Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ze wszystkich stron napierają na nas oczekiwania, wyobrażenia, przekonania na temat tego, jakie powinnyśmy być, co jest dla nas najlepsze. Potrzeba uważności i dużej czułości wobec siebie, by pośród tych komunikatów usłyszeć same siebie, nasz wewnętrzny głos. Nie ten powtarzający, co na dany temat mówili nam rodzice, partner, koleżanki, znajomi.

Jak usłyszeć siebie? Jak przyjrzeć się temu, co jest naprawdę nasze, a co nie? Życie w zgodzie ze sobą nie jest łatwe – to codzienne zmaganie z oczekiwaniami innych, wymagające od nas niemałej odwagi, poszukiwania własnych odpowiedzi. Co może nas w tym procesie wesprzeć? Przyglądają się temu m.in. Natalia de Barbaro, Joanna Chmura i Natalia Waloch. W e-booku „Bądź czuła dla siebie i wolna” znajdziesz też kilka ćwiczeń pomagających w czułym wglądzie w siebie. Wykorzystaj je jako szanse na to, aby przyjrzeć się myślom na temat siebie samej/samego, swoim uczuciom oraz temu, co sprawia, że uruchamiają się w Tobie trudne uczucia, i jak możesz sobie z tym poradzić.

Pobierz e-book tutaj:

E-book „Bądź czuła dla siebie i wolna” jest drugim e-bookiem przygotowanym w ramach akcji społecznej „Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach” prowadzonej przez Kulczyk Foundation, „Wysokie Obcasy” i Fundację „Gazety Wyborczej”.

Poprzedni e-book – „Zróbmy czułą rewolucję” – możesz pobrać tutaj.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.