materiał promocyjny

Siła pasji

Katarzyna Niewiadoma realizuje swoje marzenia, uprawiając kolarstwo, Joanna Biedermann – latając szybowcami, balonami i Dreamlinerem. Obu kobietom kibicuje Škoda– marka, która towarzyszy w odkrywaniu, także odkrywaniu pasji.

Z pasji powstają najbardziej wyjątkowe rzeczy, wyzwala ona w człowieku siły, które pozwalają przekraczać granice niemożliwego. Jedni mówią o niej – motor napędowy, inni nazywają ją sensem życia. Dla każdego może znaczyć zupełnie coś innego. Ale jest jeden, wspólny dla wszystkich mianownik: pasja każdemu pozwala czerpać radość z życia, przerywa rutynę i łączy ludzi. To dzięki niej człowiek zupełnie inaczej patrzy na świat.

Do realizowania pasji trzeba jednak dużej odwagi i wielu poświęceń. Doskonale pokazuje to przykład dwóch kobiet: kolarki Katarzyny Niewiadomej oraz pilotki Joanny Biedermann, które z pasji uczyniły sposób na życie. Ich upór, zaangażowanie, siła i wola walki o marzenia są inspiracją, a jednocześnie dowodem na to, że realizowanie pasji to najlepszy przepis na osiągnięcie pełnej satysfakcji z życia.

Obu kobietom kibicuje Škoda – marka, która towarzyszy w odkrywaniu, także odkrywaniu pasji. Dla marki ważne jest aktywne wspieranie odważnych i ambitnych kobiet, które mogą być przykładem i inspiracją w dążeniu do wyznaczonych celów.

KATARZYNA NIEWIADOMA

Od dorastania na polskiej wsi po wspinanie się na najwyższe szczeble profesjonalnego kolarstwa
Galeria 4 zdjęć

Rower okazał się dokładnie tym, na co liczyła Kasia Niewiadoma – jej przepustką do zwiedzania świata. Pochodzi z Ochotnicy Dolnej, wsi w województwie małopolskim. Sport od zawsze odgrywał dla niej ważną rolę. Gdy jednak wsiadała na rower, początkowo nie myślała o byciu zawodową kolarką. Jazda na rowerze była dla niej sposobem na poznanie świata. Chciała podróżować, zwiedzać. To było życie, o jakim marzyła.


„Gdy dorastałam, na pewno nie marzyłam o byciu zawodową kolarką. Od zawsze kochałam sport i współzawodnictwo, ale dla mnie jazda na rowerze była sposobem na poznawanie świata, narzędziem, którego mogłam użyć, aby w życiu wybrać inną ścieżkę. Chciałam podróżować, uczyć się języków i zdobyć doświadczenia, które nie byłyby dostępne, gdybym wybrała bardziej tradycyjną drogę. Zawsze kochałam wolność jazdy na rowerze i czułam, że mogę żyć życiem, o jakim marzyłam” – mówiła w jednym z wywiadów.W wyścigach zakochała się, gdy wyjechała do Włoch i śledziła rywalizację młodych kolarzy podczas Europeans Juniors. Wtedy wiedziała, że to jest to, co chce w życiu robić.

„Wtedy mogłam zobaczyć to z innej, nie tylko polskiej perspektywy. Byłam świadkiem bezwzględnej walki profesjonalnych zespołów oraz intensywnej energii i nagle stało się dla mnie jasne, że jest to warte zachodu. Od tego czasu sprawdzałam, jakie możliwości ma mój organizm. Wiedziałam, że potrafię wytrzymać więcej niż inni, więc spróbowałam. To był moment, w którym zdałam sobie sprawę, że odkryłam swoją pasję i chciałam ją realizować” – wspominała w wywiadzie.

Kasia Niewiadoma karierę rozpoczynała w klubie „Krakus”. W 2012 roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorek, a także złoto w kategorii juniorek podczas Górskich Mistrzostw Polski. Przełomowym w karierze był dla niej rok 2013. Podczas mistrzostw Polski w Sobótce zajęła dwa 4. miejsca w kategorii open kobiet – zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i wyścigu ze startu wspólnego, co dało jej dwa złote medale w kategorii do lat 23. Dwa miesiące później powtórzyła sukces z 2012 roku, triumfując w wyścigu elity kobiet podczas Górskich Mistrzostw Polski i wygrywając zarazem kategorię młodzieżową. Święciła też triumfy na arenie międzynarodowej. W wyścigu kobiet do lat 23 podczas Mistrzostw Europy wywalczyła 5. miejsce. Na swoim koncie ma także brązowy medal mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas (2015), udział w olimpiadzie w Rio (2016) oraz Tokio (2020).

W 2022 roku Kasia Niewiadoma zapisała się w historii, zajmując 3. miejsce na podium Tour de France Femmes, najważniejszego wyścigu kolarskiego na świecie. W 2023 roku powtórzyła ten sukces, zwyciężając jednocześnie klasyfikację górską Tour de France.

Na trasie Kasię Niewiadomą wspierała Škoda. W 2023 roku marka po raz 20. została sponsorem i głównym partnerem najważniejszego dla kolarzy wyścigu, jakim jest Tour de France. Przez ten czas wzięła pod swoje skrzydła także Le Tour Femmes.

JOANNA BIEDERMANN

Sky is the limit

Kiedy Katarzyna Niewiadoma pokonuje kolejne kilometry na szosie, Joanna Biedermann wsiada za stery samolotów i szybowców, by także oddawać się swojej pasji.
Galeria 4 zdjęć

Kapitan Joanna Biedermann jest jedną z pierwszych kobiet, które pilotowały polskiego Dreamlinera.
Swoją przygodę z lataniem zaczęła w wieku 16 lat. Jako uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego usłyszała o możliwości zapisania się do aeroklubu działającego w Grudziądzu, jej rodzinnym mieście. Postanowiła spróbować i… zakochała się w lataniu.


– Zanim zapisałam się na szkolenie szybowcowe, niewiele wiedziałam o branży lotniczej. Kojarzyłam szybowce, bo często można je zobaczyć nad Grudziądzem. Ale, szczerze mówiąc, nie zdawałam sobie sprawy, że jest to tak rozległa dziedzina, tak ciekawa i tak wciągająca – mówi.

Wspomina szczególnie jeden dzień, który sprawił, że wiedziała, że latanie będzie jej największą pasją. – W lutym, podczas zimowego szkolenia udaliśmy się do starego, drewnianego hangaru szybowcowego. Zapamiętałam ten dzień na całe życie. To było tak, jakby mnie ktoś zaczarował czarodziejską różdżką – wspomina.

Latanie szybowcami przynosi Joannie wielką satysfakcję. Została m.in. Szybowcową Wicemistrzynią Europy Kobiet w klasie klub, a także kilkukrotnie zdobyła tytuł Szybowcowej Mistrzyni Polski Kobiet. Na swoim koncie ma również brązowy medal zdobyty na Szybowcowych Mistrzostwach Świata Kobiet.

Joanna Biedermann lata też balonami, a zawodowo zasiada za sterami Boeinga 787 Dreamliner, potężnej, najnowocześniejszej maszyny. Karierę zawodową zaczynała w Eurolocie, spółce córce Polskich Linii Lotniczych LOT. W 2006 roku przeszła do Polskich Linii Lotniczych LOT i pracuje tam do dziś.

– Warto mieć marzenia. Latanie jest z pewnością dziedziną, która pozwala realizować marzenia, dać napęd do życia. Latanie jest tak uzależniające, że wielu szybowników nie może bez niego żyć. Człowiek, który przełamie swoje lęk, poleci, oddali się od lotniska, przeżywa radość nie do opowiedzenia, trzeba to przeżyć samemu – mówi Joanna.

Joanna Biedermann udowadnia, że pasja może uskrzydlać, Katarzyna Niewiadoma, że warto wyjść z własnej strefy komfortu i oddawać się temu, co się kocha, bo tylko wtedy można odkryć w sobie prawdziwą radość życia.
W odkrywaniu, także odkrywaniu pasji towarzyszy Škoda – kibicując i wspierających tych, którzy mają odwagę podążać za marzeniami.

Škoda ENYAQ RS
ZE SPORTOWYM CHARAKTEREM

Škoda ENYAQ RS
ZE SPORTOWYM CHARAKTEREM

ŠKODA ENYAQ RS iV

Škoda
Enyaq RS
Przestronne wnętrze
ze sportowymi elementami
Dane o zużyciu energii elektrycznej oraz emisji CO2 sprawdź na stronie www.skoda-wltp.pl
Materiał video z Katarzyną Niewiadomą pochodzi z ▶▶
Materiał promocyjny marki Škoda

koniec materiału promocyjnego