Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca

red.
23. czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Z tej okazji przypominamy wybrane teksty "Wysokich Obcasów" o ojcach i ojcostwie
Fot. 123rf.com Fot. 123rf.com

Dzień ojca

Drodzy ojcowie, Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!

Ojcostwo, podobnie jak i macierzyństwo, to nie zawsze jest łatwy temat. Mamy nadzieję, że nasze teksty przybliżą Wam tę tematykę.

1
Fot. Jason Lee, kristinandkayla.blogspot.com/. www.jwlphotography.com/blog/ Fot. Jason Lee, kristinandkayla.blogspot.com/. www.jwlphotography.com/blog/

Kreatywny tata robi córkom świetne zdjęcia

Jason Lee jest zawodowym fotografem. Gdy jego mama walczyła z chorobą nowotworową w szpitalu, tęskniła za wnuczkami. Jason postanowił więc robić im zdjęcia i umieszczać na blogu, by babcia wiedziała, co słychać u Kristin i Kayli.

Zobacz więcej zdjęć.

2

Do czego służy tato?

Tato zajmował się swoimi dziećmi od pierwszych dni ich życia i do momentu odejścia od ich matki był ich głównym opiekunem. A kiedy związek się rozpadł, okazało się, że jego osoba nie ma żadnego znaczenia, że jest potrzebny tylko do płacenia alimentów.

Czytaj dalej.

3

Żona jest w ciąży. Utyła, ma hemoroidy, nie jest już atrakcyjna. Przyszły ojciec się boi

Nie pamiętam pierwszej myśli, tylko uczucie zwierzęcego przerażenia. To się działo prawie dekadę temu, miałem 29 lat. Była dziewiąta rano, sobota, to miał być leniwy weekend. Żona poszła zrobić sobie test ciążowy, nie wychodziła przez prawie pół godziny, nasikała na pięć patyczków. Wróciła i powiedziała, że jest w ciąży, przytuliliśmy się. Nic nie myślałem, czułem, że tracę życie. Za drugim razem było zupełnie inaczej, bardzo się cieszyłem, pamiętam to uczucie sensu i radości. Nie poznałem takiej pary, której pierwsza ciąża pomogłaby zacieśnić więzi. Drugie dziecko już tak, ale spodziewając się pierwszego dziecka, nie wiesz kompletnie nic o tym, co cię spotka.

Czytaj dalej.

4
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Łzy ojca

Gdy napisałem na blogu o chorobie córki, obce osoby z Anglii, Zielonej Góry czy Piaseczna pisały:''Trzymajcie się, wszystko będzie dobrze''. Kurczę, to pomaga. Z Bartoszem Rajem rozmawia Katarzyna Jaklewicz.

Czytaj dalej.

5

Ojciec, którego nigdy nie było

Nawet jeśli nie wiadomo, jak ten ojciec wyglądał i jaki był, to ludzie rekonstruują jego obraz ze strzępków, które są dostępne. Bo jest w nich pustka i tęsknota za nim, czyli tak naprawdę tęsknota za częścią siebie - rozmowa z Ewą Chalimoniuk, psychoterapeutką.

Przeczytaj całą rozmowę.

6

Ojcze nasz. Historie rodzinne

W pewnym momencie zauważyłam podobieństwo. Boże, jakie obie z siostrą byłyśmy do niego podobne! Jak mogłam tego wcześniej nie zauważyć? Ktoś obcy od razu by poznał, że jesteśmy rodziną

Katarzyna: Zrobił mi herbaty, usiadł obok i powiedział: "Kasiu, to ja jestem twoim ojcem". A potem przeszliśmy do zadań z fizyki

Czytaj cały reportaż.

7
fot. Shutterstock fot. Shutterstock

Trzeci tata

Wyobraźmy sobie skomplikowaną, ale coraz częściej spotykaną sytuację: jest pani i pan i ta pani ma dziecko z poprzedniego związku. Dziecko utrzymuje dobry kontakt z ojcem, ale zdążyło zżyć się z nowym partnerem matki. Pani i pan się rozstali i powstał problem. Rozmowa z Izą Falkowską, psychologiem z Zespołu Pomocy Psychoterapeutycznej.

Przeczytaj cały tekst.

8
Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta

Szczęściarze

(...) Odniosłem wrażenie, że to mężczyźni częściej i chętniej zajmują się dzieciakami. Te proporcje się odwracały tylko przy jedzeniu. Zupełnie jakby karmienie było dla mężczyzn czymś wyjątkowo trudnym. Dla mnie przynajmniej jest. Nie znoszę, jak się paćkają, jak im wypada, jak wybrzydzają. Nie chcesz, to nie jedz! - pisze Tomasz Kwaśniewski w felietonie "Szczęściarze".

Przeczytaj cały tekst.

9
Więcej na ten temat: dzień ojca, ojciec, tata
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy