Naucz się prosić, miej odwagę być wrażliwa i poznaj zasady ludzkiej natury żeby rozwinąć swoją karierę

Katarzyna Seiler
W ramach zimowej Czytelni Zakładowej polecamy polskie i światowe bestsellery, których autorzy dzielą się własnym doświadczeniem i podsuwają praktyczne rady, jak rozwinąć skrzydła w pracy i nie tylko.
wyd. Laurum wyd. Laurum

"Z ODWAGĄ W NIEZNANE"

Dr Brené Brown

Dr Brown stała się sławna, kiedy w 2010 r. wygłosiła na konferencji TED przemówienie o wrażliwości - do dziś obejrzano go ponad 36 mln razy. W swojej najnowszej książce zajęła się powszechną potrzebą przynależności do danej grupy społecznej, kultury czy rodziny oraz poczuciem osamotnienia, gdy trudno jest nam się dopasować. Nie jest to jednak typowy poradnik, który daje gotowe recepty, jak zadbać o własne zdrowie psychiczne. Brown opisuje zmiany, które warto wprowadzić do swojego życia, i pokazuje, jak mogą one wpłynąć na nasze otoczenie i całe społeczeństwo.

Wyd. Laurum

1
Wyd. MT Biznes Wyd. MT Biznes

"PLEMIĘ MENTORÓW"

Timothy Ferriss

Timothy Ferriss - przedsiębiorca, mówca motywacyjny i autor bestsellerowych poradników - prowadzi popularny podcast "The Tim Ferriss Show", do którego zaprasza najbardziej wpływowych ludzi na świecie i wszystkim zadaje te same 11 pytań. W książce "Plemię mentorów" zgromadził 100 wypowiedzi ekspertów z różnych dziedzin. Odpowiadając na 11 pytań, mówią o swoich sukcesach, inspiracjach, ale też o porażkach, sensie życia, a także o tym, co sprawiło, że ich życie zmieniło się na lepsze. Jak pisze Ferriss, książkę stworzył dla siebie samego i już odmieniła jego życie. Czytelnikom życzy tego samego.

Wyd. MT Biznes

2
Wyd. Sensus Wyd. Sensus

"#GIRLSTALK. DZIEWCZYNY, ROZMOWY, ŻYCIE"

Karolina Cwalina-Stępniak, Paulina Klepacz

Dziewczyńskie pogaduchy o akceptacji, związkach, sukcesie, feminizmie i przede wszystkim o kobietach. Paulina Klepacz jest dziennikarką, która rozmawia i pisze o seksie, prowadzi magazyn "G'rls Room", Karolina Cwalina-Stępniak to specjalistka od rozwoju osobistego i autorka popularnej książki "Sexy zaczyna się w głowie". W "#girlstalk" autorki pozwalają mówić nie tylko osobom znanym i ekspertkom, ale też dziewczynom takim jak ich czytelniczki pytając wszystkie, co to dzisiaj znaczy być kobietą.

Wyd. Sensus

3
Wyd. Muza Wyd. Muza

"SZTUKA SKUTECZNEGO PROSZENIA"

Guy Winch

Narzekanie to nasza narodowa cecha, w tej kwestii nie mamy sobie równych. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo marudzenie zatruwa nam życie, psuje nastrój, męczy i pogarsza samopoczucie. Zdaniem Wincha, praktykującego psychologa, żeby osiągać swoje cele i skutecznie wyrażać potrzeby, wystarczy nauczyć się prosić o to, czego oczekujemy. Autor opisuje m.in. techniki, które ułatwiają zrozumienie, na co możemy narzekać, i podaje sposoby, jak nakłonić innych do współpracy.

Wyd. Muza

4
Wyd. Little, Brown and Company Wyd. Little, Brown and Company

"THE FORMULA: THE UNIVERSAL LAWS OF SUCCESS"

Albert-László Barabási

Chociaż matematyczne równanie szczęścia nie istnieje, to Albert-László Barabási, fizyk związany z Uniwersytetem Notre Dame, udowadnia, że stosowanie zasad naukowych może pozytywnie wpłynąć na nasze życie. Zespół badaczy pod jego przewodnictwem stworzył książkę, która obiecuje przedefiniować nasze poglądy na temat sukcesu w pracy. To lektura obowiązkowa dla wszystkich stojących na czele organizacji i tych, którzy są po prostu ciekawi mechanizmów, które doprowadzają wybrańców na szczyt kariery.

Wyd. Little, Brown and Company

5
Wyd. Smak Słowa Wyd. Smak Słowa

"HOMO NIE CAŁKIEM SAPIENS"

Bogdan Wojciszke, Marcin Rotkiewicz

Wywiad rzeka komentujący czasy, w których żyjemy. Wybitny psycholog Bogdan Wojciszke i dziennikarz Marcin Rotkiewicz rozmawiają o polityce, władzy, moralności, kobietach, psychologii i społeczeństwie. Stawiają dość pesymistyczne diagnozy na temat bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie. Ich psychologiczna wiedza oraz doświadczenie pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy, które doprowadziły ludzkość do stanu, w którym obecnie się znajduje.

Wyd. Smak Słowa

6
Wyd. Viking Wyd. Viking

"THE LAWS OF HUMAN NATURE"

Robert Greene

Autor bestsellerowych "48 praw władzy" w najnowszej książce stara się nam pomóc zrozumieć naturę ludzkich zachowań. W końcu relacje międzyludzkie stanowią podstawę naszego życia. Zdaniem Greene'a zrozumienie, dlaczego ludzie robią to, co robią, jest najważniejszym narzędziem, jakie możemy posiąść. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, związki czy kształtowanie świata wokół siebie.

Wyd. Viking

7
Wyd. Gallery Books Wyd. Gallery Books

"WHEN'S HAPPY HOUR?: WORK HARD SO YOU CAN HARDLY WORK"

Betches

Betches to wyluzowany, humorystyczny i nieco wulgarny portal lifestylowy dla kobiet. Jego założycielki napisały poradnik dla wszystkich pracujących dziewczyn w typowym dla siebie ironicznym stylu. Niezależnie od tego, czy marzycie o stanowisku szefowej, biurowym romansie czy pensji wystarczającej na dwa drinki z koleżankami w tygodniu, autorki oferują swoje wsparcie. Cel? Pracuj ciężko, żebyś później prawie nie musiała pracować. Polecam szczególnie osobom stawiającym pierwsze kroki w korpoświecie.

Wyd. Gallery Books

8
Więcej na ten temat: coaching, kariera, książki, praca
Przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy