Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Naszyjniki, kolczyki, bransoletki powstają w warszawskiej pracowni artystki w limitowanych seriach lub na specjalne zamówienie. To dzieła sztuki, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, tworzone z pasją i zaangażowaniem. Dodatki Krauza Design wyróżnia geometryczna, często duża i odważna forma oraz naturalne kamienie i szlachetne srebro występujące zarówno w kolorze naturalnym jak i złotym.

Fot. materiały prasowe

Projektantka, absolwentka wrocławskiej ASP, pracuje w technice elektroforezy. Jest to nowoczesna technika galwaniczna, która zamiast metalu nanosi na powierzchnię srebra warstwę materiału organicznego, który poddany zostaje polimeryzacji w piecu, tworząc trwałą, twardą powłokę. Technologia ta jest ekologiczna (w trakcie jej procesu nie powstają żadne szkodliwe odpady) i antyalergiczna. Co ważne uodparnia wyroby przed zarysowaniami, zmianami koloru, oddziaływaniem potu skórnego czy działaniem promieni UV, które powodują ciemnienie srebra. Dzięki temu biżuteria Krauza Design ma niezwykłą trwałość oraz wyróżnia się surowym pięknem. Jeśli obejrzycie ją z bliska, to dostrzeżecie, że srebrna powierzchnia jest specjalnie matowiona oraz oraz ma liczne rysy i zadrapania, które nadają jej artystyczny, wyróżniający na tle innych projektantów, wygląd.

Krauza DesignKrauza Design Fot. Materiały prasowe

Iza Krauza mówi o sobie: "Działam pod wpływem impulsów, obserwacji i refleksji. Kobiety mijane na ulicy ubieram w myślach w moją biżuterię, dopasowuję formy, kolory, próbuję sobie wyobrazić, czy czułyby się w niej dobrze. Bo odpowiednio dobrana biżuteria sprawia, że czujemy się piękne i silne. Szczęśliwe." 

Jeśli do biżuterii podchodzisz jak do talizmanu, przywiązujesz się do niej i lubisz cieszyć się nią dłużej niż jeden sezon, to propozycje Krauza Design mogą stać się odpowiedzią na Twoje potrzeby. Tym bardziej, że projektantka stawia na indywidualne podejście i każdy ze wzorów z regularnej kolekcji może wykonać w innym rozmiarze, z innymi kamieniami. Prawda, że brzmi to jak biżuteryjny raj?!

Zobacz koniecznie: https://krauzadesign.com

Krauza DesignKrauza Design Fot. materiały prasowe

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.