Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

TUTAJ możesz pobrać grę "Rodzinny kosmos"

Wyobraź sobie, że lądujesz na nieznanej planecie. Nazywa się Rodzina i zamieszkują ją przeróżne postaci małe i duże. Każda z nich jest inna i wyjątkowa, ale razem tworzą wspólnotę. Nie tylko silną, mądrą i wspierającą się, ale też borykającą się z różnymi problemami. Brzmi znajomo? Jeśli i wy macie czasem słabsze dni i chcielibyście wzmocnić wasze relacje, zapraszamy do zabawy z grą planszową "Rodzinny kosmos".   

Gra składa się z przepięknej planszy narysowanej przez Martę Frej, „Planu lotu”, który prowadzi graczy pomiędzy poszczególnymi obiektami i zsyła na nich zadania. Historia może być rozgrywana w całości podczas  jednego wieczoru lub w fazach, stopniowo, w sposób rozłożony w czasie. Do planszówki dołączona jest instrukcja, która pomoże się odnaleźć w zasadach gry.  

Jesteście ciekawi, co może was spotkać podczas rodzinnej wyprawy w kosmos? Być może wylądujecie na Planecie Uważności. Zapewne dopadnie was Deszcz Złości i Deszcz Radości. Sprawdzicie też, jak wygląda życie na Planecie Samodzielności.  

Wszystkie zadania, które przyjdzie wam wykonać - samodzielnie lub z pomocą rodziny - pomagają rozwijać empatię, ćwiczyć współpracę i uważność. A także zachęcają do rozmów o marzeniach, emocjach oraz uczuciach tych przyjemnych, jak radość, i tych, za którymi nie przepadamy, jak złość, smutek czy strach.  

Gra pomaga oswoić te trudne emocje i podpowiada, jak sobie z nimi radzić, kiedy już się pojawią, bo wszystkie one są zupełnie normalne i dotyczą nas wszystkich.  

Zabawa w "Rodzinny kosmos" daje to, co najcenniejsze: czas, uwagę i szansę na lepsze, głębsze poznanie siebie nawzajem, by z czułością dla siebie budować nasze relacje.

Gotowi na wyprawę w nieznane? 

POBIERZ GRĘ

***

Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach

Akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów” i Fundacji „Gazety Wyborczej”.

Z uwagą i czułością przyglądamy się rodzinnym relacjom, które w tym trudnym czasie są szczególnie ważne, a ich uporządkowanie - niezbędne do tego, by z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.