U Moniki Olejnik w tym roku zdiagnozowano raka piersi. Dziennikarka przeszła operację. Dzieląc się informacją o chorobie, przypomina o badaniach profilaktycznych.
Kolejne badanie pokazało, że chorzy, a zwłaszcza chore, leczeni przez lekarki mają lepsze wyniki. Skąd to się bierze? Lekarze mężczyźni często źle oceniają, jak bardzo cierpią ich pacjentki. Są też słabsi w komunikacji.
Niedrożność jajowodów dotyka co czwartą kobietę starającą się o dziecko. U wielu z nich wystarczy wykonać prosty zabieg na NFZ, który zwiększy szansę na zajście w ciążę.
Według Zuzanny Bućko każda joga powinna być ciałożyczliwa z założenia. Tymczasem jak wiele obszarów z wierzchu wyglądających na ciałopozytywne często jest zawłaszczana przez kulturę diety i fitnessu.
Kilogramy zaczęły spadać w zawrotnym tempie. Nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście. Fragment książki "Waga z głowy. Poradnik pozytywnej redukcji".
Kobiety wciąż słyszą, że zmiany brzucha po ciąży powinny być dumą kobiety jako matki. A chęć zmiany wyglądu, to nic innego jak fanaberia
Antykoncepcja awaryjna ma być łatwo dostępna w ramach pilotażowego programu już od 1 maja. Szczegóły nadal są ustalane. Pojawiły się pomysły, żeby kobieta musiała przyjmować tabletkę "dzień po" w obecności farmaceuty. Kontrowersje budzi to, czy nastolatki poniżej 18. roku życia będą potrzebowały zgody rodzica.
Na TikToku można obejrzeć cierpienie wywołane zakładaniem i usuwaniem wkładki antykoncepcyjnej. O tym nigdy nie było tak głośno.
"Sama nie wybrałabym się na imprezę, w razie gdyby moje nogi nagle zaczęły się wlec, ale wychodzę z koleżankami i jak nogi odmawiają mi posłuszeństwa, wskakuję na barana, a one zanoszą mnie do taksówki i przenosimy imprezę do domu". Trzy kobiety opowiadają o życiu ze stwardnieniem rozsianym.
Ćwiczenia dla mózgu. Wiemy, jak wzmacniać pamięć, koncentrację, jak pomóc kreatywności. Są dziecinnie proste sposoby radzenia sobie ze stresem
Zaburzenia snu negatywnie wpływają na nasze umiejętności społeczne, motoryczne i poznawcze oraz pogłębiają ryzyko samobójstwa, depresję i inne problemy ze zdrowiem psychicznym.
W czasie okresu ból i silne leki wyłączają je z życia. Kasia, Dagmara i Róża opowiadają o życiu z chorobą, która zajmuje różne organy, a lekarze zapewniają: to minie.
Picie wody poprawia wyniki sportowe. Ważne jest jednak to, żeby nawadniać się świadomie przed, po i w trakcie treningu. Nie można też przesadzić i wypić za dużo na raz.
W Polsce młoda, zdrowa singielka nie może zamrozić komórek jajowych. Co innego, kiedy choruje i jej choroba - niekoniecznie onkologiczna - wpływa na płodność.
Po naszych przodkach dziedziczymy kolor oczu, wzrost, cechy charakteru czy choroby. Ale genetyka ma też wiele tajemnic. Jak to się dzieje, że mamy choroby genetyczne, na które nie chorowali nasi rodzice albo jesteśmy jedyną blondynką w rodzinie? Rozmowa z dr hab. n. med. Anną Wójcicką, założycielką fundacji Wiedzieć więcej.
PMDD to zespół napięcia przedmiesiączkowego razy sto. Objawy? Wstręt do seksu, rozdrażnienie, czarne myśli, które ciągną w dół. Rozmowa z dr. Arturem Drobniakiem, ginekologiem-położnikiem
Przesilenie wiosenne może oznaczać u niektórych osób obniżenie nastroju, bo to zmiana pory roku i trzeba wyjść z bezpiecznej zimowej kryjówki.
Insulinooporność, cukrzyca typu 2. Coraz więcej osób ma problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Ale są sposoby, żeby temu zapobiegać.
SIBO to patologia polegająca na rozroście w jelicie cienkim bakterii, które normalnie bytują w jelicie grubym. SIBO, choć daje wyraźne i przykre objawy, nie jest łatwo zdiagnozować
To, co nadaje kranówce charakterystyczny zapach, którego nie lubią herbaciarze, to minerały - chlor i żelazo. Herbata zrobiona na wodzie przefiltrowanej lepiej smakuje. Czy taka woda jest zdrowsza?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.