Partnerzy wydarzenia „Kobiety wiedzą, co robią IT”

Capgemini

Zespół Capgemini Polska liczy ponad 9000 pracowników, z czego 56 proc. stanowią kobiety.

W centrach oddziałach we Wrocławiu i Poznaniu zatrudnia prawie 2000 ponad 1000 specjalistów IT. Około 30% to kobiety.

W Capgemini Software Solutions Center, w centrach we Wrocławiu (od 2004) i Poznaniu (od 2016) tworzone jest oprogramowanie „szyte na miarę” oczekiwań klientów. Firma wykorzystuje do tego takie technologie jak m.in.: JAVA, JavaScript, .NET.

W firmie aktywnie działa społeczność Women@Capgemini, zrzeszająca kobiety, które chcą mieć wpływ na rzeczywistość zawodową i ją kształtować, podejmując ciekawe inicjatywy społeczne, w tym takie, które wspierają edukację kobiet w IT. Capgemini angażuje się też w inicjatywy zewnętrzne, takie jak program Fundacji Mamo Pracuj, którego jest partnerem, czy w program Geek Girls Carrots.

Specjalne procedury ułatwiają mamom powrót do pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. W każdym z biur w Polsce jest dostępny pokój dla mam.

Materiały promocyjne PartneraMateriały promocyjne Partnera Capgemini Poznań

3M Global Service Center Poland

3M Global Service Center Poland powstało w 2015 roku we Wrocławiu, jako pierwsze Centrum Usług Wspólnych 3M na świecie (dwa pozostałe znajdują się na Kostaryce i Filipinach). Centrum oferuje wsparcie biznesowe w obszarach: finansowym, księgowym, zakupowym, zarządzania danymi, zarządzania zasobami ludzkimi, obsługi klienta, automatyzacji procesów, IT i innych. To, co wyróżnia 3M GSC Poland na rynku to innowacyjne podejście, świetna atmosfera pracy oraz szerokie możliwości rozwoju w centralnej lokalizacji miasta.

3M GSC Poland od pięciu lat znajduje się w pierwszej 5-ce najlepszych pracodawców w Polsce w plebiscycie Great Place to Work. Zespół od dwóch lat jest na pierwszym miejscu najszybciej rozwijających się firm z sektora usług dla biznesu rankingu Outsourcing Stars, znalazł się także w gronie Top 5 Centrów Usług Dla Biznesu regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki w kategorii Best Shared Service Team - prestiżowego konkursu międzynarodowego The Shared Services & Outsourcing Network (SSON). 3M GSC w Polsce otrzymało również wiele nominacji i wyróżnień w branżowych konkursach lokalnych, regionalnych i międzynarodowych (SSON, PEX, EBSA).

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing obecną na polskim rynku od 30 lat. Spółki 3M w Polsce reprezentowane są zarówno przez część sprzedażowo–marketingową, w Kajetanach pod Warszawa. część produkcyjną - w Polsce działają cztery ośrodki produkcyjne 3M: dwa we Wrocławiu, oraz zakłady w Janinowie i Rabce. Dodatkowo we Wrocławiu prowadzona jest działalność edukacyjna - Centrum Innowacji oraz Centrum Szkoleniowe oraz centrum usług dla biznesu 3M Global Service Center Poland.

Nokia

Nokia pracuje nad oprogramowaniem dla systemów telekomunikacyjnych. Firma zatrudnia we Wrocławiu około 4300 osób, w tym około 800 kobiet.

Nokia podejmuje wiele działań na rzecz kobiet w IT. Projekt Nokia Academy skierowany jest do osób, które chciałyby podjąć zatrudnienie na stanowiskach programistycznych i testerskich. Mają możliwość pozyskania kompetencji i wiedzy, by finalnie rozpocząć pracę w IT. Firma organizuje także warsztaty dla najmłodszych – naukę programowania dla dzieci, jak również Girls for Girls, czyli cykle wykładów, warsztatów i zajęć w laboratorium, przeznaczonych głownie dla pań, które interesują się branżą IT. Natomiast Nokia Technology Center Bydgoszcz organizuje konferencję Kobiety IT skierowaną do uczennic liceów i studentek.

Dzięki elastycznym godzinom pracy pracownicy mogą łączyć pracę z obowiązkami rodzinnymi. Obecnie zespół firmy pracuje w trybie hybrydowym, choć w większości zdalnie.

Firma organizuje Kids’ Day dla dzieci pracowników, dzieci otrzymują paczki świąteczne. Pracodawca oferuje dofinansowania do przedszkoli i żłobków oraz do zatrudnienia opiekunki. Nokia otworzyła również własne, dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym, przeznaczone dla dzieci pracowników wrocławskiego oddziału Nokii. Placówka może przyjąć 125 dzieci, w godzinach dostosowanych do czasu pracy ich rodziców.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera Nokia