Przegląd aplikacji, które pomogą sprawnie zaplanować święta

Katarzyna Seiler
Pomogą zaplanować świąteczne zakupy, zrobić zdjęcia ze świątecznymi motywami albo przygotować wieczór kolęd. Ale wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki lepiej odłożyć telefon, bo na stworzenie świątecznej atmosfery jednak nie ma aplikacji.
fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

CHRISTMAS PLANNER

Darmowa (wersja premium 5 zł), dostępna na iOS

Aplikacja pomaga zaplanować zakup prezentów dla bliskich. Tworzymy profile osób, które chcemy obdarować, ustalając planowany budżet na prezenty. Program sumuje limit wydatków, więc dodając kolejne pomysły na podarki, widzimy, ile jeszcze pieniędzy możemy wydać. Status kolejnych prezentów zmieniamy stopniowo na kupione lub zapakowane. Program dodatkowo odlicza czas do świąt. Warto za niecałe 5 zł wykupić wersję premium, która blokuje przeszkadzające w korzystaniu z aplikacji reklamy.

1
fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

SANTA TRACKER

Darmowa (wersja premium 9 zł), dostępna na iOS

Ten program umili wspólne oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę z dziećmi lub trochę starszymi miłośnikami magii świąt. Aplikacja odlicza dni, godziny, minuty i sekundy do Bożego Narodzenia. Pozwala też sprawdzić na mapie, gdzie przebywa Święty Mikołaj i zlokalizować jego dom pod biegunem północnym. Po wykupieniu wersji premium zyskujemy dostęp do animacji pokazujących, jak Mikołaj przygotowuje się do rozdawania prezentów.

2
fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

CHRISTMAS PHOTO

Darmowa, dostępna na iOS

To prosta, ale najmniej kiczowata z dostępnych na rynku aplikacji do tworzenia zdjęć ze świątecznymi motywami, które można potem wykorzystać w mediach społecznościowych lub jako kartki świąteczne. Program jest bardzo prosty w obsłudze - robimy sobie zdjęcie lub dodajemy już istniejące, dobieramy świąteczny motyw, ramkę lub upiększające filtry, a następnie zapisujemy i udostępniamy znajomym. Powiększenie bazy ozdobnych motywów do wersji premium kosztuje 24 zł.

3
fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

POLSKIE KOLĘDY

Darmowa, dostępna na iOS

Pełna baza nie tylko polskich kolęd, ale także najsłynniejszych międzynarodowych hitów związanych ze świętami. Przy każdej piosence mamy do dyspozycji opcję karaoke z linią melodyczną, sam tekst lub możliwość wysłania utworu jako multimedialnej kartki świątecznej. Aplikacja może być zabawnym sposobem na wspólne śpiewanie przy świątecznym stole. Ja dzięki niej przypomniałam sobie teksty ulubionych świątecznych utworów z dzieciństwa.

4
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy