Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W codziennym pędzie, trudno znaleźć czas, by przygotowywać zdrowe posiłki, a nawet jeśli uda się go wygospodarować, często nie wiadomo, co ugotować. Brakuje pomysłów, inspiracji, a nierzadko odpowiednich składników. Tymczasem zbilansowana dieta, to podstawa zdrowego stylu życia. Urozmaicony jadłospis, dostarczający odpowiednich witamin i minerałów przyczynia się do wzmocnienia odporności, dodaje energii i siły do działania.  

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Receptą na brak czasu są cateringi dietetyczne. Pozwalają wybrać najwłaściwszą dietę: wegańską, wegetariańską, odchudzającą, bezglutenową, niskoglikemiczną, bez laktozy czy, po prostu, zdrową dietę dla całej rodziny. Każdy z domowników może korzystać z innego jadłospisu, by dopasować do siebie najlepsze rozwiązanie. Catering Dietific pozwala nawet pójść o krok dalej i samodzielnie dobierać menu w wybranej diecie.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Dieta dla wybrednych

To rozwiązanie dla najbardziej wybrednych. Jeśli nie przepadasz za smakiem konkretnych warzyw lub przypraw albo twoje dziecko jest niejadkiem i od większości posiłków odwraca głowę, możliwość codziennego wybierania dań w menu doskonale się w tym przypadku sprawdzi. W Dietific wybierasz dowolny zestaw, a z zestawu możesz wyłączyć poszczególne posiłki. Możesz też wymieniać dania na inne z podobnych diet. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli wybierzesz na przykład dietę Optiwege Flexi, całkowicie wykluczającą mięso i dostarczającą pełnowartościowego białka z roślin i naturalnego nabiału, codziennie możesz wymieniać dania, mieszając je z tymi dostępnymi w dietach Veggie Flexi czy Vegan Flexi. Spory wybór zyskujesz też z dietą Optimum Menu. W tym przypadku możesz dowolnie komponować menu z łącznie 4 diet, oprócz Optimum Menu także z diet: Less Carb Menu, Veggie Menu i Light Menu.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

"Tworząc diety z wyborem menu, zależało mi na tym, aby każdy mógł wybrać smaki i potrawy, które najbardziej lubi. Nasi dietetycy dbają o to, aby (niezależnie od kombinacji, jaką ktoś wybierze) powstał z tego codziennie zdrowy, pełen wartości odżywczych zestaw" podkreśla dr Krystyna Pogoń, współwłaścicielka firmy Dietific i kierownik zespołu dietetycznego firmy.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Zdrowo, smacznie i kolorowo

W ofercie Dietific dostępne są 23 różne warianty diety, między innymi: dla osób chcących pozbyć się dodatkowych kilogramów, dedykowana dla mam, bez glutenu i mleka, wege, czy dla sportowców. Diety Dietific tworzone są zgodnie z zaleceniami Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Instytutu Żywności i Żywienia. Bazują na naturalnych składnikach z nieprzetworzonych produktów, nie zawierają rafinowanego cukru, syntetycznych dodatków do żywności. Wszystkie składniki dobierane są z dużą starannością: są świeże i najwyższej jakości. Ryby pochodzą tylko z łowisk aprobowanych przez WWF. Wybierając dietę Dietific zyskujesz pewność, że jesz zdrowo, a do tego smacznie i kolorowo.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

"Zdrowa dieta, to taka, która jest nie tylko dobrze zbilansowana, ale przede wszystkim opiera się na wysokiej jakości składnikach. Baza produktów, która służy do komponowania diet musi być starannie wyselekcjonowana i sprawdzona. Skomponowanie zdrowej i ciekawej smakowo diety to zaledwie czubek góry lodowej. Kluczem do realizacji pomysłów i propozycji dietetyków są świetne produkty w naszej kuchni. To właśnie ta kombinacja: wiedzy specjalistów, talentu naszych kucharzy oraz wysokiej jakości składników sprawia, że jesteśmy jednym z najwyżej ocenianych przez klientów cateringów dietetycznych w Polsce".

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Rodzinna firma

Catering Dietific powstał w 2013 roku dzięki rodzinnej pasji i wiedzy dr Krystyny Pogoń, specjalistki w dziedzinie dietetyki i żywienia, oraz jej męża Piotra Pogonia, z wykształcenia technologa żywności. Początkowo w niewielkiej kuchni na krakowskich Klinach małżonkowie stworzyli catering dostarczany na terenie Krakowa. Obecnie zdrowe posiłki Dietifica docierają do klientów we wszystkich dużych miastach w Polsce. Dietific pod względem jakości dań znajduje się w ścisłej czołówce cateringów w Polsce. Diety dostępne w Dietific to autorskie programy stworzone przez dr Krystynę Pogoń, autorkę licznych publikacji i doniesień na sesje naukowe, szkoleniowca i ekspertki naukowej.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Gdzie chcesz i kiedy chcesz

Dostawy cateringu dietetycznego Dietific są dostępne w dużych miastach: Warszawie, Krakowie, Kielcach, Rzeszowie, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz w mniejszych miastach, jak np. Bochni, Myślenicach, Gliwicach, Koszalinie, Zabrzu, Tychach. Łącznie to ponad 600 miast i miejscowości w Polsce. Dodatkowo, w dużych miastach można wybrać godzinę dostawy. Wszystkie odbywają się pod drzwi. Dzięki Dietific możesz jeść zdrowo, nie przejmować się robieniem odpowiednich zakupów, poszukiwaniem przepisów, urozmaicaniem dań czy staniem przy garnkach. Zaoszczędzony czas możesz spożytkować na bycie z bliskimi.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

"Naszym klientom chcemy dawać siłę i energię do spełniania marzeń! Ale też rozpieszczać wybornym smakiem, który sprawi, że na widok naszej paczki ze zdrowym jedzeniem zagości na ich twarzach uśmiech już od samego rana" – podsumowuje dr Krystyna Pogoń.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Więcej o diecie z wyborem znajdziecie na stronie cateringu prozdrowotnego Dietific.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.