Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koronkarze z Calais, europejscy hafciarze: to oni poprzez swoją unikalną wiedzę pozwalają marce w pełni korzystać ze swojej wiedzy z zakresu produkcji, utrwalają pasję do zawodu i piękno rzemieślniczego gestu. Dwie linie z kolekcji jesień-zima 21 wykonane są z francuskiej koronki.

Simone Pérèle skupia się na bohaterkach życia codziennego.

Pod egidą swojej dyrektor artystycznej Maud Friocourt, firma bieliźniana nadal stawia na kobiety, które pozostają sobą. „Simone Pérèle to idea bycia kobietą  wrażliwą i wyjątkową, bardziej niż piękną ikoną", wyjaśnia dyrektorka artystyczna. Nowe bohaterki to kobiety piękne pod każdym względem, a jednocześnie pewne siebie i dobre. Słodka mieszanka seksapilu i elegancji, podkreślona dziedzictwem marki: kunsztem.

Materiały partneraMateriały partnera 

Kolekcja Simone czyli „nowa definicja seksowności

Delikatna koronka i haft, graficzne cięcia i subtelna gra przezroczystości nadają Simone nowoczesności. To bielizna, która uwalnia ciało i umysł. Dzisiejsze kobiety, nowe bohaterki, są wyjątkowe, mają charyzmę. Formy bez fiszbin, koronkowe body „in and out" , ale także niecodzienne zestawienia kolorystyczne: kolekcja Simone została zaprojektowana dla nich w oparciu o ideę twórczej bezczelności, w której naturalna elegancja pozostaje w tle.

Śmiałość jako motyw przewodni

„Kiedy Simone Pérèle zakładała swoją firmę w 1948 roku, było to bardzo śmiałe przedsięwzięcie dla kobiety" – zauważa Maud Friocourt. Była zarówno wizjonerką, jak i pełną pasji przedsiębiorcą, kobiecą i silną. W latach 60. była również jedną z pierwszych projektantek bielizny, które oferowały biustonosze bez fiszbin. Jej hasło „Simone Pérèle wyzwala Twoje naturalne kształty" było rewolucyjne i zdecydowanie awangardowe dla ówczesnej mody damskiej. W tym sezonie paryski dom po raz kolejny zrywa z tradycyjnymi kierunkami w bieliźnie. Wychodzenie naprzód, wprowadzanie innowacji, reagowanie na zmiany, to jest wyzwanie Simone.

„Ptak Nocy", wolny duch Simone Pérèle

W tym sezonie kobieta Simone Pérèle bawi się, tańczy, śmieje w scenerii lat 70-tych. Odważna i powabna, kolekcja zimowa to ukłon w stronę paryskich wieczorów Palace, słynnego klubu nocnego lat 80. i 90., podkreślająca naturalne kształty ciała i towarzysząca mu we wszystkich jego ruchach, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Simone Pérèle, nowoczesna estetyka

W tym sezonie Simone Pérèle potwierdza swoje niezwykle zmysłowe podejście do kobiecej garderoby – kwiecista koronka, zmysłowe pióropusze, zwiewny tiul i uderzające kolory – celebruje wyrafinowaną estetykę, która przenika markę przez ponad siedem dekad.

Materiały partneraMateriały partnera 

PIERWSZE INICJATYWY PROGRAMU ŚWIADOMOŚCI I DBANIA O ŚRODOWISKO

  • Bielizna może być seksowna i trwała, szykowna, ale też delikatna dla otoczenia. Dziś w Simone Pérèle 100% surowców posiada certyfikat OEKO-Tex, to znaczy, że nie zawierają chemikaliów, dodatkowo pochodzą głównie z Europy.
  • Lepsza konsumpcja mody oznacza również postawienie na „upcykling" i materiały z recyklingu. Tej zimy Simone Pérèle postawiła na modną markę produkującą eko akcesoria, Rive Droite Paris, aby stworzyć saszetke na bieliznę ze skrawków materiałów.
  • Simone Pérèle poszukuje etycznych i ekoodpowiedzialnych rozwiązań, aby połączyć dziedzictwo i pozytywne działania: opakowania, torby i już wkrótce w 2021 r. wsparcie stowarzyszeń.
  • Marka pozostaje pokorna w obliczu nowych ekologicznych i społecznych wyzwań, którym chce sprostać. Bardziej niż kiedykolwiek, jego historia i wyjątkowe wartości są najlepszymi atutami, aby to osiągnąć.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.