Czasem niewiele trzeba, by spełnić czyjeś marzenia. W internecie aż roi się od historii inspirujących kobiet i ich pomysłów. Wybrałyśmy pięć z nich
REKLAMA
1 z 4
Iza zbiera na profesjonalną maszynę do szycia
Iza zbiera na profesjonalną maszynę do szycia, która usprawni jej pracę. Obecnie posiada zwykłą maszynę, "która już na samą myśl o przyszłej produkcji chętnie popełniłaby seppuku, ale i tak dzielnie się trzyma".
Na realizację projektu potrzebuje: 6000 zł
Jej projekt to Izikoc® to koc, który można łatwo zmienić w:
- płaszcz - koc - kimono - płaszcz z kapturem, gdyż dokładam do niego piękny szal, a ten szal może być: - bolerko (możliwe dwa sposoby noszenia) - szal - kaptur - spódnicę - komin (typ szala).
Paula zbiera na realizację kolekcji dyplomowej, którą chce obronić tytuł magistra
Paula Śmiejkowska jest właśnie w trakcie tworzenia swojej najnowszej kolekcji "Face of the deep". Kolekcji na jesień/zimę 2017, która jest jednocześnie kolekcją dyplomową, i z którą w marcu tego roku zamierza bronić tytułu magistra sztuki.
Na realizację projektu potrzebuje: 6500 zł
Śmiejkowska stworzyła nowoczesną kolekcję, ale nie ograniczyła się wyłącznie do pięknych form. Zaprojektowane przez nią ubrania są bowiem wyposażone w odblaski, dzięki którym wzrasta widoczność na drodze, a trzeba wiedzieć, że aż 40% wypadków z udziałem pieszych, to wypadki na przejściach dla pieszych, czyli w miejscach, gdzie człowiek powinien być najbardziej widoczny.
Pauli Śmiejkowskiej udało się do tej pory zrealizować dwie duże kolekcje. Jedna z nich, licencjacka (dyplom broniony w 2015 roku z wyróżnieniem), liczyła 20 pełnych sylwetek. Kolekcje zrealizowała sama, własnym sumptem. Było to dla niej ogromne obciążenie finansowe, a ze względu na brak środków nie udało jej się zorganizować profesjonalnego pokazu jej kolekcji i wypromować swojej marki. Dlatego tym razem postanowiła poprosić o pomoc.
Więcej o Pauli i jej projekcie:
Anna Kołodziejska
3 z 4
Anna chce wyjechać do kliniki w Katmandu i pomóc tamtejszym chirurgom w pracy
Anna Kołodziejska zamierza polecieć do kliniki w Katmandu w Nepalu zajmującej się leczeniem poparzeń, rozszczepów podniebienia i w mniejszym zakresie chirurgią ręki. Zostanie włączona w pracę oddziału oraz będę towarzyszyć chirurgom w ich objazdowych wyprawach po okolicznych wsiach, gdzie niosą pomoc tym, którzy nie są w stanie dotrzeć do szpitala.
Na realizację projektu potrzebuje: 6500 zł
Głównym celem wyprawy jest chęć wsparcia tamtejszych lekarzy w codziennej pracy. Anna wierzy, że dzięki jej pomocy będą w stanie zapewnić opiekę w szpitalu nad większą ilością pacjentów, a podczas wyjazdów w teren udzielać sprawniej pomocy dzięki dodatkowej parze rąk do działania.
Po powrocie Anna napisze książkę "Chirurgica w Nepalu", w której będzie chciała zamieścić najciekawsze wspomnienia i historie z wyprawy.
Projekt Anny Kołodziejskiej można wspierać pod linkiem:
Anastazja i Agnieszka zbierają na realizację filmu o trudnej relacji sióstr
Reżyserka i autorka zdjęć - Anastazja i Agnieszka - znają się i kumplują od początku szkoły. Razem ją zaczynały, tworząc swój pierwszy film "Dziewczyny", i razem skończą swoim dyplomem "Wonder Girls".
Na realizację projektu potrzebują: 10 000 zł
O swoim projekcie piszą:
- Chcemy zrobić superfilm o superdziewczynach. Naszymi inspiracjami były takie filmy jak "Thelma i Louise", "Małe kochaniątka", "Przekleństwa niewinności" czy "Ukryte pragnienia". Nie stroniłyśmy też od motywów superbohaterskich. Wierzymy w siłę kobiet w polskim kinie. Nasz film nie tylko opowiada o dziewczynach ale również, co nietypowe w przemyśle filmowym, jest realizowany w głównej mierze przez kobiety.
My też wierzymy, dlatego zachęcamy do wspierania pod linkiem:
Reżyserka i autorka zdjęć - Anastazja i Agnieszka - znają się i kumplują od początku szkoły. Razem ją zaczynały tworząc swój pierwszy film "Dziewczyny" i razem skończą swoim dyplomem "Wonder Girls".
Wszystkie komentarze