Podcasty

  • Pauzuj Wznów Posłuchaj [22:02] 20 listopada 2020 Przemoc w Polsce - "Coś się zaczyna dziać dopiero, kiedy kobieta umrze" Ostatnia kampania społeczna dotycząca przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym wobec kobiet miała miejsce 7 lat temu! Jednocześnie według zaleceń konwencji stambulskiej tego typu kampanie powinny odbywać się co roku. Statystyki rządowe i policyjne odnośnie przemocy wobec kobiet różnią się od tych, prowadzonych przez organizacje wspierające kobiety. "To jest około miliona kobiet rocznie" - mówiła szefowa Fundacji Feminoteka Joanna Piotrowska w rozmowie z Anną J. Dudek. Feminoteka jedynie od początku roku udzieliła pomocy prawnej, psychologicznej lub terapeutycznej niemal 400 kobietom. Fundacja obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności i z tej okazji zorganizowała aukcje, z których dochód zostanie przeznaczony na fundusz dla kobiet po gwałcie. Wszystkie aukcje dostępne są TUTAJ.
  • Pauzuj Wznów Posłuchaj [22:35] 13 listopada 2020 "Każda pacjentka powinna mieć prawo wyboru" - ginekolożka o zakazie aborcji Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z sędziami dublerami odebrało kobietom prawo do aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. Zaprosiłyśmy do rozmowy ginekolożkę Szpitala Bielańskiego dr Annę Parzyńską, znaną w sieci jako dr Ashtanga zajmującą z kobietami w ciąży, które stają przed wyborem dokonania aborcji. Dr Anna Parzyńska również przeprowadza zabiegi aborcji. "Nie dopuszczałam do siebie, że ludzie mogą tak zadecydować i tak potraktować kobiety" - komentuje wydane pod koniec października orzeczenie TK. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o pracy ginekolożki z pacjentkami, o skutkach decyzji TK zarówno dla kobiet jak i ich lekarzy oraz możliwej pomocy kobietom po opublikowaniu orzeczenia.
Wysokie Obcasy Praca
Zrobić coś pierwszy raz na świecie to wielka rzecz. Kamala Harris rozbiła bank bycia „tą pierwszą”, wysyłając dziewczynom jasną wiadomość: „miejcie ambitne marzenia”. W najnowszym numerze magazynu „Wysokie Obcasy Praca” zastanawiamy się czy dzięki niej łatwiej nam będzie przebijać szklane sufity? Przedstawiamy kobiety, którym lockdown wywrócił życie do góry nogami i ich strategie na przetrwanie, piszemy, jak dbać o wizerunek pracując zdalnie oraz jak radzić sobie z hejtem.

Z mitami na temat sztucznej inteligencji rozprawia się Aleksandra Przegalińska a Dorota Warakomska uczy, jak być mistrzynią celnej riposty. W magazynie także książki, podcasty i gadżety, które warto mieć.
Kup