Fot. Chris Pizzello / AP Photo
1 z 16
Dolly i kózka na scenie
Piosenkarka Dolly Parton z czterokopytną towarzyszką przemierza scenę podczas corocznej imprezy Academy of Country Music Awards w teksańskim Frisco.
Fot. Altaf Qadri / AP Photo
2 z 16
Poszukiwania tybetańskiego przywódcy duchowego
Członkinie tybetańskiego Stowarzyszenia Kobiet niosą portrety Gendhuna Choekyi Nyima idąc w manifestacji żądającej jego uwolnienia. Chłopiec został uznany za wcielenie Panchen Lamy, drugiego po dalajlamie duchownego buddyzmu tybetańskiego w 1995 r., w wieku zaledwie 6 lat. Kilka dni później ślad po nim zaginął. Przywódcy państw i organizacje międzynarodowe o porwanie chłopca oskarżają Chiny. Do dziś nie jest znany jego los.
Fot. Andrew Medichini / AP Photo
3 z 16
Alice i Herkules w Watykanie
Czterometrowy Herkules złoci się pod czułym dotykiem konserwatorki zabytków z Muzeum Watykańskiego, Alice Baltera. Wykonana z brązu statua została odkryta w 1864 r. podczas prac przy Piazza dei Fiori, pierwotnie najprawdopodobniej zdobiła starożytny Teatr Pompejusza. Prace nad przywróceniem Herkulesowi złotej świetności potrwają do grudnia.
Fot. Daniel Cole / AP Photo
4 z 16
Puch i blichtr w Cannes
Czerwony dywan przed Pałacem Festiwalowym w Cannes błyszczy światłem gwiazd europejskiego i światowego kina. Kreacje, które przywdziewają, dzielą się wyraźnie na te klasyczne, stonowane, i te oszałamiające wielkością i puszystością. Na premierę filmu "Monster" tajska aktorka Araya A. Hargate przyszła - lub przyfrunęła - w tiulowej sukni projektu Nicolas Jebran Couture.
Fot. Petr David Josek / AP Photo
5 z 16
Krwawy protest w Pradze
Antywojenna aktywistka Julie Levkova nurza się w basenie pełnym sztucznej krwi ustawionym przed ambasadą rosyjską w czeskiej Pradze. Kilkuminutowy happening pełen był symbolicznych nawiązań do rosyjskiej agresji na Ukrainę - dmuchany basenik odzwierciedlał kolory ukraińskiej flagi, głowę kobiety zdobiła replika tradycyjnego rosyjskiego nakrycia z wymalowaną literą "Z", a z głośnika dochodziły odgłosy wojny. Aktywistka zaprosiła na wydarzenie tylko dziennikarzy uprzedzając, że dla mieszkających w jej mieście Ukraińców może być to traumatyczne przeżycie.
Fot. Odelyn Joseph / AP Photo
6 z 16
Samoobrona konieczna na Haiti
Młoda kobieta, stojąca w drzwiach swojego domu w Port-au-Prince razem z rodziną, trzyma w dłoni maczetę, którą dostała od lidera lokalnej społeczności, Nertila Marcelina. Marcelin chodzi od domu do domu rozdając mieszkańcom broń w nadziei, że powstrzyma to miejscowe gangi przed rozbojami.
Fot. Cha Song Ho / AP
7 z 16
Lekcje muzyki w Korei Północnej
Kilkuletnia dziewczynka uczestniczy w zajęciach muzycznych w przedszkolu w Pyongyang. Pod czujnym okiem nauczycielki doskonali grę na tradycyjnym koreańskim instrumencie strunowym, kayagum, którego wynalezienie datuje się na 1500 lat wstecz.
Fot. Jorge Saenz / AP Photo
8 z 16
Psi duet w Asunción
Adriana Ayala, trenerka psów policyjnych, prezentuje niezwykłe umiejętności swojego podopiecznego podczas pokazu na ulicy w Asunción. Duet przygotowywał się do występu podczas obchodów 212. rocznicy uzyskania przez Paragwaj niepodległości.
Fot. Oded Balilty / AP Photo
9 z 16
Izraelskie podręczne wracają
Sznury manifestantek przebranych za bohaterki powieści Margaret Atwood "Opowieść podręcznej" od początku stanowiły charakterystyczny element krajobrazu izraelskich protestów antyrządowych. Teraz aktywistki wracają, by walczyć o środki budżetowe na utworzenie nowego ministerstwa do spraw obrony praw kobiet. Aby zamanifestować swoje postulaty, przeszły plażą wśród ruin starożytnego miasta w Cezarei.
Fot. Sam Mednick / AP Photo
10 z 16
Trudy życia w Sudanie
Młoda kobieta towarzyszy swojemu drzemiącemu dziecku na zaimprowizowanym posłaniu w mieście Malakal w Południowym Sudanie. Od początku walk, które wybuchły w kwietniu, kraj opuściło tysiące ludzi. Wielu z nich wraca, mimo że, jak alarmują organizacje międzynarodowe, krajowi grozi katastrofa humanitarna.
Fot. Anupam Nath / AP Photo
11 z 16
Plemienne świętowanie w Indiach
Członkini plemienia Tiwa, ubrana w tradycyjny strój, czeka aby podać jedzenie uczestnikom festiwalu Khelchawa w wiosce Jongthong w indyjskim stanie Assam. Mężczyźni należący do jej plemienia świętują właśnie festiwal Khelchawa, prosząc bóstwa o dobro dla mieszkańców wioski, oraz o uwolnienie się od złych mocy i niezdrowych sił natury.
Fot. Kin Cheung / AP Photo
12 z 16
Księżna Kate na lekcji WF-u
Księżna Kate, słynąca z zamiłowania do sportu we wszelakich odmianach, odwiedza siedzibę Dame Kelly Holmes Trust w Bath. Organizacja wspiera młodzież zapewniając jej opiekę mistrzów - mentorów. Stawia przed sobą zadanie przygotowania obecnych i byłych mistrzów świata sportu do pracy z młodymi ludźmi, coachowania ich, aby mogli pomagać tym młodym, którzy borykają się z przeciwnościami losu, rozwijać umiejętności i pewność siebie, których potrzebują, aby odnieść sukces w edukacji, pracy i życiu.
Fot. Al-emrun Garjon / AP Photo
13 z 16
Ocalone z cyklonu w Bangladeszu
Mieszkanka miasta Cox's Bazar ratuje rzeczy ze swojego domu zniszczonego przez cyklon Mocha, który przeszedł przez wyspę Saint Martin należącą do Bangladeszu. Mocha oszczędził bangladeskie miasto w stopniu większym, niż się spodziewano. Ponieważ jednak leżało na przewidywanej trasie przejścia huraganu, władze ewakuowały z okolic setki tysięcy ludzi, zanim cyklon skierował się na wschód.
Fot. Vianney Le Caer / Invision / AP
14 z 16
Dziewczyna Indiany Jonesa w Cannes
Dawno niewidziana Calista Flockhart, odtwórczyni tytułowej roli w serialu "Ally McBeal", wspiera męża Harrisona Forda przed premierą najnowszej części przygód Indiany Jonesa: "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Para aktorów poznała się podczas uroczystości rozdania Złotych Globów w 2002 roku, a ślub wzięła 8 lat później.
Fot. Francisco Seco / AP Photo
15 z 16
Kobiece wsparcie na wyborach w Turcji
Zwolenniczka Recepa Tayyipa Erdogana w bojowym nastroju szykuje się do oddania głosu w wyborach prezydenckich przed siedzibą Partii Sprawiedliwości i Rozwoju w Stambule. Ponad 64 miliony osób było uprawnionych do głosowania w wyborach, które eksperci nazywali najważniejszymi w tym roku. Ostatecznie żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej większości i spotkają się ponownie w drugiej turze.
Fot. Andy Wong / AP Photo
16 z 16
Wizyta w Zakazanym Mieście
Mieszkanki Pekinu w kolorowych, wzorowanych na cesarskich jedwabnych strojach, ćwiczą ruchy tradycyjnego tańca podczas wizyty w Zakazanym Mieście w Pekinie.
Wszystkie komentarze
:))) żenuła