Wysokie Obcasy Extra

Red.
Najnowszy numer Wysokich Obcasów Extra w kioskach od 20 czerwca. Zobacz, co w nim przeczytasz.
1 z 21

Wysokie Obcasy Extra

Okładka

2 z 21
Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Trzy randki z Bradem Pittem

Skąd biorą się kompleksy? Z domu? Z presji środowiska? A może z braku spostrzegawczości? Bo gdybyśmy były uważniejsze (bo jednak panowie mniej mają z tym kłopotów!), to szybko znalazłybyśmy całą masę dowodów na poparcie tezy, że kobiecość nie jest towarem standaryzowanym. Że nie jest kanapką z McDonalda, ale czymś szytym na miarę. Zamiast się zastanawiać, jakie mamy kompleksy, pomyślmy, skąd się wzięły. A potem, co by było, gdybyśmy wszyscy byli jednakowi. Gdyby świat był pełen identycznych Bradów Pittów - pisze Aneta Borowiec, redaktor naczelna "Wysokich Obcasów Extra".

3 z 21
Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl

Zemsta disco elit - felieton prof. Zbigniewa Mikołejki

Mówi się teraz namiętnie o niskim poziomie nauczania, upadku standardów edukacji, powszechnym lenistwie i olewactwie studentów. I słusznie. Problem w tym jednak, że nie chodzi jedynie o naukę. Chodzi również o udział w kulturze i o - a czemuż by nie? - rozrywkę. Bo awans do klasy średniej to nie tylko papierek zwany dyplomem i pozycja na rynku pracy. To także zdolność odróżnienia Chagalla od Chiraca i stosowne formy zabawy i zainteresowania. Wyższe niż "browar" i pospólny wrzask.

4 z 21

Dżakuzy z samej góry - felieton z cyklu "W małym mieście"

Manewrując reklamówką z rybami, ciężko opadł obok mnie na purpurową kanapę. Przybliżył swoją twarz do mojej zawrotnie blisko, ziejąc świeżo wypitą wódką. Jego ciemnoniebieskie oczy o długich rzęsach i pełne usta kontrastowały z siatką zmarszczek, jakich nabywa się od ciężkiej fizycznej pracy. Pewnie nikt nigdy nie powiedział mu, jaki jest piękny, może koledzy drwili, nazywając go panienką.

5 z 21

Tylko tatuaże są na zawsze - felieton Szczepana Twardocha

Kiedy po raz pierwszy obejrzałem "Fight Club" Finchera, miałem 20 lat. Pomyślałem wtedy, że to film specjalnie dla mnie, i niedługo później przeczytałem powieść Chucka Palahniuka, na podstawie której film zrealizowano, i już byłem pewien, że to specjalnie dla mnie. Zakochałem się w Marli Singer o twarzy Heleny Bonham Carter i od tej pory, jeśli odpowiadam na pytania z kwestionariusza Prousta, to akurat w kwestii ulubionej bohaterki literackiej nigdy nie waham się ani chwili.

6 z 21

Czemu w telewizji mówię o dupie Maryni?

Byłam szczupłą dziewczyną z dużym biustem, stąd moja tendencja do garbienia się. Piersi mi urosły w wieku 13 lat i w szkole się ze mnie naśmiewali. Ten biust - oprócz te go, że był obiektem zaczepek - bardzo mi przeszkadzał. Wyobraź sobie lekcje wuefu, gdy cycki mi mało zębów nie wybijały - mówi Dorota Wellman, z którą rozmawia Grzegorz Giedrys.

7 z 21

Udawaj, aż się spełni

Amy Cuddy, psycholog społeczna z Harvard Business School twierdzi: udawaj, że jesteś silny, że jesteś władcą, przyjmij pozycję bojową jak Superman, a w końcu się nim staniesz.

Jej eksperyment "2 minuty. 2 dolary" pokazał, jak koncentrując się na ciele, możemy kierować naszymi emocjami. Marek Górlikowski testuje na sobie język ciała.

8 z 21

Fran Fisher. Zakonnica uczy seksu

Wątpisz w swoją atrakcyjność, obejrzyj kilka filmów erotycznych. Zobaczysz tam panie puszyste i filigranowe, młode i stare i wszystkie inne. Większość mężczyzn kocha swoje kobiety "takimi, jakie są".

O życiu zawodowym i prywatnym byłej zakonnicy pisze Katarzyna Molęda.

9 z 21

Autobus pełen zwierząt

Mężczyźni siatek nie miewają, to ciało obce, z którym im nie po drodze, zwłaszcza w drodze. Ani toreb, ani nawet pederastek już nie noszą, jakby cały świat dał się rozłożyć po kieszeniach. Ale co z notesem, jedną trzecią batonika czekoladowego, kartką z przypomnieniem o zebraniu w szkole, paczką chustek do nosa?

Czy oni nie piszą, nie jedzą, nie użerają się z potomstwem? Nie smarkają? - zwyczaje ssaków obserwuje Grażyna Plebanek.

10 z 21

Banksy. Miasto jak wielkie przyjęcie

Podobno nazywa się Robert Banks, ma 39 lat, pochodzi z Bristolu, jest abnegatem ze srebrnym zębem. Miał być rzeźnikiem, ale wolał malować graffiti.

A może raczej nazywa się Robin Gunningham, ma 39 lat, pochodzi z Bristolu i jest schludnym facetem o ciemnych, kręconych włosach, w okularach ze srebrnymi oprawkami.

Kim jest najsłynniejszy graficiarz świata tropi Maja Staniszewska.

11 z 21

Nieznośna lekkość bytu i rower holender

Osiem mitów o hipsterach, kim właściwie są, co lubią, noszą i gdzie pracują - pisze Natalia Mazur.

12 z 21

Kraj neonów

Słoiki, które wstrząsnęły Warszawą, czyli jak jeden projekt na neon wywołał wojnę opowiadają jego pomysłodawcy Magdalena Czapiewska i Karol Murlak.

13 z 21

Dzidzia i wymokły kleryk

Tuwim nazywał ją słowiańską Safoną, a Iwaszkiewicz cenił bardziej od Anny Achmatowej. Ona sama uważała, że pisanie to nic takiego, czynność jak każda inna - jak drapanie się i oddychanie. Zaskakiwała niekonwencjonalnymi poglądami.

"Jest ekscentryczna. Mówi zawsze co innego, niż się oczekuje, wprost uosobienie przekory" - pisała o niej Maria Dąbrowska.

Życie Kazimiery Iłłakowiczówny przedstawia Joanna Kuciel-Frydryszak.

14 z 21

Co robisz, gdy cię nie widzę?

Nie potrzebuje żadnych argumentów, dowodów, przesłanek. Dla zazdrosnego partnera knujesz, jak na kogoś obcego spojrzysz i jak nie spojrzysz. Wtedy nawet knujesz bardziej, bo sprytniej.

O to, jak poradzić sobie z zazdrością prof. Wiesława Łukaszewskiego pyta Dorota Wodecka.

15 z 21

Matki dorosłych córek

Porywanie się na temat relacji matek i córek obezwładnia mnie jak wspinaczka na Mount Everest, bo te relacje mogę być przeróżne i w każdej aż kipi od emocji. Ale matkami przemocowymi, uzależnionymi, chorymi psychicznie i nieobecnymi nie będziemy się zajmować w tym tekście. Weźmy na warsztat najbardziej rozpowszechniony styl matkowania - matkę nadopiekuńczą, słowem "mamusię" - pisze Dorota Frontczak.

16 z 21

Kto szczypie kota w ciemności

Gdzie szukać najwierniejszych mężów i najbardziej rozwiązłych żon? Jak zdradzają w Chinach, Japonii, we Francji, w Ameryce i Polsce.

Z autorką książki "Dlaczego zdradzamy" Pamelą Druckerman rozmawia Krystyna Romanowska.

17 z 21

Mężczyźni przegadani na śmierć

Czego kobiety oczekują od facetów?

Wystarczy zerknąć na anonse matrymonialne: poczucie humoru, wspólne pasje i ładne buty.

Czy tego pożądały nasze babki?

Czy tego naprawdę pragną kobiety - ustalają prof. Tomasz Szlendak i Grzegorz Giedrys.

18 z 21

Niezbędnik urlopowiczki

Mówisz sobie, że ruszasz po przygodę i nie będziesz w wakacje ślęczeć przed lustrem. Tylko dlaczego pękająca w szwach kosmetyczka znów nie mieści się w walizce?

Co na urlopie jest naprawdę niezbędne - pisze Marta Krupińska.

19 z 21

Małż i H20

Każdy wie, że trzeba pić wodę. Ale jaką?

Mineralizowaną? Źródlaną? Gazowaną? A może kranówę  - rozstrzyga Krystyna Naszkowska.

20 z 21

Dziewczyny z Muszeiny

Nie docierają tu światła dyskotek Szarm el-Szejk, tandetne popiersia Kleopatry ani cmokania młodych Egipcjan szukających przygód ze skąpo ubranymi Europejkami. Dopiero tu dowiesz się, dlaczego można pokochać Egipt - zdradza Karolina Kopocz.

21 z 21

Bombonierka pełna kostek cukru

Jak mnie wychowano Tomaszowi Kwaśniewskiemu opowiada Dorota Zawadzka.

Więcej na ten temat: Wysokie Obcasy Extra
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy