Czas biegnie nieubłaganie i często dziwimy się, jak szybko mijają nie tylko dni, tygodnie, ale i lata. Życie upływa. Tylko od nas zależy, jak dany nam na świecie czas wykorzystamy. Czasem brakuje nam śmiałości, czasem myślimy, że coś nie wypada. Rezygnujemy z wielu rzeczy, znajdując mnóstwo powodów, dla których nie możemy z nich skorzystać. To wszystko może wynikać z braku pewności siebie.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Stan umysłu

Pewność siebie to stan umysłu. Budują ją samoakceptacja, poczucie własnej wartości, wiara we własne możliwości, ale też szacunek do samego siebie. Jeśli pewności siebie brakuje, stoimy w życiu na uboczu. Nie podejmujemy ryzyka, nie realizujemy marzeń, nie nawiązujemy nowych znajomości. Zdarza się, że przez brak pewności siebie omijają nas wydarzenia, które sprawiłyby, że codzienność nabrałaby zupełnie innej wartości. To tylko nasza strata. Jak jej przeciwdziałać? Jak dodać sobie pewności siebie, by smakować życie i nie pozwolić mu przelecieć przez palce?

Zacznij od analizy

Budowanie pewności siebie to proces, który nie następuje z dnia na dzień. Wymaga pracy nad sobą. Zacznij od analizy, by zdać sobie sprawę z tego, w których sytuacjach najbardziej tracisz pewność siebie: czy dzieje się to podczas wystąpień publicznych, a może kontaktu z nowo poznanymi osobami? Pomyśl, przed czym ogarnia cię największy strach i jakich momentów wolisz unikać. Taka analiza pozwoli ci pracować na konkretnych sytuacjach. Istotne jest także, by przyjrzeć się ludziom, których wokół siebie skupiasz. Być może to oni mają destruktywny wpływ na poczucie twojej wartości, skutecznie obniżając samopoczucie. Takie relacje warto ograniczać, a jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, może to czas, by je przepracować ze specjalistą?

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Czas na zmiany

Pewność siebie możesz też wzmacniać poprzez swój wizerunek. Czasem wystarczy wykorzystać to, co już jest w szafie. Odważ się na niebanalne połączenia kolorystyczne, ale też dowolnie mieszaj faktury czy fasony. Jeśli jednak potrzebujesz więcej zmiany, wybierz się na zakupy. Jeśli czujesz, że ukrywasz się oversizowymi krojami czy szaro-burymi kolorami – możesz spróbować tych bardziej dopasowanych. Jeśli masz z tym kłopot, możesz skorzystać z pomocy stylistki. Zakupy ze stylistką to nie tylko możliwość wprowadzenia świeżości do garderoby, ale i poznania mocnych stron swojej sylwetki. które warto eksponować. Czasem duże zmiany, można osiągnąć dzięki z pozoru niewielkim działaniom, nie tylko zmianie ubioru, ale też wizycie u fryzjera.

Będąc przy wyglądzie zewnętrznym, nie sposób nie wspomnieć o uśmiechu. Ten powinien jak najczęściej malować się na ustach. Sugeruje otwartość i pewność siebie, przyciąga ludzi, ułatwia nawiązywanie kontaktów. Jeśli potrzebujesz dodać sobie nieco animuszu, możesz przed wyjściem z domu sięgać po gumy do żucia. Bezcukrowa guma to nie tylko gwarancja świeżego oddechu, ale także prosty sposób na pomoc w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu – to właśnie on może stać się Twoją wizytówką i dodać  pewności siebie, gdy będziesz tego potrzebować.Warto spróbować!

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Aktywność fizyczna ma znaczenie

Dużą rolę, choć często bagatelizowaną, w budowaniu poczucia własnej wartości ma aktywność fizyczna. Chodzi nie tylko o kształtowanie sylwetki, do której bez wątpienia sport się przyczynia. Aktywność uczy samodyscypliny, pozwala przekraczać własne słabości, motywuje, kształtuje odporność psychiczną, poprawia samopoczucie. Wygospodaruj na nią czas. Nie musisz biegać, możesz zapisać się na fitness, siłownię, tenis albo squasha, ale równie dobrze możesz też wsiąść na rower czy ubrać rolki i poczuć wiatr we włosach. Karnet zobowiązuje, więc jeśli szukasz motywatora, wybierz taką aktywność, która wiąże się z jego kupnem.

Aby pracować nad pewnością siebie, możesz skorzystać z wielu dostępnych kursów. Szkolić asertywność, poczucie własnej wartości. To praca, która zaprocentuje. Zmieni podejście do życia, nauczy czerpać z niego pełnymi garściami, pozytywnie nastroi do tego, co przynosi codzienność. Żyje się tylko raz – choć często zapewne słyszysz ten frazes, zastanów się, co naprawdę znaczy. I spraw, by nie omijało cię to, co nadaje życiu najlepszego smaku!