Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tworzysz już listę noworocznych postanowień? Nie narzucaj sobie zbyt wiele. Wystarczy mała, łatwa do wprowadzenia zmiana, by polepszyć jakość życia, zredukować stres, napięcie, a przy tym poszerzać horyzonty.

Koniec roku to czas podsumowań i zastanawiania się, co zmienić, ulepszyć w swoim życiu. Czasem narzucamy sobie zbyt duże oczekiwania, których spełnienie może sprawiać wiele trudności. W efekcie, zamiast uczynić codzienność lepszą, popadamy w jeszcze większą frustrację. W noworocznych postanowieniach chodzi o małe kroki. Zmiany łatwe w realizacji, a wpływające na samopoczucie. Czasem nie trzeba szukać daleko, wystarczy drobna zmiana, by poprawić jakość życia.

W nowym roku zwolnij, znajdź więcej czasu na odprężenie. Sięgaj w tym celu po audiobooki. Nie tylko urozmaicą codzienne czynności, ale przede wszystkim najlepiej zrelaksują. Możesz odsłuchiwać książki podczas spacerów, podróży komunikacją miejską czy wieczornej kąpieli. Świetnie sprawdzą się, gdy musisz czekać w długiej kolejce czy podczas stania w korkach. Zajmą myśli, odprężą, sprawią, że czas szybciej upłynie, a sytuacje, które zwykle stresują, staną się przyjemniejsze.

Materiał PartneraMateriał Partnera BookBeat.com

Słuchaj gdziekolwiek jesteś, nawet bez dostępu do internetu

Odsłuchiwanie audiobooków nie tylko odpręża, ale i poszerza wiedzę, inspiruje, wpływa na kreatywność, rozwija wrażliwość na innych ludzi. A jeśli zrezygnujesz z wieczornego przeglądania na smartfonie mediów społecznościowych na korzyść odsłuchiwania w łóżku audiobooków, lepiej przygotujesz organizm do snu, nie narażając się na szkodliwe działanie niebieskiego światła. Dzięki audiobookom nie musisz nosić ze sobą ciężkich książek, możesz codziennie odsłuchiwać inną pozycję, a gdy dana nie sprosta twoim oczekiwaniom, dowolnie zmieniać. Platforma BookBeat umożliwia odsłuchiwanie książek na smartfonie czy tablecie, nawet gdy nie masz dostępu do internetu. Wystarczy, że pobierzesz książkę, by móc ją odsłuchać lub przeczytać w dowolnym momencie, w trybie offline.

Wejdź do świata fantasy

Na jakie książki postawić w nowym roku? Wszystko zależy od ciebie. Możesz odkrywać nowe tytuły lub wracać do ulubionych. W prawdziwą podróż udasz się dzięki audiobookom fantasy. Doskonale oderwą myśli od codzienności, a i wpłyną na większą kreatywność. Rekomendować nie trzeba książek J.K. Rowling. Jeśli zawsze brakowało ci czasu na poznanie przygód Harry’ego Pottera, w nowym roku możesz nadrobić zaległości i sprawdzić, na czym polega fenomen tych powieści. Z tego gatunku nie możesz pominąć książek Andrzeja Sapkowskiego, arcymistrza światowej fantasy, twórcy postaci wiedźmina. Sapkowski jest najczęściej po Lemie tłumaczonym polskim autorem fantastyki. Seria „Wiedźmin" zajmie na długie dni. W nagraniach każdej części dla BookBeat udział wzięło ponad 70 aktorów m.in. Marcin Bosak, Jacek Braciak, Anna Dereszowska, Maciej Musiał, Marian Opania czy Wiktor Zborowski. Efekty dźwiękowe pozwalają w pełni wejść w wykreowany przez Sapkowskiego świat.

Materiał PartneraMateriał Partnera BookBeat.com

Daj się wciągnąć kryminalnym zagadkom

Zalety audiobooków odkryjesz dzięki kryminałom i thrillerom. Te angażują, trzymają w napięciu, sprawiając, że godziny mijają jak sekundy. Są doskonałe w podróży czy podczas czekania w długich kolejkach. Co warto posłuchać? Na pewno powieści Remigiusza Mroza. „Iluzjonista" to opowieść o zbrodniarzu, który długo zwodził śledczych, a zbrodni dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Historia wraca po ponad 30 latach od ujęcia mordercy. Na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Posłuchaj też „Nieodnalezionej", powieści okrzykniętej pierwszym polskim thrillerem psychologicznym na miarę największych światowych bestsellerów! O emocje dbają lektorzy – Agnieszka Dygant i Dawid Ogrodnik. Nie zabraknie ich także w „Tajemnicach zbrodni" Ewy Ornackiej. Dziennikarka śledcza i scenarzystka wraca do zbrodni, które stały się wyrzutem sumienia polskiej policji.

Materiał PartneraMateriał Partnera BookBeat.com

Materiał PartneraMateriał Partnera BookBeat.com

Materiał PartneraMateriał Partnera BookBeat.com
Miłosne perypetie

Coś lżejszego na wieczór? Świąteczne tarapaty w górzystej Snowdonii szwedzkiej pisarki Lily Emme pozwolą dłużej utrzymać nastrój świąt. To cykl przyjemnych opowiadań pełnych śniegu i walijskich gór, które przywracają wiarę w człowieka i dobro. O miłości opowiada też


„Jesteś wszystkim, czego pragnę" Kai Walden. Bohaterka powieści – Carla w środku nocy odchodzi od męża i nie oglądając się za siebie, pod wpływem spontanicznej decyzji, wsiada do pociągu do Warszawy. Michał, chirurg, niespodziewanie traci wszystko, dowiadując się o czymś, co wywraca do góry nogami jego dotychczasowe życie. Nie znają się, jednak los sprawi, że na siebie wpadną.

Dobieraj audiobooki do samopoczucia, poznawaj nowości albo wracaj do klasyki, by na nowo odkryć potencjał, jaki w niej drzemie. Na BookBeat możesz też skorzystać z rekomendacji innych czytelników i oddać się najwyżej ocenianym lektorom. Regularne sięganie po audiobooki to jedno z najlepszych noworocznych postanowień. Sprzyja odprężaniu, ale i poszerzaniu horyzontów, a do tego uprzyjemnia stresujące chwile, jak na przykład czekanie w kolejce. Dzięki BookBeat w telefonie lub tablecie możesz mieć całą bibliotekę i korzystać z niej w każdym momencie, gdziekolwiek jesteś, nawet offline, a szeroka oferta platformy sprawi, że bez trudu znajdziesz interesujące dla siebie książki.

Materiał PartneraMateriał Partnera BookBeat.com

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.