Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapytano je o ocenę własnej atrakcyjności, częstotliwość i jakość orgazmów oraz satysfakcję z życia seksualnego.

Odpowiedzi użytkowniczek analizowano w trzech grupach wiekowych: kobiety poniżej 23 lat (młode), kobiety w wieku 24-35 (średnie) oraz panie powyżej 36 lat (dojrzałe).

Z badań w wynika, że najlepszy czas na seks w życiu kobiety przychodzi po 36. urodzinach.

Oto dlaczego:

1. Aż osiem na 10 kobiet powyżej 36. roku życia czuje się seksownie, podczas gdy młodsze kobiety rzadziej postrzegają siebie jako atrakcyjne (w grupie wiekowej 23-35 lat tylko cztery na 10, a w grupie poniżej 23 lat - siedem na 10).

2. Sześć na 10 kobiet z grupy 36 plus przyznało się do częstych i intensywnych orgazmów. Tymczasem wśród młodszych pań satysfakcję z orgazmów odczuwa tylko 5 na 10 ankietowanych.

3. Aż 86 proc. pań z grupy dojrzałej przeżyło wspaniały seks w ciągu czterech tygodni poprzedzających badanie. Do równie satysfakcjonującego zbliżenia w tym samym okresie przyznało się 76 proc. kobiet w wieku 23-35 lat i zaledwie 56 proc. z grupy poniżej 23 lat.

Wyniki badania wskazują na to, że kobiety nie powinny się bać upływu czasu, bo ten przynosi też dobre zmiany.

Źródło: Independent

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.