Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Życie za granicą to dziś częsty element biografii. Ponad 100 tys. młodych Polaków skorzystało z programów Erasmus i Fulbright, a wielu dorosłych zdecydowało się na wyjazdy zarobkowe lub przeprowadzkę za granicę.

Szczególnie cenne są dla nas historie reemigrantek - kobiet, które swoją wiedzę oraz doświadczenie spakowały do walizki i przywiozły z powrotem do Polski.

Dlatego zapraszamy wszystkie byłe emigrantki na wieczór networkingowy pod hasłem: "Jak korzystam z moich emigracyjnych doświadczeń?", który rozpocznie się w czwartek 23 kwietnia 2015 r. o godzinie 19 w MOMU Gastrobarze w Warszawie.

Przy winie i włoskich przekąskach przygotowanych specjalnie dla Was przez MOMU Gastrobar chciałybyśmy, abyście poznały się lepiej i podzieliły z nami swoimi doświadczeniami. Będziemy rozmawiały o tym, czego nauczyłyście się, mieszkając poza Polską, oraz jak ta wiedza przydała się Wam po powrocie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa pod adresem: powroty@wyborcza.pl. W treści wiadomości napiszcie, w którym kraju i jak długo przebywałyście. Liczba miejsc jest ograniczona.

Program wieczoru:

19 - kilka słów powitania od organizatorów (Zuzanna Ziomecka i Ada Petriczko z "Wysokich Obcasów").

19.10 - prelekcje. Na pytanie" "Jak korzystam z moich emigracyjnych doświadczeń w pracy zawodowej?", odpowiedzą:

Kinga Nowakowska , która wyjechała do Paryża w 1988 roku. Do Polski miała wrócić tylko na chwilę osiem lat później, ale ten moment trwa do dziś. Od tej pory zakłada w Polsce odnoszące sukcesy firmy. Obecnie jest dyrektorem operacyjnym w Grupie Capital Park, właścicielką naleśnikarni Bastylia Campagne Bar & Creperie, założycielką BioBazaru.

Natalia Osiatynska , która rozpoczęła swoją karierę w agencji reklamowej DDB w Nowym Jorku. Po powrocie do Warszawy w 2004 r. rozwinęła swoją ścieżkę zawodową z planowania strategii komunikacyjnych do pracy nad tożsamością marek w zakresie nazewnictwa, copywritingu i designu. Obecnie prowadzi własny butik kreatywny Company of Natalia Osiatynska oraz współtworzy polski oddział brytyjskiej agencji Toolbox Group na stanowisku creative director.

Zuza Ziomecka - dziennikarka i publicystka, która wróciła do kraju w 2002 roku po 17 latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu kierowała takimi tytułami prasowymi, jak "Aktivist", "Exklusiv", "Gaga" i "Przekrój", a w internecie portalami HelloZdrowie.pl oraz obecnie serwisem WysokieObcasy.pl.

Od lewej: Kinga Nowakowska, Natalia Osiatynska i Zuza Ziomecka

20 - po wystąpieniach planujemy krótką sesję Q&A, a potem rozmowy, rozmowy, rozmowy... przy przekąskach, winie i muzyce na żywo aż do zakończenia nie wcześniej niż o 21.

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy:

Partnerzy:

Wieczór pod hasłem: "Jak korzystam z moich emigracyjnych doświadczeń?", odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. o godzinie 19 w MOMU Gastrobarze przy ulicy Wierzbowej 9/11 w Warszawie. "Wysokie Obcasy" serdecznie dziękują MOMU Gastrobarowi za wsparcie projektu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.