Podcasty

 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [18:38] 17 maja 2024 Czy seks online może być równie udany jak ten na żywo? (Gościni: Patrycja Wonatowska) Łatwo dostępny, często całkowicie anonimowy. Z zupełnie obcą osobą lub osobami, albo ze stałą partnerką/partnerem. Bezpieczny, bo przez sieć nie zarazimy się żadną chorobą. Wirtualny stosunek seksualny. Wydawałoby się - same zalety. Ale czy seks online może być równie udany jak ten na żywo? O tym rozmawiamy z Patrycją Wonatowską, seksuoloz?ką, psycholożką, terapeutką, współzałożycielką Instytutu Pozytywnej Seksualności.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [28:20] 26 kwietnia 2024 Odblokuj swój potencjał: O oddechu i medytacji (Gość: Michał Niewęgłowski) Oddech to nasz Osobisty Asystent Spokoju - mówi Michał Niewęgłowski, który od ponad 20 lat praktykuje i uczy medytacji oraz praktyk oddechowych. Gdy czujemy się zmęczeni, zestresowani czy mamy problemy ze skupieniem wystarczy dać sobie chwilę i uważnie, spokojnie pooddychać. Wystarczą dwie, trzy minuty, aby uspokoić nerwy i emocje. Pamiętajmy jednak, że medytacja to nie remedium na wszystkie nasze bolączki i problemy. Sprawdź, jak oddychać, aby dać sobie spokój i razem z Michałem spróbuj krótkiego ćwiczenia oddechowego. Wystarczy wdech i wydech. Na podcast zaprasza Anna Woźniak, dziennikarka "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:15] 29 marca 2024 To nawet lepiej (Gościni: Joanna Chmura) W życiu doświadczamy niepowodzeń, porażek, przeżywamy stratę. To normalne, jednak nie zawsze potrafimy sobie z tym radzić. A już obrócenie tych trudnych chwil w szansę, coś dobrego dla nas, wielu osobom wydaje się nierealne. Psycholożka Joanna Chmura, autorka książki "To nawet lepiej" opowiada, jak z trudnych życiowych sytuacji wyciągnąć coś dla siebie. Na podcast zaprasza Anna Woźniak, dziennikarka "Wysokich Obcasów"
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:02] 22 marca 2024 Chirurżka czy pani chirurg? (Gościni: Martyna Zachorska - Pani od Feminatywów) Dlaczego tak nas denerwuje określenie chirurżka? Czy nauczycielka cieszy się mniejszym prestiżem niż nauczyciel? I czy lubimy być pouczani językowo? Gościnią Agnieszki Urazińskiej, dziennikarki "Wysokich Obcasów", jest Martyna F. Zachorska znana jako Pani od Feminatywów, autorka książki pt. "Żeńska końcówka języka".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [23:26] 15 marca 2024 Najbliższa ciału jest tkanina (Gościni: Marta Kowalewska) Najczęściej dotyka naszego ciała, dba o nasze ciepło, komfort, ubiera nasze domy. Tkanina to nie tylko odzież czy domowe tekstylia, ale też pełnoprawna dziedzina sztuki i jedno z najciekawszych obecnie mediów komunikacji artystycznej. "Polska Szkoła Tkaniny" to zjawisko znane od lat 60. - jego najważniejszymi przedstawicielami i przedstawicielkami są Magdalena Abakanowicz, Wojciech Sadley czy Krystyna Wojtyna-Drouet. Dziś tkanina artystyczna przeżywa swój renesans, młodym twórcom służy do wypowiedzi o dyskryminacji i przemocy. Daje przestrzeń, by poruszać tematy polityczne, ekologiczne i tożsamościowe. O jej niezwykłych możliwościach opowiada Marta Kowalewska, główna kuratorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, redaktorka najnowszej publikacji o tkaninie "Textile Textures. Multithreaded Narratives". Na podcast zaprasza Magdalena Kacalak, dziennikarka "Wysokich Obcasów".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [16:48] 1 marca 2024 Kim jest dzisiejsza superbohaterka? (Gościni: Justyna Wydrzyńska) Superbohaterka. Tak nazwałyśmy nagrodę, którą wielu lat "Wysokie Obcasy" przyznają kobietom, które zmieniają świat na lepsze. Nasza Superbohaterka ma w sobie nieustępliwość, determinację i potrzebę działania. Czasem wychodzi z siostrami na ulicę, innym razem walczy z systemem samotnie, w domowym zaciszu. Z każdą wywalczoną zmianą, z każdym zmienionym prawem, mamy nadzieję, że to już, że walczyć więcej nie musimy. A tymczasem, końca tej walki nie widać. Dlaczego prawa kobiet to wciąż droga tak wyboista i daleka od celu? O tym porozmawiałyśmy z Justyną Wydrzyńską aktywistką aborcyjną, działaczką @AborcyjnyDreamTeam i Superbohaterką "Wysokich Obcasów" 2022. Zaprasza Magdalena Keler, dziennikarka "Wysokich Obcasów". _ Wybierz swoją superbohaterkę. Zagłosuj w naszym plebiscycie na wysokieobcasy.pl/supebohaterka, uzasadnij swój wybór i wygraj nagrodę. Twój głos ma supermoc. Na głos czekamy do 5 marca.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:24] 23 lutego 2024 Odblokuj swój potencjał: Zacznij od siebie? Ale jak? (Gościni: Marta Iwanowska-Polskowska) Co to znaczy zadbać o siebie? Jak się czujemy, kiedy zapominamy o swoich potrzebach? Czym jest symboliczna maska tlenowa, którą w razie awarii nakładamy w samolocie najpierw sobie, potem dziecku. O tym, że myślenie o sobie nie jest egoizmem, a podstawą dobrego samopoczucia i równowagi życiowej Anna Woźniak rozmawia z Martą Iwanowską-Polkowską, psycholożką, coach'ycą, autorką książki "#nażyć się
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:20] 9 lutego 2024 Lubić siebie - strategia tylko dla dojrzałych (Gościni: Joanna Flis) Zewsząd słyszymy, że mamy lubić siebie, a w ślad za tym idą rozmaite rady: polub siebie taką, jaka jesteś. Jesteś doskonała. Zadbaj o siebie: idź na manikiur albo wyjedź z koleżanką do SPA. Pytanie, czy mają szansę w ogóle zadziałać. Bo czy naprawdę jesteśmy doskonałe? Czy jesteśmy dobre bez względu na to, jak się zachowujemy? Czy upiększanie ciała rzeczywiście podnosi poczucie własnej wartości? O tym, czym jest prawdziwie dojrzałe lubienie siebie Natalia Waloch rozmawia z psycholożką Joanną Flis.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [25:00] 26 stycznia 2024 Odblokuj swój potencjał: Polubić siebie (Gościni: Katarzyna Kucewicz) Czym tak naprawdę jest samoakceptacja? Dlaczego łatwiej myśleć o sobie złe rzeczy? Co to znaczy czułość wobec siebie? Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka? Na czym budować swoją samoocenę? Gościnią Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:51] 29 grudnia 2023 O DEI - idei, dzięki której będzie się nam lepiej pracowało (Gościni: Ewa Sobiech) Natalia Waloch rozmawia z Ewą Sobiech, starszą menedżerką budowania zaangażowania pracowników z firmy Philip Morris Polska. DEI (diversity, equity, inclusion) jest ideą odnoszącą się do strategii i działań mających na celu zwiększenie różnorodności, równości i integracji zarówno w miejscu pracy, jak i szerzej - w rozmaitych kręgach społecznych.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:29] 22 grudnia 2023 Jak nie marnować jedzenia, także w święta (Gościni: Sylwia Majcher) Czy da się nie marnować jedzenia? Jak to robić? Czy powinniśmy kupować na zapas? Jak gotować potrawy świąteczne, żeby się nie zmarnowały? Jak poprawnie przechowywać warzywa i zioła? Czy zawsze trzeba przestrzegać dat ważności produktów spożywczych? Gościnią Oli Mijakoskiej-Siemion, dziennikarki WO, jest Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka kilku książek, w tym bestsellera ?Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku?.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:48] 8 grudnia 2023 Obcasem w szklany sufit. Kobiety w męskich zawodach (Gościni: M. Jankowska-Rangelov) Już 15 grudnia poznamy wyniki plebiscytu "Nieustraszona w pracy", który w tym roku poświęcony jest kobietom w męskich zawodach. Natalia Waloch rozmawia z Moniką Jankowską-Rangelov, dyrektorką ds. włączania różnorodności i wyrównywania szans w firmie State Street, o stereotypach dotyczących kobiet i mężczyzn oraz o nierównościach wciąż obecnych na rynku pracy. Jak możemy próbować sobie z nimi radzić?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [19:40] 1 grudnia 2023 Odblokuj swój potencjał: Dlaczego mowa jest srebrem a milczenie złotem? Dlaczego mowa jest srebrem a milczenie złotem? Gościnią Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest Taisja Laudy, twórczyni unikatowego programu "Formuła Geniuszu" i autorka książki "Moje życie z Mr. Good".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:33] 3 listopada 2023 Odblokuj swój potencjał: Kiedy możemy zaznać spokoju? Gościem Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest Tomasz Kryszczyński, psycholog, trener, doświadczony nauczyciel mindfulness. Czy naprawdę potrzebujemy spokoju? Kiedy go osiągamy? Czy spokój można pomylić z nudą? Co o nauce spokoju mówi mindfulness?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [28:39] 27 października 2023 Wpiszmy urlop macierzyński w CV! (Gość: Paweł Jemioł) Jak zachować równowagę między pracą a życiem osobistym? Dlaczego nie należy fetyszyzować nazw stanowisk? Czego możemy się nauczyć od nordyckiego i skandynawskiego modelu organizacji pracy? Czy pracownicy, którzy nie wychodzą z pracy, zawsze są najbardziej efektywni? Czego kobiety uczą się na urlopie macierzyńskim i dlaczego te umiejętności powinny być widoczne w CV? Co mężczyznom daje urlop ojcowski? I dlaczego nie powinniśmy generalizować, mówiąc o zaangażowaniu w pracę generacji Z? Gościem Anny J. Dudek jest Paweł Jemioł, ekspert firmy Nordea.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:41] 20 października 2023 Jak być kobietą alfa w biznesie? (Gościni: Joanna Kępczyńska) Gościnią Anny J. Dudek jest Joanna Kępczyńska, członikini zarządu E.ON Polska ds. finansowych. Co to znaczy być kobietą alfa? Jak być odważną w biznesie? Czy bycie kobietą na wysokich stanowiskach sprawia, że możemy działać niestandardowo? Jakie cechy są pożądane na eksponowanych stanowiskach?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:28] 13 października 2023 Od przyjaźni do wspólnej firmy Zaczęło się od rozmów o zdrowiu. Kiedyś szukały dobrych suplementów diety. Uznały, że wyprodukują je same. Łączą doświadczenia z branż medycznej, farmaceutycznej i technologicznej. Jak zakłada się start-up z przyjaciółką - opowiadają Nina Nicheska i Katarzyna Godlewska, szefowe Nikalab. Na podcast zaprasza Katarzyna Staszak
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [20:59] 6 października 2023 Odblokuj swój potencjał: Jak pozwolić sobie pomóc? (Gościni: Bożena Kowalkowska) Aleksandra Mijakoska-Siemion rozmawia z Bożeną Kowalkowską, dziennikarką, autorką książek dotyczących odzyskiwania czasu o tym, w jaki sposób pozwolić sobie pomagać. Czy za pomoc zawsze trzeba się odwdzięczyć? Co może nam dać pomaganie, a co możemy uzyskać, kiedy pozwolimy sobie przyjąć czyjąś pomoc.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:43] 29 września 2023 Zakupy na pocieszenie mogą być wartościowe. Zwłaszcza jeżeli łączą się z przeżyciami i czasem spędzonym z bliskimi W którym momencie zakupów powinna się nam zapalić czerwona lampka? O tym Aleksandra Mijakoska-Siemion rozmawia z prof. Uniwersytetu SWPS dr hab. Agatą Gąsiorowską. - Kupując sobie kolejne rzeczy, nie tylko wydajemy dużo pieniędzy, ale też ponosimy koszta psychologiczne - mówi nasza ekspertka. Opowiada, co to są za koszta, kiedy zakupy stają się niebezpieczne, a kiedy są czymś pozytywnym i zdrowym.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:07] 22 września 2023 Co zmieniło #metoo w polskim środowisku filmowym (Gościni: Urszula Dębska) Anna J. Dudek rozmawia z Urszulą Dębską, aktorką o tym, co się dzieje, kiedy aktorka cierpi na depresję? Czy polskie środowisko filmowe zmieniło się przez #metoo? Czy w kinie wciąż możliwy jest romans?