Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Medicine z sezonu na sezon podejmuje kreatywne współprace z artystami – ich zaangażowanie oraz pasja sprawiają, że kolekcje są autorskie, nigdzie indziej niedostępne i zawsze na czasie. Marka wciąż poszerza listę grafików, rysowników czy ilustratorów, którzy przygotowują nieszablonowe nadruki zgodne z aktualnie panującymi trendami – jednak zawsze spójne z ich wizją i tematem, w jakim czują się najlepiej. Stąd w ofercie Medicine tak duża różnorodność! Marka ma na swoim koncie współprace m.in. z: Magdaleną Parfieniuk, Justyną Frąckiewicz, Dawidem Ryskim czy Alkiem Morawskim (Lis Kula). Dawid Bojarczuk, Patrycja Podkościelny czy Keith Haring to kolejne interesujące nazwiska, których prace możemy podziwiać w propozycjach od Medicine.

Materiały partneraMateriały partnera 

Tattoo Art to z kolei wyjątkowa, cykliczna kolekcja, która łączy sztukę tatuażu z modą. Prace tworzą znani tatuatorzy, co pozwala odbiorcom nosić tatuaż nie tylko na skórze, ale również na ubraniach! Przy okazji tej linii Medicine od 3 lat partneruje wydarzeniu Tattoo Konwent. Odwiedzający mają okazję na żywo zaobserwować, jak powstają autorskie tatuaże tworzone przez najbardziej utalentowanych artystów oraz spędzić czas w strefie chilloutu Medicine (przy okazji zapoznając się z aktualną ofertą!).

Materiały partneraMateriały partnera 

Medicine jednocześnie stawia też na nowe talenty i chce je promować w swoich kolekcjach. Każdy, kto chce podjąć kreatywną współpracę z marką, może skorzystać z Banku Grafik i nawiązać współpracę. Wystarczy nadesłać swoją grafikę pod ten adres https://bank.wearmedicine.com/ , a być może znajdzie się ona w jednej z kolekcji! Tym sposobem Medicine nie zamyka się tylko na wybrane przez siebie współprace, ale jest otwarta na każdego, kto chce tworzyć sztukę, rozwijać się i przede wszystkim zaprezentować ją szerszemu gronu odbiorców. Co ważne, artyści mogą reprezentować różne dziedziny i szkoły – różnorodność jest w modzie!

Materiały partneraMateriały partnera 

Ponadto w kolekcjach Medicine można znaleźć inspiracje światowymi artystami, przez polskich twórców (Eviva l’arte) czy zagraniczne malarstwo (np. Frida Kahlo), po graffiti (Banksy’s Graffiti). Jednym zdaniem, z Medicine sztuka wychodzi na ulice!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.