"Jeśli nie masz solidnych podwalin poza karierą, możesz wieść bardzo samotne życie" - mówił Jeremy Allen White w jednym z wywiadów i dodał: "Prawdopodobnie nie poradziłbym sobie, gdybym był singlem albo nie miał dzieci, albo po prostu był młodszy i głupszy"
Samo zaprzestanie picia nie rozwiąże sprawy. Nie spowoduje, że dotrzemy do tego, co sprawiło, że wpadliśmy w alkoholizm. Rozmowa z Łukaszem Tchórzewskim, znanym jako Alkoholik z TikToka
Dla białostoczan to był po prostu las, do którego można pójść na grzyby albo pojechać rowerami, ewentualnie wyprawić się do nieodległego Supraśla na nadrzeczną plażę. Nie zdawano sobie zupełnie sprawy, jak Puszcza Knyszyńska jest cenna. Rozmowa z Pawłem Średzińskim, autorem książki "Puszcza Knyszyńska"
- W mojej rodzinie nie ma artystów z dyplomem, ale przez korzenie w domu zawsze była pieśń. Pamiętam ogniska, na których śpiewało się pieśni białoruskie czy łemkowskie - mówi Kirył Pietruczuk, który zadebiutował jako chłop Maciej w serialu Netflixa "1670".
Zawsze słyszałem o sobie, że jestem szczupły, drobny, delikatny, że "same kości". To budowało we mnie poczucie wstydu, inności, niedopasowania, a potem, kiedy ta kategoria zaczęła już coś dla mnie znaczyć - świadomość bycia niemęskim. Rozmowa z Patrykiem Różyckim, artystą malarzem
W lesie mężczyźni stają się grupą, która żyje na takich samych zasadach, nie ma lepszych ani gorszych. Do tego wszyscy mają pod opieką dziecko. Można spytać: "Co robisz, jak twoje dziecko nie chce jeść?", "Też nie rozumiesz, dlaczego dzieciak się tak zachowuje?", "Też czasem myślisz, że jesteś złym ojcem?".
"Usiadłem w przejściu Metra Centrum i grałem covery. Pierwszego dnia zarobiłem w dwie godziny 120 zł. Potem coraz częściej wychodziłem na ulicę i grałem. Zastanawiałem się tylko, jak to wszystko wytłumaczę byłej już wtedy żonie". Przypominamy rozmowę z Witkiem Muzykiem Ulicy. Artysta zmarł 4 stycznia. Miał 42 lata.
"Nie chcemy dyskredytować tego, o czym opowiadamy. Ani niczego uszlachetniać. To wszystko wychodzi w praniu". Rozmowa z Bartkiem Przybyszewskim i Mateuszem Witkowskim, autorami podcastu "Podcastex. Podcast o latach 90. i 00." oraz książki "Podcastex. Polskie millenium".
Przed "posłanką" mieliśmy "poślicę", "posełkę" i "posełkinię". "Poślica" niechybnie byłaby teraz narzędziem brudnej kampanii, niestosownych docinków i oślich żartów - mówi Michał Rusinek
Nie uważam, żebym osiągnął szczyt możliwości. Nie czuję się wyczerpany kreatywnie, choć miałem już w swoim życiu moment wypalenia zawodowego. Rozmowa z Maciejem Zieniem, projektantem mody
Starannie wybrane prezenty. Praktyczne, jakościowe, wykonane z dobrych surowców i materiałów. Ponadczasowe i eleganckie.
"Zaproszono mnie do tego projektu nie po to, żebym odegrał dźwięki stworzone przez kapele łowickie, tylko żebym stworzył coś, czego nie było". Rozmowa z Łukaszem "L.U.C." Rostkowskim.
Nie pamiętam, by ktokolwiek się zainteresował, z czym się zmagam. Zarzucano mi zaniedbywanie się. Rozmowa z Robertem Kudelskim, aktorem, ambasadorem akcji "Porozmawiajmy szczerze o otyłości"
- Wychodziłem z domu w swoich ubraniach, a plecak miałem zapakowany rzeczami taty. Przebierałem się na dworcu i jechałem w świat. Rozmowa z Ignacym Lissem, aktorem znanym m.in. z roli hrabiego Czyńskiego w nowej wersji filmu "Znachor".
"Zwierzętom, których smutny koniec zobaczyłem, już nie pomogę, ale mogę pomóc następnym, nie płacąc komuś za to, by je dla mnie wyhodował, zabił i przyrządził". Rozmowa z Szymonem Hołownią, autorem książki "Boskie zwierzęta"
Prawie zawsze udaje mi się wejść. Mieszkańcy często wychodzą na klatkę, pytają, po co to robię, opowiadają historie związane z klatkami i kamienicami. Kiedyś nawet pani którejś kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego podzieliła się ze mną historycznym planem klatki schodowej.
Zaczepia nas policja albo straż miejska. I pada sakramentalne: "Co wy tu oglądacie tymi lornetkami?". "Przyrodę". "W mieście?!" Rozmowa z Michałem Książkiem, autorem książki "Atlas dziur i szczelin"
Dziś polityczne może być wszystko. Sztuka też, jeśli kogoś uwiera. Obserwujemy to przecież na co dzień. Dla mnie teatr zawsze jest opowieścią o Polsce, ale opowieścią z różnych stron. Tę rozmowę toczę już od wielu lat. Rozmowa z Marcinem Liberem, reżyserem spektaklu "Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć".
- Nadzieją dzisiejszej opozycji są młode kobiety, które boją się rządów prawicy - uważa prof. Przemysław Sadura.
Ta opowieść - o cywilizacji, która zginęła i na jej gruzach powstaje nowa - jest zupełnie unikatowa w skali europejskiej historii. Bo to niezwykłe, żeby prawie sto procent ludności na tak dużym obszarze, jakim są tzw. Ziemie Odzyskane, się wymieniło. To ostatni moment, kiedy jeszcze można spotkać osadników i z nimi porozmawiać. Rozmowa z Piotrem Oleksym, historykiem, autorem książki "Wyspy odzyskane".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.