Podcasty

 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [29:27] 5 lipca 2024 Dlaczego burze mózgów nie sprzyjają różnorodności (Gościni: Susanna Romantsova) Dlaczego do zbudowania różnorodnego zespołu nie wystarczy wyrównać w nim płci oraz zaprowadzić równowagi pokoleniowej? I dlaczego burza mózgów to fatalny sposób na szukanie dobrych rozwiązań? Czy różnorodność to tylko politycznie poprawna ideologia, czy też coś, co może nie tylko zmieniać miejsce pracy, ale też nasz skomplikowany, spolaryzowany świat? Gościnią Natalii Waloch, dziennikarki "Wysokich Obcasów" jest Susanna Romantsova, specjalistka DEI i założycielka DEI Consulting.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:32] 1 lipca 2024 Zmiana warty w sztuce. Teraz to artystki są na topie Przez wieki to mężczyźni święcili triumfy w sztuce. Dziś nie tylko mamy więcej artystek niż artystów, ale też to one wyprzedają dzieła nim jeszcze otworzy się wystawa, osiągają wysokie ceny na aukcjach i to one skupiają uwagę światowych kolekcjonerów. Jak doszło do tej rewolucji? Gościnią Natalii Waloch jest Anna Szynkarczuk z DESA UNICUM.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:10] 21 czerwca 2024 Czym liderki różnią się od liderów Rozmówczynią Natalii Waloch jest Jolanta Szydłowska, prezeska zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Fundacja zbadała kobiety na wysokich stanowiskach, a teraz opublikowała ich wyniki. Co te wyniki badań mówią o współczesnych liderkach? Jakie są ich najmocniejsze strony, a nad czym powinny pracować? O tym w podcaście "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [19:08] 14 czerwca 2024 Alicja Długołęcka: Mózg to nasz podstawowy organ seksualny Są takie osoby, dla których głównym czynnikiem decydującym o wyborze partnera czy partnerki jest jego iloraz inteligencji, a fizyczne pożądanie pojawia się dopiero wtedy, gdy między osobami powstanie intelektualna więź. Czy taki związek będzie trwały? Czym jest sapioseksualność? O nowej - a może po prostu nowo nazwanej - preferencji opowiada dr Alicja Długołęcka, psychoterapeutka i edukatorka seksualna. Na podcast zaprasza Magdalena Keler, dziennikarka "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [28:35] 31 maja 2024 Odblokuj swój potencjał: Co zrobić, żeby mieć czas? (Gość: dr Michał Kaźmierski) Znowu nie zdążyłaś/zdążyłeś z zadaniami w pracy? Masz wrażenie, że czas przelatuje Ci między palcami a ilość obowiązków przytłacza? Za mało czasu w pracy to problem wielu z nas, ale może warto inaczej spojrzeć na tę sprawę. Czas jest ten sam dla wszystkich, nie zatrzymamy go ani nie rozciągniemy. Możemy jedynie lepiej planować swoją pracę. O tym, od czego zacząć i co zmienić w codziennej rutynie, żeby przestać gonić w piętkę Anna Woźniak, dziennikarka "Wysokich Obcasów", rozmawia z dr. Michałem Kaźmierskim, praktykiem biznesu, trenerem, wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [29:56] 27 maja 2024 Neuroróżnorodność w pracy (Gościni: Patrycja Załuska) Patrycja Załuska, ekspertka pracy opowiada o tym, jak szefowie i szefowe mogą wspierać neuroróżnorodnych pracowników i pracownice, by rozwinęli skrzydła. Z rozmowy dowiecie się, dlaczego ważna jest świadomość różnorodności i neuroróżnorodności, i jakie są najlepsze rozwiązania, by spełnić potrzeby różnych pracowników/pracownic. Ekspertka wyjaśnia, dlaczego korzyści z tych rozwiązań pozytywnie wpływają nie tylko na nich, ale też na sukcesy firm. Na podcast zaprasza Edyta Bryła, dziennikarka "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [29:51] 24 maja 2024 Wrzuć, matka, na luz "Codziennie pertraktuję: że za gorąco na grubą czarną bluzę, że za późno na film, że warto zmienić buty na letnie, że może nie trzeba wydawać 40 zł na kolejny dodatek do gry. Najczęściej odpuszczam. Coraz trudniej być mi matką trójki (tak, mam troje dzieci, od nastolatka do przedszkolaka). Najlepszą matką byłam chyba tylko na etapie planowania rodziny. Tak, byłam wtedy idealną matką, zanim urodziłam pierwsze dziecko. Matką wyobrażoną" - mówi Monika Tutak-Goll, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów", jedna z gościń tego podcastu. Druga gościni, Magdalena Keler, dziennikarka "Wysokich Obcasów", w Dniu Matki myśli bardziej o swojej mamie, a nie o tym, że sama nią jest. Z okazji Dnia Matki, Natalia Waloch zaprasza na rozmowę o macierzyństwie "tu i teraz".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [18:38] 17 maja 2024 Czy seks online może być równie udany jak ten na żywo? (Gościni: Patrycja Wonatowska) Łatwo dostępny, często całkowicie anonimowy. Z zupełnie obcą osobą lub osobami, albo ze stałą partnerką/partnerem. Bezpieczny, bo przez sieć nie zarazimy się żadną chorobą. Wirtualny stosunek seksualny. Wydawałoby się - same zalety. Ale czy seks online może być równie udany jak ten na żywo? O tym rozmawiamy z Patrycją Wonatowską, seksuoloz?ką, psycholożką, terapeutką, współzałożycielką Instytutu Pozytywnej Seksualności.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [28:20] 26 kwietnia 2024 Odblokuj swój potencjał: O oddechu i medytacji (Gość: Michał Niewęgłowski) Oddech to nasz Osobisty Asystent Spokoju - mówi Michał Niewęgłowski, który od ponad 20 lat praktykuje i uczy medytacji oraz praktyk oddechowych. Gdy czujemy się zmęczeni, zestresowani czy mamy problemy ze skupieniem wystarczy dać sobie chwilę i uważnie, spokojnie pooddychać. Wystarczą dwie, trzy minuty, aby uspokoić nerwy i emocje. Pamiętajmy jednak, że medytacja to nie remedium na wszystkie nasze bolączki i problemy. Sprawdź, jak oddychać, aby dać sobie spokój i razem z Michałem spróbuj krótkiego ćwiczenia oddechowego. Wystarczy wdech i wydech. Na podcast zaprasza Anna Woźniak, dziennikarka "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:15] 29 marca 2024 To nawet lepiej (Gościni: Joanna Chmura) W życiu doświadczamy niepowodzeń, porażek, przeżywamy stratę. To normalne, jednak nie zawsze potrafimy sobie z tym radzić. A już obrócenie tych trudnych chwil w szansę, coś dobrego dla nas, wielu osobom wydaje się nierealne. Psycholożka Joanna Chmura, autorka książki "To nawet lepiej" opowiada, jak z trudnych życiowych sytuacji wyciągnąć coś dla siebie. Na podcast zaprasza Anna Woźniak, dziennikarka "Wysokich Obcasów"
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:02] 22 marca 2024 Chirurżka czy pani chirurg? (Gościni: Martyna Zachorska - Pani od Feminatywów) Dlaczego tak nas denerwuje określenie chirurżka? Czy nauczycielka cieszy się mniejszym prestiżem niż nauczyciel? I czy lubimy być pouczani językowo? Gościnią Agnieszki Urazińskiej, dziennikarki "Wysokich Obcasów", jest Martyna F. Zachorska znana jako Pani od Feminatywów, autorka książki pt. "Żeńska końcówka języka".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [23:26] 15 marca 2024 Najbliższa ciału jest tkanina (Gościni: Marta Kowalewska) Najczęściej dotyka naszego ciała, dba o nasze ciepło, komfort, ubiera nasze domy. Tkanina to nie tylko odzież czy domowe tekstylia, ale też pełnoprawna dziedzina sztuki i jedno z najciekawszych obecnie mediów komunikacji artystycznej. "Polska Szkoła Tkaniny" to zjawisko znane od lat 60. - jego najważniejszymi przedstawicielami i przedstawicielkami są Magdalena Abakanowicz, Wojciech Sadley czy Krystyna Wojtyna-Drouet. Dziś tkanina artystyczna przeżywa swój renesans, młodym twórcom służy do wypowiedzi o dyskryminacji i przemocy. Daje przestrzeń, by poruszać tematy polityczne, ekologiczne i tożsamościowe. O jej niezwykłych możliwościach opowiada Marta Kowalewska, główna kuratorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, redaktorka najnowszej publikacji o tkaninie "Textile Textures. Multithreaded Narratives". Na podcast zaprasza Magdalena Kacalak, dziennikarka "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [16:48] 1 marca 2024 Kim jest dzisiejsza superbohaterka? (Gościni: Justyna Wydrzyńska) Superbohaterka. Tak nazwałyśmy nagrodę, którą wielu lat "Wysokie Obcasy" przyznają kobietom, które zmieniają świat na lepsze. Nasza Superbohaterka ma w sobie nieustępliwość, determinację i potrzebę działania. Czasem wychodzi z siostrami na ulicę, innym razem walczy z systemem samotnie, w domowym zaciszu. Z każdą wywalczoną zmianą, z każdym zmienionym prawem, mamy nadzieję, że to już, że walczyć więcej nie musimy. A tymczasem, końca tej walki nie widać. Dlaczego prawa kobiet to wciąż droga tak wyboista i daleka od celu? O tym porozmawiałyśmy z Justyną Wydrzyńską aktywistką aborcyjną, działaczką @AborcyjnyDreamTeam i Superbohaterką "Wysokich Obcasów" 2022. Zaprasza Magdalena Keler, dziennikarka "Wysokich Obcasów". _ Wybierz swoją superbohaterkę. Zagłosuj w naszym plebiscycie na wysokieobcasy.pl/supebohaterka, uzasadnij swój wybór i wygraj nagrodę. Twój głos ma supermoc. Na głos czekamy do 5 marca.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:24] 23 lutego 2024 Odblokuj swój potencjał: Zacznij od siebie? Ale jak? (Gościni: Marta Iwanowska-Polskowska) Co to znaczy zadbać o siebie? Jak się czujemy, kiedy zapominamy o swoich potrzebach? Czym jest symboliczna maska tlenowa, którą w razie awarii nakładamy w samolocie najpierw sobie, potem dziecku. O tym, że myślenie o sobie nie jest egoizmem, a podstawą dobrego samopoczucia i równowagi życiowej Anna Woźniak rozmawia z Martą Iwanowską-Polkowską, psycholożką, coach'ycą, autorką książki "#nażyć się
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:20] 9 lutego 2024 Lubić siebie - strategia tylko dla dojrzałych (Gościni: Joanna Flis) Zewsząd słyszymy, że mamy lubić siebie, a w ślad za tym idą rozmaite rady: polub siebie taką, jaka jesteś. Jesteś doskonała. Zadbaj o siebie: idź na manikiur albo wyjedź z koleżanką do SPA. Pytanie, czy mają szansę w ogóle zadziałać. Bo czy naprawdę jesteśmy doskonałe? Czy jesteśmy dobre bez względu na to, jak się zachowujemy? Czy upiększanie ciała rzeczywiście podnosi poczucie własnej wartości? O tym, czym jest prawdziwie dojrzałe lubienie siebie Natalia Waloch rozmawia z psycholożką Joanną Flis.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [25:00] 26 stycznia 2024 Odblokuj swój potencjał: Polubić siebie (Gościni: Katarzyna Kucewicz) Czym tak naprawdę jest samoakceptacja? Dlaczego łatwiej myśleć o sobie złe rzeczy? Co to znaczy czułość wobec siebie? Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka? Na czym budować swoją samoocenę? Gościnią Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:51] 29 grudnia 2023 O DEI - idei, dzięki której będzie się nam lepiej pracowało (Gościni: Ewa Sobiech) Natalia Waloch rozmawia z Ewą Sobiech, starszą menedżerką budowania zaangażowania pracowników z firmy Philip Morris Polska. DEI (diversity, equity, inclusion) jest ideą odnoszącą się do strategii i działań mających na celu zwiększenie różnorodności, równości i integracji zarówno w miejscu pracy, jak i szerzej - w rozmaitych kręgach społecznych.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:29] 22 grudnia 2023 Jak nie marnować jedzenia, także w święta (Gościni: Sylwia Majcher) Czy da się nie marnować jedzenia? Jak to robić? Czy powinniśmy kupować na zapas? Jak gotować potrawy świąteczne, żeby się nie zmarnowały? Jak poprawnie przechowywać warzywa i zioła? Czy zawsze trzeba przestrzegać dat ważności produktów spożywczych? Gościnią Oli Mijakoskiej-Siemion, dziennikarki WO, jest Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka kilku książek, w tym bestsellera ?Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku?.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:48] 8 grudnia 2023 Obcasem w szklany sufit. Kobiety w męskich zawodach (Gościni: M. Jankowska-Rangelov) Już 15 grudnia poznamy wyniki plebiscytu "Nieustraszona w pracy", który w tym roku poświęcony jest kobietom w męskich zawodach. Natalia Waloch rozmawia z Moniką Jankowską-Rangelov, dyrektorką ds. włączania różnorodności i wyrównywania szans w firmie State Street, o stereotypach dotyczących kobiet i mężczyzn oraz o nierównościach wciąż obecnych na rynku pracy. Jak możemy próbować sobie z nimi radzić?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [19:40] 1 grudnia 2023 Odblokuj swój potencjał: Dlaczego mowa jest srebrem a milczenie złotem? Dlaczego mowa jest srebrem a milczenie złotem? Gościnią Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest Taisja Laudy, twórczyni unikatowego programu "Formuła Geniuszu" i autorka książki "Moje życie z Mr. Good".