Zamiast zaznaczać czerwone kropki w kalendarzu, skorzystaj z pomocy telefonu

Katarzyna Seiler
Dzisiaj smartfon sam obliczy przebieg cyklu, wyznaczy dni płodne, pozwoli śledzić objawy miesiączki oraz korzystać z wiedzy i doświadczeń milionów kobiet na całym świecie. Polecamy najlepsze aplikacje menstruacyjne.
mat. prasowe mat. prasowe

FLO PERIOD TRACKER

darmowa, dostępna na iOS oraz Androida

Flo to jedna z popularniejszych aplikacji menstruacyjnych. Mechanizm programu z dużą dokładnością kalkuluje przebieg cyklu, wyznaczając dni płodne i najbliższą miesiączkę. Kalendarz jest prosty i przejrzysty. Dodatkowo pozwala na rejestrowanie samopoczucia, objawów, popędu płciowego i intensywności miesiączki. Flo łączy się z innymi programami i może być również używany do śledzenia snu, naszej aktywności fizycznej i spożycia wody. Po wprowadzeniu aktualnych objawów otrzymujemy porady i artykuły do nich nawiązujące.

1
mat. prasowe mat. prasowe

THE CYCLES

darmowa, dostępna na iOS oraz Androida

Aplikacja jest prosta w obsłudze i minimalistyczna. Kalibrowanie Cycles polega na obracaniu koła z poszczególnymi dniami cyklu. Na podstawie naszych ustawień program automatycznie przewiduje jego dalszy przebieg. Co ciekawe, Cycles został zaprojektowany w taki sposób, aby zapraszać swojego partnera do aplikacji. Funkcja jest przydatna, aby twój partner mógł zapewnić wsparcie emocjonalne oraz sprawdzić, kiedy masz dni płodne, jeśli staracie się o dziecko. Może to pozwoli uniknąć drażliwego pytania: "Co? Masz okres?".

2
mat. prasowe mat. prasowe

EVE

darmowa, dostępna na iOS oraz Androida

Eve uwielbiam za wprowadzenie odrobiny luzu i humoru do tematów menstruacyjnych. Opisując swoje samopoczucie i objawy w aplikacji, mamy do wyboru ilustracje owoców jako odpowiedniki aktywności seksualnej lub opcję "miejsce zbrodni" przy opisie intensywności krwawienia. Eve oczywiście przewiduje nadchodzące miesiączki i szanse na ciążę. Poza tym program wyróżnia dostęp do społeczności, w której można omawiać problemy, objawy i zdrowie. Jeśli obawiasz się czegokolwiek, możesz liczyć na wsparcie innych użytkowniczek i pomocne artykuły

3
mat. prasowe mat. prasowe

CLUE

darmowa, dostępna na iOS oraz Androida

Polecam tę aplikację szczególnie osobom, które mają dość różowych kolorów, kwiatuszków i motylków w kontekście kobiecych spraw. Clue został uznany za najlepszą aplikację do śledzenia owulacji przez czasopismo "Obstetrics & Gynecology". Program wykorzystuje naukę, aby pomóc jej użytkowniczkom w identyfikacji niepowtarzalnych wzorców w ich cyklu menstruacyjnym. Unikatowy algorytm aplikacji uczy się na podstawie danych, które regularnie uzupełniamy, co oznacza, że im więcej używasz Clue, tym inteligentniejszy staje się ten program.

4
Więcej na ten temat: aplikacje, miesiączka, smartfony
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy