Podcasty

 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:24] 23 lutego 2024 Odblokuj swój potencjał: Zacznij od siebie? Ale jak? (Gościni: Marta Iwanowska-Polskowska) Co to znaczy zadbać o siebie? Jak się czujemy, kiedy zapominamy o swoich potrzebach? Czym jest symboliczna maska tlenowa, którą w razie awarii nakładamy w samolocie najpierw sobie, potem dziecku. O tym, że myślenie o sobie nie jest egoizmem, a podstawą dobrego samopoczucia i równowagi życiowej Anna Woźniak rozmawia z Martą Iwanowską-Polkowską, psycholożką, coach'ycą, autorką książki "#nażyć się
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:20] 9 lutego 2024 Lubić siebie - strategia tylko dla dojrzałych (Gościni: Joanna Flis) Zewsząd słyszymy, że mamy lubić siebie, a w ślad za tym idą rozmaite rady: polub siebie taką, jaka jesteś. Jesteś doskonała. Zadbaj o siebie: idź na manikiur albo wyjedź z koleżanką do SPA. Pytanie, czy mają szansę w ogóle zadziałać. Bo czy naprawdę jesteśmy doskonałe? Czy jesteśmy dobre bez względu na to, jak się zachowujemy? Czy upiększanie ciała rzeczywiście podnosi poczucie własnej wartości? O tym, czym jest prawdziwie dojrzałe lubienie siebie Natalia Waloch rozmawia z psycholożką Joanną Flis.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [25:00] 26 stycznia 2024 Odblokuj swój potencjał: Polubić siebie (Gościni: Katarzyna Kucewicz) Czym tak naprawdę jest samoakceptacja? Dlaczego łatwiej myśleć o sobie złe rzeczy? Co to znaczy czułość wobec siebie? Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka? Na czym budować swoją samoocenę? Gościnią Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:51] 29 grudnia 2023 O DEI - idei, dzięki której będzie się nam lepiej pracowało (Gościni: Ewa Sobiech) Natalia Waloch rozmawia z Ewą Sobiech, starszą menedżerką budowania zaangażowania pracowników z firmy Philip Morris Polska. DEI (diversity, equity, inclusion) jest ideą odnoszącą się do strategii i działań mających na celu zwiększenie różnorodności, równości i integracji zarówno w miejscu pracy, jak i szerzej - w rozmaitych kręgach społecznych.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:29] 22 grudnia 2023 Jak nie marnować jedzenia, także w święta (Gościni: Sylwia Majcher) Czy da się nie marnować jedzenia? Jak to robić? Czy powinniśmy kupować na zapas? Jak gotować potrawy świąteczne, żeby się nie zmarnowały? Jak poprawnie przechowywać warzywa i zioła? Czy zawsze trzeba przestrzegać dat ważności produktów spożywczych? Gościnią Oli Mijakoskiej-Siemion, dziennikarki WO, jest Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka kilku książek, w tym bestsellera ?Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku?.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:48] 8 grudnia 2023 Obcasem w szklany sufit. Kobiety w męskich zawodach (Gościni: M. Jankowska-Rangelov) Już 15 grudnia poznamy wyniki plebiscytu "Nieustraszona w pracy", który w tym roku poświęcony jest kobietom w męskich zawodach. Natalia Waloch rozmawia z Moniką Jankowską-Rangelov, dyrektorką ds. włączania różnorodności i wyrównywania szans w firmie State Street, o stereotypach dotyczących kobiet i mężczyzn oraz o nierównościach wciąż obecnych na rynku pracy. Jak możemy próbować sobie z nimi radzić?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [19:40] 1 grudnia 2023 Odblokuj swój potencjał: Dlaczego mowa jest srebrem a milczenie złotem? Dlaczego mowa jest srebrem a milczenie złotem? Gościnią Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest Taisja Laudy, twórczyni unikatowego programu "Formuła Geniuszu" i autorka książki "Moje życie z Mr. Good".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:33] 3 listopada 2023 Odblokuj swój potencjał: Kiedy możemy zaznać spokoju? Gościem Aleksandry Mijakoskiej-Siemion jest Tomasz Kryszczyński, psycholog, trener, doświadczony nauczyciel mindfulness. Czy naprawdę potrzebujemy spokoju? Kiedy go osiągamy? Czy spokój można pomylić z nudą? Co o nauce spokoju mówi mindfulness?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [28:39] 27 października 2023 Wpiszmy urlop macierzyński w CV! (Gość: Paweł Jemioł) Jak zachować równowagę między pracą a życiem osobistym? Dlaczego nie należy fetyszyzować nazw stanowisk? Czego możemy się nauczyć od nordyckiego i skandynawskiego modelu organizacji pracy? Czy pracownicy, którzy nie wychodzą z pracy, zawsze są najbardziej efektywni? Czego kobiety uczą się na urlopie macierzyńskim i dlaczego te umiejętności powinny być widoczne w CV? Co mężczyznom daje urlop ojcowski? I dlaczego nie powinniśmy generalizować, mówiąc o zaangażowaniu w pracę generacji Z? Gościem Anny J. Dudek jest Paweł Jemioł, ekspert firmy Nordea.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [24:41] 20 października 2023 Jak być kobietą alfa w biznesie? (Gościni: Joanna Kępczyńska) Gościnią Anny J. Dudek jest Joanna Kępczyńska, członikini zarządu E.ON Polska ds. finansowych. Co to znaczy być kobietą alfa? Jak być odważną w biznesie? Czy bycie kobietą na wysokich stanowiskach sprawia, że możemy działać niestandardowo? Jakie cechy są pożądane na eksponowanych stanowiskach?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:28] 13 października 2023 Od przyjaźni do wspólnej firmy Zaczęło się od rozmów o zdrowiu. Kiedyś szukały dobrych suplementów diety. Uznały, że wyprodukują je same. Łączą doświadczenia z branż medycznej, farmaceutycznej i technologicznej. Jak zakłada się start-up z przyjaciółką - opowiadają Nina Nicheska i Katarzyna Godlewska, szefowe Nikalab. Na podcast zaprasza Katarzyna Staszak
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [20:59] 6 października 2023 Odblokuj swój potencjał: Jak pozwolić sobie pomóc? (Gościni: Bożena Kowalkowska) Aleksandra Mijakoska-Siemion rozmawia z Bożeną Kowalkowską, dziennikarką, autorką książek dotyczących odzyskiwania czasu o tym, w jaki sposób pozwolić sobie pomagać. Czy za pomoc zawsze trzeba się odwdzięczyć? Co może nam dać pomaganie, a co możemy uzyskać, kiedy pozwolimy sobie przyjąć czyjąś pomoc.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [21:43] 29 września 2023 Zakupy na pocieszenie mogą być wartościowe. Zwłaszcza jeżeli łączą się z przeżyciami i czasem spędzonym z bliskimi W którym momencie zakupów powinna się nam zapalić czerwona lampka? O tym Aleksandra Mijakoska-Siemion rozmawia z prof. Uniwersytetu SWPS dr hab. Agatą Gąsiorowską. - Kupując sobie kolejne rzeczy, nie tylko wydajemy dużo pieniędzy, ale też ponosimy koszta psychologiczne - mówi nasza ekspertka. Opowiada, co to są za koszta, kiedy zakupy stają się niebezpieczne, a kiedy są czymś pozytywnym i zdrowym.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:07] 22 września 2023 Co zmieniło #metoo w polskim środowisku filmowym (Gościni: Urszula Dębska) Anna J. Dudek rozmawia z Urszulą Dębską, aktorką o tym, co się dzieje, kiedy aktorka cierpi na depresję? Czy polskie środowisko filmowe zmieniło się przez #metoo? Czy w kinie wciąż możliwy jest romans?
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [26:33] 15 września 2023 Kto powalczy o tytuł najlepszej biografii 2022 roku? Gośćmi Wojciecha Szota są prof. Zbigniew Kadłubek, przewodniczący jury Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz", oraz dr Jan Baron, sekretarz nagrody. Rozmawiają o pięciu książkach, które znalazły się w finale konkursu, a także o tym, kim jest jego tajemniczy patron.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [19:18] 8 września 2023 Odblokuj swój potencjał: Jak mówić o sobie dobrze? Czy wypada mówić dobrze o sobie? Mówi się, że trzeba być skromnym i za dużo się nie chwalić. Są jednak sytuacje, kiedy to jest bardzo potrzebne. "Warto wiedzieć, w czym jesteśmy dobrzy i jak możemy to wykorzystać. I musimy wyczuć, kiedy, komu i jak dobrze o sobie mówić" - mówi gościni Oli Mijakoskiej-Siemion, Taisja Laudy, twórczyni unikatowego programu "Formuła Geniuszu" i autorka książki "Moje życie z Mr. Good".
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [31:19] 18 sierpnia 2023 Czy środowisko lekarskie sprzyja karierom kobiet (Gościni: Katarzyna Zych-Krekora) Anna J. Dudek, dziennikarka "Wysokich Obcasów" pyta dr n. med. Katarzynę Zych-Krekorę, pediatrkę, specjalistkę echokardiografii serca, ultrasonografkę płodu o pracę kobiet i mężczyzn w środowisku lekarskim, jak łączyć pracę z życiem zawodowym, czy lekarze znajdują się w lepszej sytuacji niż lekarki.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [18:58] 4 sierpnia 2023 Odblokuj swój potencjał: Jak celeberować codzienność? Rozmowa z Bożeną Kowalkowską Małe szczęścia. Małe gesty i drobne chwile, które tworzą nasze dni. Trzeba się zastanowić, co mi sprawia przyjemność i co ja lubię? Mała kawa, kwiaty w domu, świeża pościel, ulubiona herbata z rozmarynem... Jak dostrzegać miłe chwile w codziennym życiu? W ramach programu "Odblokuj swój potencjał" Aleksandra Mijakoska-Siemion rozmawia z Bożeną Kowalkowską, autorką poradników nt. organizowania czasu.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [22:31] 21 lipca 2023 Wewnętrzny krytyk (a może krytyczka) w pracy (Gościni: Dagmara Seliga) Czy wewnętrzny krytyk/krytyczka mogą nam pomóc? Czy jego/jej głos odzywa się w momencie zmiany? Jak poradzić sobie z syndromem oszusta/oszustki? Kiedy się zatrzymać w rozwijaniu swoich kompetencji? Ile kursów to za dużo? Dlaczego kobiety na kierowniczych stanowiskach zaczynają zachowywać się jak mężczyźni? Co tracą? Jak to zmienić? Jak rozpoznać swoje mocne strony? Czy w polskich miejscach pracy jest miejsce na emocje i czułość? Anna J. Dudek, dziennikarka "Wysokich Obcasów", rozmawia z Dagmarą Seligą, ekspertką zdrowia psychicznego pracowników w programie MultiLife, współpracującą z Benefit Systems, partnerką w firmie doradczej Fluent.
 • Pauzuj Wznów Posłuchaj [19:43] 14 lipca 2023 Męska końcówka: Jak się zdobywa Koronę Wodospadów Ziemi Arkadiusz Gruszczyński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", rozmawia z Dariuszem Pachutem, podróżnikiem i trenerem o OSHEE Slide Challenge, czyli zdobywaniu najwyższych wodospadów świata, a także o współpracy zespołowej, sportach ekstremalnych, pasji do podróżowania i stawianiu sobie poprzeczki coraz wyżej.