Ponad 60 genialnych, darmowych narzędzi i aplikacji dla przedsiębiorców

Zuzanna Ziomecka
123rf.com

123rf.com (123rf.com)

Internet jest pełen darmowych wynalazków, które ułatwiają pracę i pomagają rozwijać projekty. Mamy dla was listę najciekawszych z nich, polecanych przez kobiety z branży technologicznej oraz mentorki przedsiębiorczości. Zobacz, jakie są pomocne!
1 z 10
123rf.com
123rf.com

Ach, gdyby tak poznać cały internet...

W latach 90. wyszukiwarki takie jak Yahoo! miały ambicję katalogować wszystkie strony w internecie. Aż trudno w to uwierzyć, ale trzeba pamiętać, że mówimy o początkach internetu. Pojawiła się nawet firma Looksmart, która do katalogowania całego internetu zatrudniła 100 redaktorów prześcigających się w budowaniu i opisywaniu stron internetowych według zasad dobrego dziennikarstwa. Jedną z nich była autorka tego materiału. Kiedyś spędziła dwa tygodnie opisując strony prowadzone przez fanów zespołu Led Zeppelin....

Teraz (na szczęście!) już nikt się tak nie porywa z motyką na słońce. Pierwsza strona wyników Google'a to dla większości z nas koniec poszukiwań. Chyba, że na pomoc przyjdą kuratorzy treści, czyli dziennikarze lub eksperci specjalizujący się w znajdowaniu i dzieleniu się ciekawymi materiałami z internetu.

Zainspirowana wspomnieniami z Looksmart i współczesnymi kuratorami treści, poprosiłam mentorki z Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz Geek Girl Carrots - sieci kobiet zainteresowanych nowymi technologiami - o rekomendacje narzędzi, które pomagają im codziennie w pracy. Poniżej znajdziecie zbiór najbardziej przydatnych darmowych serwisów internetowych i aplikacji, dzięki którym tym niezwykłym kobietom łatwiej i lepiej się pracuje. Na końcu jest selekcja z największego kompendium tego rodzaju w anglojęzycznej sieci, które udostępnił mi dla Was dziennikarz-kurator treści Ali Mese. Teraz już zawsze będzie łatwiej!

Zobacz jakie narzędzia polecają polskie przedsiębiorczynie:

Patrycja Strzelecka: jak prowadzić swoją księgowość i kontrolować czas spędzany przez dzieci przy komputerze?

Anna Zarudzka: jak nie zwariować pod natłokiem maili i mieć dostęp do najnowszych brzmień?

Kamila Sidor: gdzie laik stworzy stronę internetową i dlaczego fanpage na FB bywa lepszym rozwiązaniem?

Monika Mikowska: dlaczego e-mail to przeżytek i ulubione treści lepiej włożyć do kieszeni?

Amelia Krysztofiak: gdzie w sieci znajdziesz najlepsze kursy animacji i jak medytować przez aplikację?

Ilona Grzywińska: jak naszkicowac maila i gdzie w internecie można ćwiczyć mózg?

Agnieszka Maruda-Sperczak: jak zapłacić za parkowanie bez parkomatu i zmotywować się do czytania książek?

Ali Mese: jak sprawdzić, które wyszukiwarki widzą twoją stronę i gdzie zaprojektować logotyp?

Czytaj dalej...

2 z 10
archiwum prywatne
archiwum prywatne

Patrycja Strzelecka: jak prowadzić swoją księgowość i kontrolować czas spędzany przez dzieci przy komputerze?

Patrycja Strzelecka jest współwłaścicielką i dyrektor zarządzającą w EXTOR SA - jednej z największych polskich firm z branży outsourcingu procesów biznesowych.

mySurveyLab (http://mysurveylab.com/pl ) - aplikacja do prowadzenia badań ankietowych online. Umożliwia personalizację wyglądu ankiety, pracę grupową, wspiera dowolne urządzenie oraz wielojęzyczne kwestionariusze. Używam do badania satysfakcji klientów lub gdy chcę anonimowo zebrać opinie wśród pracowników. Bezpłatna w wersji podstawowej.

SuperKsięgowa (www.superksiegowa.pl) - platforma do samodzielnego prowadzenia księgowości dla osób samozatrudnionych. System sam kwalifikuje podatkowo i księguje wprowadzone dokumenty kosztowe. Dla mnie niezastąpione narzędzie pracy, każdego miesiąca wystawiam w nim faktury. Bezpłatna w wersji Basic.

Asana (https://app.asana.com) - bezpłatna platforma do zarządzania zadaniami i projektami. Bardzo prosta w użyciu, intuicyjna, ułatwia monitorowanie własnych zadań oraz zlecanie zadań członkom zespołów i podwykonawcom. Przydatna przy koordynacji prostych projektów. Używam również wersji mobilnej. Program w wersji angielskiej.

Timesheriff (http://pl.refog.com/timesheriff/) - aplikacja do kontroli czasu spędzanego przez moich synów przy komputerze. Niezastąpiona, odkąd chłopcy są na tyle duzi, by grać w gry komputerowe, ale nie na tyle odpowiedzialni, by wiedzieć, kiedy przestać. Skończyły się zbędne dyskusje, system sam wyłącza komputer po upływie ustalonego czasu. Niestety, nie jest bezpłatna.

Coursera (www.coursera.org ) - bezpłatna platforma kursów online prowadzonych przez znanych wykładowców z najlepszych światowych uczelni. Kopalnia wiedzy. Serwuje skondensowane wykłady w przystępny i atrakcyjny sposób. Zaglądam, gdy chcę zgłębić jakiś nowy temat lub posłuchać wykładu w dogodnym trybie pracy własnej. Konieczna znajomość angielskiego.

Czytaj dalej...

3 z 10
archiwum prywatne
archiwum prywatne

Anna Zarudzka: jak nie zwariować pod natłokiem maili i mieć dostęp do najnowszych brzmień?

Anna Zarudzka jest założycielką i dyrektor zarządzającą Chilid, agencji specjalizującej się w projektowaniu i wdrażaniu interfejsów aplikacji i serwisów internetowych.

Sanebox (https://www.sanebox.com/). Moja praca opiera się na e-mailach. Setkach e-maili dziennie. Z tematami mało ważnymi i takimi wielkiej wagi. Używam Saneboxa, żeby nie zwariować. Priorytetyzuję tematy na dziś, odsuwam te, które mogą poczekać do jutra. Sanebox ma funkcje, dzięki którym nie zapomnę odpowiedzieć, przypomnieć o temacie lub sprawdzić, czy ktoś odpowiedział w zapowiedzianym terminie. Staram się, by każdego dnia wieczorem skrzynka odbiorcza była pusta. Reszta musi zawisnąć w pozostałych folderach lub zwyczajnie zniknąć "do jutra rana", "za tydzień", "za miesiąc o 12".

HipChat  (https://www.hipchat.com/) - jest to chat na sterydach. Umożliwia kolaborację z członkami mojego zespołu. Nasze prywatne "pokoje" pozwalają na przypisanie konkretnych osób do konkretnych tematów i projektów. Krótkie zdania, inspiracje, żarty, mniej istotne informacje dla wszystkich, którzy są na miejscu, w biurze, i poza nim. Umożliwia przesyłanie linków, filmów, plików i treści. Można udostępnić innej osobie swój ekran. Przy tym wszystkim jest też bardzo stabilną aplikacją dostępną online oraz na smartfonie. Przez HipChat możesz być w stałym kontakcie ze swoim zespołem.

Google Calendar (https://www.google.com/calendar) Teoretycznie nie ma nic unikatowego w kalendarzu online. Dla mnie jednak celem nie jest posiadanie kalendarza - ważniejsza jest kwestia współpracy na jednym kalendarzu ze wszystkimi dookoła. Przede wszystkim zanim ktoś zaplanuje spotkanie ze mną lub ja z nim, sprawdzam, czy jest w tym czasie dostępny. Jeśli chcę się spotkać z kilkoma osobami - jednym kliknięciem zapraszam ich wszystkich i otrzymuję potwierdzenia/odrzucenia terminu spotkań. Narzędzie pomocne w pracy i w codziennym życiu - jeśli nie mam czegoś w GCalendar, to najprawdopodobniej o tym zapomnę.

Buffer (www.bufferapp.com) - to bardzo sprytny system planowania postów w mediach społecznościowych oraz śledzenia ich popularności. Obecność na Twitterze i Linkedinie, zarówno moja, jak i firmy, musi być stała, ciągła, regularna. Nie mam czasu każdego dnia rano i wieczorem (dla odbiorców z USA) siadać i pisać treści. Używam więc Buffera, by za jednym razem przygotować i zaplanować publikację wielu postów przez dłuższy okres. Ustawiam godziny najlepsze dla odbiorców z różnych grup. Wyniki działań widzę w bardzo przejrzystym panelu, bez konieczności analizy kilku tabel i wykresów (co jest dla mnie stratą czasu).

SoundCloud (http://soundcloud.com). Nie umiem pracować bez muzyki, dlatego używam SoundCloudu. Jest to wiodący na świecie muzyczny portal społecznościowy, gdzie każdy może tworzyć dźwięki i się nimi dzielić. Choć aby zaspokoić moje potrzeby, nawet SoundCloud nie wystarcza - potrzebuję nowych dźwięków, nieznanych wykonawców, zabaw muzyką. Śledzę wydawnictwa i producentów, których jakość gwarantuje dobre brzmienie. Wiem, co się naprawdę dzieje na rynku muzyki.

Czytaj dalej...

4 z 10
fot. Monika Bereżecka
fot. Monika Bereżecka

Kamila Sidor: gdzie laik stworzy stronę internetową i dlaczego fanpage na FB bywa lepszym rozwiązaniem?

Kamila Sidor jest współzałożycielką i szefową globalnej społeczności kobiet kochających nowe technologie Geek Girls Carrots.

WordPress (pl.wordpress.org) - prosty, darmowy system zarządzania treścią na stronach internetowych. Nawet laik może tam zrobić sobie stronę www.

OmniFocus (www.omnigroup.com/omnifocus) - narzędzie do zarządzania zadaniami zgodnie z metodologią Getting Things Done, wersja komputerowa oraz iPhone'owa zsynchroniozowane ze sobą.

Fanpage na Facebooku - dla początkujących projektów lepsze niż strona www. Szybkie i łatwe w obsłudze oraz łatwe do promowania w sieci.

Zamknięte Grupy na Facebooku - główne miejsce, gdzie komunikujemy się z zespołem. Każdy jest na fejsie, więc komunikacja w tym kanale jest najefektywniejsza.

DailyArt (http://www.getdailyart.com) - aplikacja prezentująca jedno dzieło malarskie każdego dnia. Parę minut z dobrze wyselekcjonowaną sztuką dziennie zapewnione.

Nike+ (https://secure-nikeplus.nike.com) - aplikacja do biegania, która mierzy czas, dystans oraz porównująca wyniki z przyjaciółmi. Oraz zapisy całej historii biegów wraz z mapami.

Czytaj dalej...

5 z 10
archiwum prywatne
archiwum prywatne

Monika Mikowska: dlaczego e-mail to przeżytek i ulubione treści lepiej włożyć do kieszeni?

Monika Mikowska jest współwłaścicielka agencji "Mobee dick" projektującej rozwiązania mobilne, autorka bloga Jestem.mobi. Specjalistka w zakresie mobile UX design i użyteczności aplikacji i stron mobilnych oraz strategiach obecności w kanałach mobilnych.

Pocket (https://getpocket.com) - aplikacja do archiwizowania wszystkich ciekawych treści, na które trafiam w sieci. Zbieram je do "kieszeni", a potem przeglądam w telefonie, na tablecie lub komputerze.

Feedly (https://feedly.com) - aplikacja zbiera w jedno miejsce wiadomości i treści z wybranych przeze mnie źródeł. Zamiast odwiedzać codziennie strony gazet i magazynów, które śledzę, mam je wszystkie tu. To oszczędza mnóstwo czasu!

Dropbox, Filedrop, AirDrop, AirStash+Documents. Już dawno przestałam przekazywać pliki za pomocą maili. Zamiast zapychać sobie i innym skrzynki, używam jednego z tych trzech programów, by wymieniać się z zespołem ciężkimi filmami, prezentacjami i innymi treściami. Czasem też używam ich, by przenosić pliki z jednego urządzenia na drugie.

SwiftKey (http://swiftkey.com/pl) - inteligentna aplikacja na urządzenia z systemem Android zwiększająca możliwości klawiatury ekranowej w celu przyspieszenia i ułatwienia pisania. To jest dla mnie Z.B.A.W.I.E.N.I.E.!

Czytaj dalej...

6 z 10
archiwum prywatne
archiwum prywatne

Amelia Krysztofiak: gdzie w sieci znajdziesz najlepsze kursy animacji i jak medytować przez aplikację?

Amelia Krysztofiak jest projektantką interfejsów w warszawskiej firmie programistycznej Freeport Metrics. Wraz z siostrą Julią założyła internetowy butik Wellfitting, który specjalizuje się w sprzedaży ekskluzywnej polskiej bielizny za granicą.

Darmowe e-booki UXpin (http://www.uxpin.com/knowledge.html). UXpin to polska aplikacja do tworzenia wireframe'ów i prototypów. Oprócz aplikacji UXpin udostępnia wiele darmowych zasobów. Wśród nich najbardziej cenię e-booki, które są dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji do pracy. Tematyka dotyczy użyteczności stron WWW i aplikacji mobilnych, prototypowania, dobrych praktyk projektowych i najnowszych trendów.

Tuts+ (http://tutsplus.com/). Kiedy kilka lat temu zaczynałam się uczyć obsługi programów graficznych, moim najbardziej zaufanym źródłem była platforma Tuts+, która udostępnia setki tutoriali na różnym poziomie. Oprócz dziedzin związanych z grafiką strona udostępnia kursy nauki kodowania, animacji, produkcji dźwięku, a nawet przedsiębiorczości.

Invision App (http://www.invisionapp.com). Dobre wizualizacje projektów to podstawa pracy z klientem. Invision to narzędzie do szybkiego prototypowania aplikacji i wyświetlania ich bezpośrednio na urządzeniu bez umiejętności programowania. Dzięki takiej prezentacji jestem w stanie szybko ocenić, jak aplikacja będzie wyglądać i działać w środowisku naturalnym.

Mailchimp (http://mailchimp.com/). W prowadzeniu e-commerce niezbędna jest komunikacja z klientami za pomocą dobrej jakości kampanii mailingowych. Mailchimp umożliwia bezpieczne zbierania i administrowanie bazą adresów e-mail klientów, proste tworzenie pięknych wiadomości i prowadzenie statystyk dotyczących naszych kampanii.

Slack (https://slack.com/). Najlepszy komunikator umożliwiający sprawną kolaborację w zespole. Oprócz przydatnych funkcjonalności, jak tworzenie oddzielnych kanałów tematycznych, przesyłanie plików i oznaczanie najważniejszych wiadomości, jest świetnie zaprojektowany pod względem prostoty obsługi i estetyki. Aplikacja może działać symultanicznie w przeglądarce, na desktopie i smartfonie. Idealny dla tych, którzy nie mogą się rozstać z pracą po godzinach.

Stop, Breathe & Think (http://stopbreathethink.org/). Myślę, że w pracy kreatywnej najlepsze efekty uzyskujemy, zachowując równowagę wewnętrzną. Aplikacja Stop, Breathe & Think służy do nauki medytacji i oferuje kilkanaście nagrań medytacji w nurcie mindfulness. Polecam każdemu, kto pragnie lepiej zrozumieć siebie!

Czytaj dalej...

7 z 10
archiwum prywatne
archiwum prywatne

Ilona Grzywińska: jak naszkicowac maila i gdzie w internecie można ćwiczyć mózg?

Ilona Grzywińska zajmuje się komunikacją dla firm i organizacji z sektora technologicznego, m.in. Wonga.com czy Fundacji Innowacyjna Polska. Autorka publikacji naukowych o cyfrowej sferze publicznej i wpływie nowych mediów na procesy społeczne.

Evernote (https://evernote.com/intl/pl/). Bardzo duża część mojej pracy opiera się na planowaniu i konceptualizacji, rozpisywaniu problemów i celów w sposób bardziej rozbudowany niż tylko suche planowanie i wyznaczanie zadań, priorytetów i terminów. Evernote jest bardzo uniwersalny - można w nim naszkicować maila, pomysł na kampanię czy plan prezentacji naukowej. Treść można swobodnie przeszukiwać poprzez tagi, zapiski dzielić na grupy przypisane do projektów etc. Narzędzie sprawdza się też w planowaniu priorytetów - nie polecam jednak do stałego prowadzenia projektów czy zarządzania czasem.

Haiku Deck (https://www.haikudeck.com/). Ciągle przygotowuję prezentacje, często w biegu, nie mając czasu na ich wizualne dopieszczanie. HD to przykład przyjemnej aplikacji, która pomoże przygotować profesjonalnie wyglądającą prezentację, kiedy nie mamy czasu na graficzne finezje i dopieszczanie każdego slajdu.

Remember The Milk (https://www.rememberthemilk.com/). Jedna z wielu aplikacji wspierających tzw. system Getting Things Done - dobre narzędzie do planowania zadań w trybie dziennym i tygodniowym, od tych służbowych po prywatne. Możemy im też nadawać priorytety i używać razem z Google Calendar czy iGoogle.

Lumosity (http://www.lumosity.com/). Lubię aplikacje, które rozwijają nasze mięśnie mózgowe, a nie je osłabiają, jak niestety wiele uzależniających aplikacji socialowych. Lumosity to przykład ciekawego rozwiązania zaprojektowanego przez neurologów, które dopasowuje programy ćwiczeń do naszych potrzeb. Np. wzmocnienie pamięci do dużej ilości informacji lub polepszanie koncentracji. Z aplikacji można korzystać np. w podróży lub w momentach prokrastynacji. Polecam.

Prismatic (http://getprismatic.com/home). Ciekawa aplikacja, która na podstawie naszych danych z social mediów poleca nam interesujące artykuły z całej sieci. Jeśli nie mamy czasu na codzienne przeglądanie mediów (kto ma?), aplikacja może być przydatna. Szczególnie jeśli śledzimy konkretne tematy, np. nowinki technologiczne lub analizy polityczne z danego regionu.

Czytaj dalej...

8 z 10
archiwum prywatne
archiwum prywatne

Agnieszka Maruda-Sperczak: jak zapłacić za parkowanie bez parkomatu i zmotywować się do czytania książek?

Agnieszka Maruda-Sperczak jest trenerką biznesu, certyfikowanym Coach ICF, Master NLP i jedną z trzech trenerów w Europie, która ma licencję na certyfikowane szkolenia z Instant Influence® - Metody Błyskawicznej Motywacji® dr. Michaela V. Pantalona. Od 2003 r. prowadzi agencję komunikacji marketingowej i PR Vision Consulting Group.

Pixabay (http://pixabay.com/) - serwis z pięknymi darmowymi zdjęciami do wykorzystania. Można tam wyszukać prawdziwe perełki.

Pogoda w iPhone. Oprócz sprawdzania prognoz pogody używam jej do łatwego i szybkiego weryfikowania aktualnego czasu w odległych krajach. Dzięki tej aplikacji bez dokonywania obliczeń wiem od razu, czy osoba, z która się chcę skontaktować, jeszcze śpi, czy może jest już aktywna i mogę śmiało do niej dzwonić.

Mobilet i MobiParking - pomagają w parkowaniu w strefach płatnych w różnych miastach Polski. Po załadowaniu konta określoną pulą pieniędzy można w łatwy i szybki sposób zapłacić za parkowanie bez konieczności szukania parkomatu, a w przypadku Mobiletu można również elektronicznie zapłacić za przejazd komunikacją miejską. Oszczędza mnóstwo czasu i nerwów.

Good Reads - pozwala na zarządzanie czytaniem książek. Można wpisać, wybrać z listy bądź zeskanować kodem ISBN czytaną przez siebie pozycję. Można rekomendować ją znajomym, zaznaczać i monitorować postęp w czytaniu kolejnych książek, wymieniać się rekomendacjami ze znajomymi, obserwować postępy znajomych czy też listy najchętniej czytanych książek. Wreszcie można sobie postawić wyzwanie przeczytania określonej liczby książek np. w ciągu roku.

Czytaj dalej...

9 z 10
123rf.com
123rf.com

Ali Mese: jak sprawdzić, które wyszukiwarki widzą twoją stronę i gdzie zaprojektować logotyp?

Ali Mese, dziennikarz i doradca ds. mediów społecznościowych, jest jednym z najambitniejszych kuratorów treści dla przedsiębiorców w anglojęzycznej sieci.

W styczniu tego roku Ali Mese zebrał rekomendacje z pięćdziesięciu blogów i internetowych magazynów technologicznych. Stworzył i opublikował je w zbiorze pt. "+300 Awesome Free Things" składającym się z kilkuset darmowych zasobów, które jego zdaniem są najbardziej przydatne dla przedsiębiorców. Do tej pory na jego tekst na platformie medium weszło ponad 700 tys. osób. Niżej selekcja najciekawszych znalezisk Mesego zrobiona przez zespół "Wysokich Obcasów".

Selekcja pochodzi z tekstu Aliego Mese "+300 AWESOME FREE THINGS?"

 

PISANIE PO ANGIELSKU / BLOGOWANIE

Grammarly (https://www.grammarly.com) - znajduje błędy i poprawia pisownię w języku angielskim.

Social Locker (http://sociallocker.org) - poproś odwiedzających twoją stronę, by "zapłacili" za treść, tweetując o niej.

Buzzsumo (http://buzzsumo.com) - sprawdź, która platforma treściowa najlepiej zadziała dla twojej treści.

 

DARMOWE ANALIZY STRON INTERNETOWYCH +  SEO

Quick Sprout (http://www.quicksprout.com) - pełna analiza twojej strony WWW oraz jej czytelności dla robotów Google'a.

Browseo (http://www.browseo.net) - zobacz, jak wyszukiwarki "widzą" twoją stronę.

 

OPTYMALIZACJA OBRAZÓW

TinyJPG | TinyPNG (https://tinyjpg.com) - kompresja zdjęć i rysunków.

Withoomph (https://withoomph.com) - serwis projektuje piękne i proste logotypy.

 

MODYFIKACJA OBRAZÓW

Meme Generator (http://memegenerator.net) - pierwszy generator memów w internecie.

Easel.ly (http://www.easel.ly) - narzędzie do łatwego tworzenia i dzielenia się infografikami.

db Freebies ( http://dbfreebies.co) - darmowe elementy graficzne dla projektantów i grafików.

 

ZBIERAJ I WYSYŁAJ MAILE ZA DARMO

Contact form 7 (https://wordpress.org/plugins/contact-form-7) - najsłynniejszy plugin do Wordpressa służy do zbierania adresów mailowych.

Mailchimp (http://mailchimp.com) - wyślij 12 tys. maili do 2 tys. subskrybentów za darmo.

 

NARZĘDZIA DO TWITTERA

Spruce (http://www.tryspruce.com) - przygotuj obrazki do postów na Twitterze.

Ritetag (https://ritetag.com) - natychmiastowa analiza hashtagów.

Bitly (https://bitly.com) - tworzy, dzieli się i śledzi skrócone urle (najczęściej używane w tweetach).

Czytaj dalej...

10 z 10
123rf.com
123rf.com

Ali Mese: jaka aplikacja przypilnuje, żebyś nie marnował czasu w internecie i skąd wziąć darmowe czcionki?

TWORZENIE SOND I FORMULARZY ONLINE

Typform (http://www.typeform.com) - narzędzie do tworzenia estetycznych i łatwych do analizy formularzy do internetu i na mobile.

Tally (http://tally.tl) - genialnie prosty program tworzy sondy internetowe.

 

TYPOGRAFIA

TypeGenius (http://www.typegenius.com) - znajdź doskonale pasujące do siebie czcionki.

Font Squirrel (http://www.fontsquirrel.com) - 100% darmowych czcionek.

FontFaceNinja (http://www.fontface.ninja) - wtyczka do przeglądarki pozwala odczytać fonty na cudzych stronach WWW.

 

DARMOWE IKONKI

Fontello (http://fontello.com) - wyszukiwarka i generator ikonek.

Material Design Icons (http://materialdesignicons.com) - 750 darmowych, open-source?owych ikon Google'a.

 

DŹWIĘKI TŁA

Noisli (http://www.noisli.com) - zbiór dźwięków wspierających produktywność i relaks.

Noizio (http://noiz.io) - aplikacja z ambientowymi dźwiękami stworzona jako wsparcie do pracy lub odpoczynku.

 

SKUP SIĘ

Self Control (https://selfcontrolapp.com) - darmowa apka na maki pomaga unikać stron rozpraszających uwagę.

Cold Turkey (http://getcoldturkey.com) - program dla Windowsa tymczasowo blokuje dostęp do mediów społecznościowych i gier.

 

ORGANIZACJA I KOLABORACJA

Trello (https://trello.com) - program online zapisuje i organizuje... wszystko. Dla użytkowników pojedynczych i grup.

Yanado (http://yanado.com/index.php) - zorganizuj swoją pocztę! Ten program zamienia w zadania twoje wiadomości w gmailu.

 

POŻYTECZNE

Foundrs (http://foundrs.com) - kalkulator udziałów dla współzałożycieli.

Ad Spend Calculator (http://ad-spend-calculator.qwilr.com) - ile powinnam wydać na reklamowanie mojego start-upu?

HowMuchToMakeAnApp (http://howmuchtomakeanapp.com/estimator) - oblicz koszt produkcji aplikacji mobilnej.

App vs. Website (http://howmuchtomakeanapp.com/build-a-website-vs-app) - co lepiej posłuży twojemu projektowi - strona w internecie czy aplikacja?

Komentarze
tasiemiec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kij ci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Ja ze swojej strony dorzuciłbym tutaj Narzędziownie, dobre i skuteczne narzędzie do ewidencji majątku firmy
już oceniałe(a)ś
0
0
Ja rozumiem, że świat w dużej części stoi na angielskim. Ja rozumiem, że język jest żywy i ewoluuje. Ja wiele rzeczy rozumiem. Ale kolaboracja? Dajcie spokój, od wyborczej oczekuje większej dbałości o język.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dobre propozycje, ja polecam invomail.pl do wystawiania faktur online.
już oceniałe(a)ś
0
0
Dobre sugestie, ja polecam trello.com do łatwego zorganizowania swoich zadań oraz toggl.com do mierzenia czasu, który poświecamy na ich wykonanie. Aby umilić czas przy pracy polecam 8tracks.com/ oraz mynoise.net/ do słuchania muzyki :)
już oceniałe(a)ś
1
1
Ciekawa lista, skorzystałam z kilku propozycji. Slack jako komunikator w pracy faktycznie jest najlepszy, dodatkowo ciekawym narzędziem jest cmonitor umożliwiający sprawdzanie sytuacji strony w google
już oceniałe(a)ś
1
1
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy