13 nowych filmów, które powinno obejrzeć każde dziecko

Dziewięć dni filmowej fiesty, 70 wspaniałych tytułów, 18 miast w Polsce. Na widowni: dzieci, rodzice i dziadkowie. Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się po raz drugi, od 26 września do 4 października pod hasłem ?Zanurzmy się w filmie!?. Jego organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Zobaczcie, które filmy zachwyciły redakcję festiwalową i "Wysokich Obcasów"
mat. mat.

Hokus-pokus, Albercie Albertsonie

Filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström. Ciepła, mądra historia o sztuce odpowiedzialności, którą trudno jest posiąść i dorosłym, i dzieciom. Sześcioletni Albert marzy o psie, ale jego tata nie chce o tym słyszeć. Chłopiec postanawia sam uzbierać potrzebną sumę i kupić pupila. Ma mu w tym pomóc poznany właśnie starszy pan - magik, który potrafi wyczarować pieniądze. Wkrótce okazuje się, że to nie będzie takie proste...

1
mat. mat.

Jill i Joy

Opowieść o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu, będąca adaptacją książki Marjatty Kurenniemi. To historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Ignorowane przez zabieganych i zapracowanych rodziców same organizują sobie czas. Zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód.

2
mat. mat.

Magiczne święta Kacpra i Emmy

Kolejna odsłona przygód pary przedszkolaków, którą już dawno pokochały norweskie dzieciaki, a polskie poznały dzięki ubiegłorocznemu Kinu Dzieci. Mali bohaterowie wyczekują Świąt Bożego Narodzenia. Emma pisze list do Świętego Mikołaja i prosi o śnieg. Razem z Kacprem starają się zadbać o niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Chcą przekonać dziadka, żeby zamiast spędzać Boże Narodzenie w górach ze swoją przyjaciółką Ingą przyjechał do nich. I zrobią wszystko, by osiągnąć cel.

3
mat. mat.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny Von Brom

Przygody dwójki detektywów powstały na kanwie bestsellerowej serii książek Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje), które od kilku lat zdobywają kolejne tytuły książki roku w Szwecji. Na ekranie zobaczymy Lassego i Maję próbujących odkryć tajemnicę szkatuły ukrytej w krypcie przed ponad dwustu laty przez ekscentrycznego przedstawiciela rodu Von Brom.

4
mat. mat.

Wojna na deski

Jeden z hitów festiwali filmowych dla dzieci i młodzieży w 2014 roku (Buster, Kristiansand, Lucas, Cinekid). Historia dwóch chłopców biorących udział w konkursie na zbudowanie najwyższej wieży, która przeradza się w opowieść o tym, jak łatwo czasem zatracić się w rywalizacji i zaryzykować dla niej przyjaźń. Szczególnie, gdy ma się 12 lat.

5
mat. mat.

Chłopiec i świat

Niezwykła animacja przedstawiająca świat z perspektywy dziecka. Nie ma tu dialogów, są wyjątkowe obrazy i muzyka. Film zebrał międzynarodowe nagrody i zachwyty nad oryginalną stylistyką. Jego premiera odbyła się w Ottawie podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji. W uzasadnieniu wyróżnienia dla filmu jury napisało: "ponieważ był pełen najpiękniejszych obrazów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy".

6
mat. mat.

Życie według Nino

Wyjątkowy film, w którym wzruszająca historia opowiedziana jest z wyczuciem i dużą dozą humoru. Życie ośmioletniego Nino wywraca się do góry nogami, gdy w wypadku ginie jego mama. Nino, jego starszy brat i tata próbują odnaleźć się w pustce, którą po sobie zostawiła. Każdy z nich na swój sposób. Ale trudno im się porozumieć. Dlatego powiernikiem Nino staje się królik Bobby.

7
mat. mat.

Mamo, kocham cię

Zdobywca Grand Prix w sekcji Generarion Kplus na Berlinale i nagrody dla najlepszego filmu na festiwalu filmowym w Zlinie. Historia o tym, jak trudno odbudować więź między rodzicem i dzieckiem oraz opowieść o uzdrawiającej mocy prawdy. 12-letni Raimonds, próbując zatuszować złe wiadomości ze szkoły, wpada w spiralę kłamstw, którą trudno będzie mu zatrzymać...

8
mat. mat.

Ernest i Celestyna

Ernest i Celestyna to piękny, wzruszający film o przyjaźni na przekór wszystkiemu, o życiu pod prąd i sile miłości, która łamie największe przeszkody. Film otrzymał wiele nagród (m.in. nominację do Oscara) za wyjątkową animację.

9
mat. mat.

Zostawcie Mississippi

Emma, jak co roku, wybiera się na wieś do babci. Nie spodziewa się jednak, że najbliższe lato będzie wyjątkowe, a główną rolę odegra w nim klacz o imieniu Mississippi.

10
mat. mat.

Niesforny Bram

Nogi Brama muszą się wybiegać, a głowa musi znać odpowiedź na każde pytanie. Jak to pogodzić? Bram właśnie zaczyna naukę w szkole. Wreszcie dowie się wszystkiego o kosmosie, rakietach i podróżach między galaktykami. A co jeśli lekcje w pierwszej klasie okażą się zupełnie inne niż je sobie wyobrażał?

11
mat. mat.

Rasmus i włóczęga

Rasmus ma 9 lat. Mieszka w sierocińcu i marzy o tym, żeby mieć mamę i tatę, ale obawia się, że nie ma na to szans. Jest przecież chłopcem z prostymi włosami i uważa, że nie może konkurować z dziewczynkami o bujnych lokach. Pewnego dnia chłopiec wyrusza w podróż, podczas której zaprzyjaźnia się z włóczęgą. Od tego momentu w jego życiu wszystko się zmienia, nawet przekonanie, że loki są niezbędne, by mieć prawdziwy dom.

12
mat. mat.

Nocturna

Noc rządzi się swoimi prawami. Gdy tylko robi się ciemno, z zakamarków wyłaniają się tajemnicze stworzenia - targają nam włosy, przykrywają kołdrami, przygrywają do snu. Nad spokojnym snem dzieci czuwa Pasterz Kotów. Pewnej nocy będzie miał problem ? mały Tim nie może spać, bo zaginęła jego ukochana gwiazda.

13
Więcej na ten temat: bajka, dziecko, film dla dzieci, kino dzieci, rodzice
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy