Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz, by rzemieślnik wytwarzający Twoje buty dostał godne wynagrodzenie za swoją pracę, by buty te były piękne, wygodne i trwałe, ich produkcja nie przyczyniała się do cierpienia zwierząt i najlepiej, by powstawały w Polsce? Poznaj doskonałe buty i akcesoria, które powstają lokalnie, etycznie, z innowacyjnych materiałów! 

Materiał prasowyMateriał prasowy 

PIÑATEX – buty z ananasa?

Piñatex ma właściwości niemal identyczne jak skóra, ale jest pozbawiony toksycznych substancji służących do jej przetworzenia. Oddycha i przy odpowiedniej pielęgnacji nie przemaka. Co niezwykłe – Piñatex powstaje bez dodatkowych kosztów ze strony środowiska! Liście pozyskiwane są z istniejących już plantacji ananasa i są produktem ubocznym upraw. Dzięki temu nie potrzeba dodatkowego gruntu, wody, nawozów ani pestycydów. Po pozyskaniu włókien z liści, pozostaje biomasa, do wykorzystania, jako nawóz organiczny, co generuje dodatkowy dochód dla rolników. Tak wygląda zrównoważona produkcja.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

WASHPAPA – papier, który można prać i?szyć!

Oprócz tego, że interesująco wygląda – dzięki zastosowaniu syntetycznego lateksu nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza. Posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 oraz Forest Stewardship Council (SCS), przyznawany drzewnym produktom leśnym. Washpapa jest produkowana na terenie Europy, z poszanowaniem praw człowieka i jest w 100% wegańska.

Materiał prasowyMateriał prasowy 

MIKROFIBRA – zamiast skóry, tylko lepiej!

Doskonała do produkcji butów i akcesoriów, pięknie wygląda i szlachetnie się starzeje. Stosowana na wierzchy butów i w akcesoriach – jest bardzo trwała, oddycha i nie przemaka. Jest też bardzo łatwa w pielęgnacji – również ta, przypominająca zamsz! Ta stosowana do wnętrza butów jest cieńsza, równie trwała i oddychająca, natomiast w odróżnieniu od wierzchniej chłonie i odprowadza wilgoć – zachowując optymalne dla stopy, higieniczne warunki wewnątrz buta. Obie posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który oznacza, że nie zawierają substancji szkodliwych dla naszego zdrowia i dla środowiska i są bezpieczne dla alergików. Dodatkowo jest materiałem w 100% wegańskim, który nadaje się do?recyklingu!

Materiał prasowyMateriał prasowy 

Korek - w zgodzie z naturą

Pozyskuje się go z dębu korkowego, z poszanowaniem dla naturalnego rozwoju drzewa, zbierając jedynie zewnętrzną, obumarłą część kory. Co ważne – pozyskany korek jest w 100% zużywany w produkcji i można go wykorzystywać wtórnie. 

Zapraszamy na www.fairma.pl na etyczne zakupy! 

Wierzymy, że dobrem trzeba się dzielić, dlatego 10% marży ze sprzedaży naszych produktów przekazujemy na cele dobroczynne. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.