Z analizy biura maklerskiego Banku Pekao wynika, że Hiszpania staje się jednym z wiodących kierunków inwestycyjnych Polaków. Coraz chętniej kupujemy tam nieruchomości. Według obliczeń analityków tylko w pierwszym półroczu 2022 roku Polacy kupili w Hiszpanii 1270 mieszkań. Dla porównania w całym 2021 roku sprzedaż sięgnęła 1140 lokali. Już wiadomo na pewno, że ten rok będzie, pod względem liczby dokonanych zakupów, rekordowy.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Ochrona kapitału

Z czego to wynika? Po pierwsze z szalejącej inflacji, która zjada nasze oszczędności. Oprocentowanie lokat, choć rośnie, nadal nie nadąża za inflacją. Trzymanie oszczędności w bankach jest więc nieopłacalne, stąd większa otwartość inwestorów na rynki zagraniczne. Nieruchomości w słonecznej Hiszpanii kupowane są w celach inwestycyjnych – zarabiania na najmie i wartości w czasie lub, po prostu, jako drugi dom. Ten ostatni powód zyskuje na znaczeniu, co widać po rosnącym zainteresowaniu nieruchomościami luksusowymi. Wśród innych czynników, które napędziły zainteresowanie Polaków mieszkaniami za granicą były i są: pandemia oraz wojna. Spowodowały, że szukamy bezpiecznego miejsca, ale jednocześnie takiego, w którym będzie można wypocząć w pięknym otoczeniu.

Materiał promocyjny Partnera

Na emeryturę czy życie z rodziną

Hiszpania, zwłaszcza wybrzeża Costa Blanca czy Costa del Sol, pozwalają na wypoczynek wśród piaszczystych plaż i ciepłego morza. Sprzyja temu słoneczna aura. Ale nie tylko ona przyciąga. Kuszą także hiszpańskie smaki. Kuchnia hiszpańska słynie z wyśmienitych dań, szczególnie owoców morza. Miesza się tutaj wiele różnych wpływów, co sprawia, że w każdym regionie czeka inny specjał do spróbowania. W tym kraju docenia się także spokój i wolniejsze tempo życia. Między godzinami 14 a 17-tą jest czas na sjestę. Można schować się w cieniu palm, urządzić sobie drzemkę w domu albo, po prostu, odłożyć na bok obowiązki służbowe i odpocząć. To miejsce doskonałe na emeryturę, ale też do życia z rodziną. Hiszpańskie wybrzeża mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę dla rodzin oraz placówki edukacyjne, oferując dostęp do wielu międzynarodowych szkół o profilach anglojęzycznych, które gwarantują bardzo wysoki poziom nauczania.

Materiał promocyjny Partnera

Polka na hiszpańskim wybrzeżu

Te wszystkie walory skłoniły do zamieszkania w Hiszpanii Katarzynę Ford, właścicielkę biura nieruchomości Prime Spanish Properties. – Do trwałej przeprowadzki na Costa Blanca zainspirował mnie jeden z klientów, nie miałam wątpliwości, że to doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu, które jednocześnie spełni oczekiwania mojej rodziny – mówi Katarzyna Ford.
Materiał promocyjny Partnera

W Polsce zajmowała się pośrednictwem w obrocie luksusowymi nieruchomościami. Współpracowała z największymi deweloperami, międzynarodowymi korporacjami, a także wieloma placówkami dyplomatycznymi. Na swoim koncie ma m.in. sprzedaż nieruchomości w najdroższym niegdyś w Polsce budynku, czyli Villi Monaco w Warszawie. Udało jej się także znaleźć chętnych na dwa apartamenty zlokalizowane w obiekcie przy ul. Parkowej w stolicy, których wartość sięgnęła ponad 18 mln zł.

Materiał promocyjny partneraMateriał promocyjny partnera 

Dziewięć lat temu Katarzyna Ford postanowiła, że zamieszka w Hiszpanii. I to tam otworzyła firmę zajmującą się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości. Dzisiaj pomaga Polakom w nabywaniu hiszpańskich nieruchomości premium. – Wspieram Polaków, którzy szukają na hiszpańskim wybrzeżu azylu na spokojną emeryturę, poprawy jakości życia dla swoich rodzin lub rozsądnej inwestycji czy też sposobu na ulokowanie kapitału – mówi.

Wsparcie na każdym etapie

Pomoc doświadczonego doradcy jest kluczowa, gdy nie posiada się znajomości danego rynku nieruchomości, ale też specyfiki pracy urzędów czy notariuszy. Pośrednik nie tylko selekcjonuje inwestycje, by ograniczyć do minimum zaangażowanie potencjalnego nabywcy. Dba także o formalności, pomagając dopiąć transakcję w szybkim tempie. – Naszych klientów charakteryzuje  duże poszanowanie czasu. Koncentrując się wyłącznie na kluczowych informacjach, wywiad, od którego każdorazowo rozpoczynam współpracę, przeprowadzamy ekspresowo, a samą transakcję finalizujemy w zaledwie kilka dni – zapewnia Katarzyna Ford, właścicielka Prime Spanish Properties.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Wybierając biuro nieruchomości, zwłaszcza, jeśli chodzi o nieruchomości premium, najlepiej kierować się rekomendacjami. Skupić się na biurach, które posiadają wieloletnie i udokumentowane doświadczenie oraz najlepiej znają potrzeby klientów. Dzięki fachowej pomocy, proces kupna nieruchomości w Hiszpanii będzie najlepszym preludium do korzystania z uroków tego kraju.