Aktywne na swój sposób.

Współczesne kobiety realizują się na wielu polach - rozwijają się zawodowo, przełamują ograniczające stereotypy i pokonują bariery, które niekiedy wydają się nie do przejścia. Poza odważnym spełnianiem marzeń i poświęceniu się pasji znajdują też czas na rozwój w sferze prywatnej. O aktywności, realizowanej na swoich własnych zasadach porozmawiamy z trzema inspirującymi kobietami. Gościniami pierwszego panelu będą: artystka Patricia Kazadi, autorka książki "Stylowa Królowa" Agnieszka Nortey oraz paraolimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu Karolina Hamer. O inspiracji do odważnych kroków i walki o swoje marzenia. 

Jak być matką, gdy spadają bomby

W przededniu Dnia Matki porozmawiamy też z Martyną Wojciechowską. Drugi panel dotyczyć będzie macierzyństwa - tego biologicznego, i tego podyktowanego odruchem serca. Martyna Wojciechowska jest nie tylko dziennikarką, podróżniczką czy założycielką fundacji Unaveza, ale też przede wszystkim mamą Marysi i Kabuli, która pochodzi z wioski Kahama w północno-zachodniej Tanzanii. Kabula miała 12 lat, kiedy trzech mężczyzn maczetą odrąbało jej rękę. Podczas nagrań do programu "Kobieta na krańcu świata" historia Kabuli tak poruszyła Martynę Wojciechowską, że ta postanowiła odmienić jej los i postarać się adopcję.  

Podczas panelu, który poprowadzi psycholożka Joanna Chmura, porozmawiamy o tym, jak trudno być mamą, kiedy życie Twoje i Twoich dzieci jest zagrożone, a we własnym domu nie możesz czuć się bezpiecznie.

Jak otoczyć opieką dziecko, gdy schronienia trzeba szukać setki lub tysiące kilometrów od niego.

Takie scenariusze życie pisało wielu podopiecznym fundacji już lata temu. Teraz, gdy za naszą granicą toczy się brutalna wojna, życie bywa jeszcze bardziej dramatyczne. 

Drugi dom dla sióstr z Ukrainy

W temacie rosyjskiej agresji pozostaniemy też w czasie trzeciego, ostatniego panelu pod nazwą "Cześć dziewczyny. Chcemy stworzyć dla Was drugi dom". To hasło przyświeca akcji kierowanej do wszystkich Kobiet i Dziewczynek, które na skutek rosyjskiej agresji na Ukrainę przyjechały do Polski. A tych z dnia na dzień jest coraz więcej. Szacuje się, że w najbliższym czasie przyjedzie nawet 5 mln uchodźców – głównie kobiety i dzieci. Celem akcji jest zgromadzenie na specjalnie uruchomionym Funduszu Wsparcia środków na długoterminową pomoc. 

W Dniu Kobiet, 8 marca w mediach pojawił się list "Cześć Dziewczyny" podpisany przez znane Polki, wśród nich były m.in. Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Jolanta Kwaśniewska, Małgorzata Omilanowska, Maja Ostaszewska, Aleksandra Klich i mnóstwo innych. Tego dnia wystartowała też strona www.czescdziewczyny.pl, na której każdy może się podpisać pod słowami „Cześć Dziewczyny! Witajcie w Polsce. Dobrze, że jesteście. Całe i zdrowe", okazując w ten sposób solidarność. 

Podczas spotkania przedstawicielki Siostrzeństwa Polsko-Ukraińskiego opowiedzą o projektach, dzięki którym uchodźczynie i ich dzieci odnajdą w Polsce bezpieczne schronienie. W rozmowie weźmie udział również Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, miasta zaangażowanego w pomoc uchodźczyniom.

Kobiety wiedzą, co robią
CZYTAJ WIĘCEJ

Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Kobiety wiedzą, co robią" odbędzie się 25 maja o godz. 17.30 w siedzibie Agory (ul. Czerska 8/10, Warszawa). 

Wstęp na Wydarzenie jest BEZPŁATNY, ale obowiązują zapisy pod adresem: kwcr@agora.pl

KLAUZULA INFORMACYJNA 

1. Administratorem danych osobowych podanych w związku ze zgłoszeniem na udział w Wydarzeniu Kobiety wiedzą, co robią, które odbędzie się w dniu 25.05.2022,  jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732 Warszawa) – dalej zwana także Administratorem. 

2. W każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych przez Agorę S.A. można się kontaktować z naszym inspektorem ochrony danych osobowych na adres iod@agora.pl. 

3. Podane dane osobowe będą przetwarzane w celu dopuszczenia (pod warunkiem dostępności miejsc) do udziału w Wydarzeniu. Podstawą prawną przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych polegający na zrealizowaniu ogłoszonego zaproszenia do udziału w Wydarzeniu oraz ewentualnie w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami (tj. art. 6 ust. 1 lit. f) RODO*. 

4. Dane osobowe będą przetwarzane najdłużej do dnia 30.05.2022. Okres ten może zostać przedłużony w razie konieczności ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami. 

5. Każdy ma prawo wglądu w swoje dane, może żądać ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia danych. Każdy może także złożyć sprzeciw wobec przetwarzania jego danych osobowych z przyczyn związanych z jego szczególną sytuacją. 

6. Każdemu przysługuje prawo do złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych osobowych, jeżeli uważa, że przetwarzanie jego danych narusza prawo. 

7. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie w zakresie adresu e-mail oraz imienia i nazwiska uniemożliwia zgłoszenie do udziału w Wydarzeniu oraz udział w tymże. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. https://www.agora.pl/polityka-prywatnosci 

Administratorem Pani/Pana danych osobowych pozyskanych w związku z prowadzoną korespondencją jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 (00-732). Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w zakresie niezbędnym do prowadzenia korespondencji oraz w celach z niej wynikających. Dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania i ochrony Pani/Pana danych osobowych dostępne są pod adresem https://www.agora.pl/media/polityki-agora/Polityka-przetwarzania-danych-osobowych_Agora.pdf