Tłem dla pierwszej sesji zdjęciowej stały się malownicze krajobrazy Palm Springs w Kalifornii oraz architektoniczne arcydzieła Desert Modern zaprojektowane przez E. Stewarta Williamsa. Miejsca z niezwykłą historią, tym bardziej że w jednym z domów pojawiających się na zdjęciach mieszkał sam Frank Sinatra. Atmosferę wokół tak wyjątkowej lokalizacji potęguje fakt, iż niedawno cały świat świętował 100. rocznicę urodzin artysty. To postać kultowa - i nie chodzi tutaj tylko o pamiętne nagrania czy role, do których ciągle lubimy wracać, ale przede wszystkim nietuzinkową osobowość Sinatry, którego bez wątpienia możemy nazwać ikoną stylu.

Pierwsze kolekcje TALLINDERA charakteryzują kunszt i czystość formy, harmonia oraz niewymuszona elegancja, które będą stałym elementem w propozycjach nowej marki. Zdjęcia autorstwa Michała Kara idealnie oddają klimat całej kolekcji, a przy tym utwierdzają nas w przekonaniu, że TALLINDER to kwintesencja dobrego smaku i modowej elegancji w klimacie "less is more".

Kampanię "IT'S ALL ABOUT STYLE" tworzą niesamowite kadry z iście filmową scenerią, gdzie w rolach głównych występują Aline Weber i Ben Hill, których niewymuszoną nonszalancją zachwycamy się już od pierwszego ujęcia. Aline to brazylijska piękność, muza wielkich projektantów, osobowość, która uosabia markę poprzez swoją charyzmę, sukcesy i inteligencję. Partnerujący jej Ben Hill, jeden z najbardziej rozpoznawanych i najbardziej cenionych modeli na świecie, idealnie oddaje "męskiego ducha" kolekcji. Naturalny, trochę tajemniczy, a zarazem mocny wizerunek pary stał się świetną bazą do pokazania klimatu kolekcji na sezon SS'16.

Współczesny minimalizm został zestawiony z klasyczną elegancją, co widać w połączeniach tkanin oraz subtelnej kolorystyce. Premierowa kolekcja marki w odsłonie męskiej skupia zarówno dynamiczne, nowoczesne fasony pod postacią marynarek i garniturowych detali, jak również koszule w kratę, a do tego wszystkiego odpowiednie dodatki. W kolekcji damskiej wśród propozycji pojawiają się sukienki, spodnie i spódnice, delikatne topy, a także lekkie płaszcze oraz modele dżinsowe. Bogactwu tkanin towarzyszy stonowana paleta barw: dominująca biel, błękity, szarości, pastele, i czernie. Wśród akcesoriów znalazły się torby, buty czy paski.

Stylizacją sesji zajął się Michał Kuś, make-up to koncepcja Wilsona, a o fryzury zadbał Michał Bielecki. Premierowej sesji towarzyszy również film kampanijny autorstwa Barta Pogody.

Ubrania i dodatki z premierowej kolekcji dostępne będą w salonach marki już od lutego 2016 r. Również w lutym ruszy sklep online Tallinder.com

TALLINDER to najnowszy brand w portfolio spółki LPP SA, którego pierwsze sklepy otwarte zostaną już w lutym 2016 r. TALLINDER w swojej ofercie ma linię zarówno damską, jak i męską, składającą się z ubrań oraz akcesoriów i butów. Swoją premierową kolekcję dedykuje osobom w wieku powyżej 30. roku życia, ceniącym sobie ponadczasowe i eleganckie rozwiązania. Projekty powstały z myślą o ludziach spełnionych i ambitnych, świadomych swojej wartości i chcących być na bieżąco w temacie mody, kultury, sztuki. TALLINDER pragnie odpowiadać na potrzeby tych, którzy cenią sobie komfort, wyrafinowany styl i gustowne projekty, a premierowa kolekcja jest tego potwierdzeniem.

Projektanci marki doskonale wiedzą, jak spełnić te oczekiwania, przygotowując propozycje charakteryzujące się dobrym smakiem, uszyte są z wysokiej jakości tkanin. W kolorystyce dominują biel, czerń, pastele i szarości. Zestawienia są często monochromatyczne i harmonijne, gdzieniegdzie tylko rozświetlone kolorowymi akcentami. Ubrania można świetnie skomponować z eleganckimi akcesoriami - skórzanymi butami czy torebkami.

Kolekcja marki TALLINDER na sezon SS'16 oscyluje wokół nowoczesnej, niezobowiązującej elegancji i sprawdzonej klasyki. Kobiecość i zmysłowość nie są oczywiste, lecz wydobywane za pomocą detali, takich jak dopracowane fasony, wyrafinowane cięcia czy delikatnie zaznaczona talia. W kolekcji męskiej zaś odnajdziemy doskonale skrojone marynarki, koszule na różne okazje, a także ciekawe akcesoria, w tym krawaty, poszetki i muchy.

Ubrania i dodatki z premierowej kolekcji dostępne będą już od lutego 2016 r. Również wówczas ruszy sklep online marki Tallinder.com. Nowo otwarte salony cechować będzie dbałość o detale, dopracowany styl i klimat - miraż bieli z naturalnymi materiałami i szkłem tworzy nowoczesne i przestronne wnętrze, które stanowi doskonałe tło dla eleganckich ubrań marki