Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
RAPORT "NIEUSTRASZONA W PRACY"
POBIERZ RAPORT

Dla firm odpływ ludzi to potężny problem – bez pracowników nie istnieją. Dlatego pracodawcy sięgają po nowe środki na nowe czasy. Coraz więcej z nich zdaje sobie sprawę, że w pracy nie wystarczy już dobrze wyposażone biuro, dni owoców, karnet na basen i siłownię. Coraz ważniejsze staje się dbanie o zdrowie psychiczne pracowników. Wsparcie psychologów, coachów, specjalistów od medytacji i mindfulness to już nie moda na najciekawszy benefit, ale raczej kolejny poziom lepszej relacji pomiędzy pracodawcą i pracownikiem. 

Dbanie o zdrowie psychiczne pracowników jest coraz ważniejsze również w kontekście pandemii i wojny w Ukrainie. Aż 77 proc. badanych kobiet włączyło się w pomoc i wsparcie dla osób, które przyjechały do Polski, uciekając przed wojną. To bardzo wpłynęło na ich życie codzienne i stan psychiczny – 81 proc. naszych respondentów wyznało, że wojna w Ukrainie budzi ich wielki lęk. Dlatego w tym roku, w kolejnej edycji naszego projektu „Nieustraszona w pracy", skupiliśmy się na tematach związanych z mental health, czyli dobrostanem psychicznym. Mamy nadzieję, że dane z raportu i nasze analizy oraz teksty oparte na tych wynikach wielu pracodawcom i pracodawczyniom pomogą zdiagnozować i rozwiązać problemy, z którymi się borykają. A pracowniczkom i pracownikom dadzą wiedzę na temat tego, co mogłoby im pomóc w miejscu pracy. 

Nieustraszona w pracy
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.