Poczytaj

Marta Wroniszewska
Kapuściński, Pamuk, Coetzee... Sprawdźcie, co warto przeczytać. Poznajcie nasz subiektywny wybór
1 z 10
mat. prasowe
mat. prasowe

Wszystkie dzieci są zdolne, Gerald Huther

Pozycja obowiązkowa. Książkę polecam wszystkim rodzicom.

Nasze pokolenie ma w rękach małych ludzi, którzy będą szalenie istotni w kształtowaniu przyszłości nie tylko naszego kraju, ale i ocieplającej się, zdestabilizowanej planety. Staną w obliczu potężnych wyzwań, których nie jesteśmy w tej chwili w stanie przewidzieć. Naszym zadaniem jest przypilnować, by nie poszły na konfrontację z tą nieznaną przyszłością uzbrojone tylko w leki na ADHD i przekonanie, że sukces oznacza idealny konformizm wobec systemu stworzonego 200 lat temu!

Przeczytaj fragmenty książki.

2 z 10

Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków, Marta Sapała

To nie jest podręcznik, który ma nas oduczyć konsumpcji i zamienić ascetów, to przewodnik po myśleniu. Nie może go zabraknąć na twojej półce. Dowiedz się więcej o książce.

3 z 10
Wydawnictwo AGORA
Wydawnictwo AGORA

KOCHAJ wystarczająco DOBRZE, Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński

Zainspirowani przykładami własnymi, przyjaciół, a przede wszystkim czytelników dziennikarze Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński szukają odpowiedzi na pytania: Dlaczego dzisiaj coraz trudniej jest wytrwać w związku do "grobowej deski", jak wybieramy człowieka na życie, czy szukanie "drugiej połówki" ma sens i co jest klejem, który sprawia, że ludzie chcą być razem?

Dowiedz się więcej o książce.

4 z 10
Okładka książki
Okładka książki

Muzeum niewinności, Orhan Pamuk

Orhan Pamuk napisał tę powieść już po otrzymaniu Nagrody Nobla. Opisuje w niej pierwszą, niewinną, nieszczęśliwą miłość. Tłem wydarzeń staje się Stambuł - rodzinne miasto Pamuka.

Książki o zabójczej miłości polecają Joanna Bator i Krzysztof Łukasiewicz.

5 z 10

Żyj wystarczająco dobrze, Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński

Dlaczego boimy się być sobą? Jak docenić to, co mamy? Na te i wiele innych pytań Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński starają się znaleźć odpowiedź w książce "Żyj wystarczająco dobrze"

Dowiedz się więcej o książce.

6 z 10
mat. prasowe
mat. prasowe

Jak dzieci osiągają sukces, Paul Tough

Dlaczego niektóre dzieci odnoszą sukcesy, a inne ponoszą porażki? Czy odpowiada za to inteligencja? Na te i inne pytania odpowiada Paul Tough. Przeczytajcie fragmenty jego książki "Jak dzieci osiągają sukces".

7 z 10
mat. prasowe
mat. prasowe

One. Kobiety, które kochały pisarzy, Radosław Romaniuk

Kim były kobiety, które spędziły życie w cieniu sławnych mężczyzn, dbając o dom, rodząc dzieci, zamykając drzwi gabinetów, by mężowie mgli w spokoju tworzyć? Anna Iwaszkiewiczowa, Zofia Tołstojowa, Maria Kasprowiczowa, Nadieżda Mandelsztam to bohaterki nowej książki Radosława Romaniuka "One. Kobiety, które kochały pisarzy".

Przeczytaj fragmenty książki.

8 z 10
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Korespondenci.pl. Wstrząsające historie polskich reporterów wojennych

Książka "Korespondenci" przedstawia kulisy pracy polskich korespondentów wojennych między innymi Marii Wiernikowskiej, fotoreportera Krzysztofa Millera, Wojciecha Jagielskiego, Wiktora Batera, Miłady Jędrysik, czy Waldemara Milewicza. Wszyscy oni relacjonowali najważniejsze wojny przełomu XX i XXI wieku.

Warto poznać ich warsztat.

 

9 z 10

To nie jest zawód dla cyników, Ryszard Kapuściński

Zbiór dotąd niepublikowanych w języku polskim wykładów i rozmów mistrza reportażu, wygłoszonych przez autora m.in. we Włoszech i Hiszpanii. To książka nie tylko dla dziennikarzy chcących szlifować swój warsztat, ale także fascynujące spotkanie z niezwykłym erudytą i wnikliwym obserwatorem świata.

Więcej o książce.

10 z 10
Fot. bazia
Fot. bazia

Seks na Wysokich Obcasach, Paulina Reiter rozmawia z edukatorką seksualną Alicją Długołęcką

To starsza pozycja, ale wciąż godna uwagi, bo...

"Przy czytaniu tej książki powiększają się piersi. Nie tylko z podniecenia, choć też. Ale głównie dlatego, że prostuje się kręgosłup. Wiecie o czym mówię: ramiona odchylają się do tyłu, broda wędruję, do góry, a wtedy biust się unosi. Bo ten przewodnik po kobiecej seksualności daje pewność siebie - pisała o książce Ewa Wieczorek była redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów".

Książkę można kupić TUTAJ.

Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy