Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ruchy ciał niebieskich wpływają na naturę. Tak twierdzi astrologia, zwana systemem wiedzy, nauką lub - przekornie - wróżbiarstwem, zabobonem. Ale na Ziemi faktycznie dostrzegamy oddziaływanie kosmosu. Przykład? Zależność między Księżycem a pływami morskimi. Jednak astrologia nie polega na kreśleniu losów. Mówi za to o predyspozycjach człowieka, więc prędzej niż przyszłość, pozwoli wskazać cechy charakteru, skłonności czy potencjał drzemiący w osobie.

materiały partneramateriały partnera 

Data, czas i miejsce urodzenia. Te trzy elementy służą astrologom do wskazania indywidualnego horoskopu. Jego uproszczeniem jest zbiór dwunastu historii przedstawiających każdy ze znaków zodiaku. Bo choć wszyscy jesteśmy dziećmi jednego z zodiakalnych gwiazdozbiorów, nie sposób odmówić nam wyjątkowości. To dlatego wszechświat od lat inspiruje artystów, a najpopularniejsze nazwiska otwarcie mówią o korzystaniu z porad astrologów czy wróżek. Popkultura uwielbia to, co tajemnicze, przenosząc galaktyczne motywy na grafiki, tkaniny czy właśnie - biżuterię.

materiały partneramateriały partnera 

Magda Dąbrowska, projektantka YES, powraca do kultowej kolekcji Zodiak, by tym razem - jak sama mówi - sięgnąć nie po konstelacje, ale po własną gwiazdkę z nieba. Misternie łączy energię kosmosu z symboliką opali, nazywanych darem niebios. Każdy z dwunastu znaków zodiaku zdobiących biżuterię to inna, nieprzenikniona natura. Pozwólmy sobie ją odkryć.

materiały partneramateriały partnera 

YES od ponad 35 lat kreuje własną jubilerską tożsamość i styl. Odnajdując piękno w naturalności podkreśla  jego czystą formę, szlachetny detal i kształt.  Kontynuując najlepsze jubilerskie tradycje, wytycza nowe kierunki. Współpracuje z najlepszymi artystami, projektantami oraz stylistami, nieustannie podejmując ryzyko estetycznych eksperymentów. Dowiedz się więcej na YES.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.