Konferencja rozpoczęła się o godz. 11.40 w Sali Kameralnej panelem dyskusyjnym „Siła kobiet – skąd ją brać”, w którym udział wzięły m.in. Jolanta Kwaśniewska oraz Iwona Guzowska. W rolę moderatorki wcieliła się dziennikarka „Wysokich Obcasów” Natalia Waloch. Pani prezydentowa opowiadała m.in. o swojej fundacji Porozumienie bez Barier, która od 2013 roku prowadzi autorski program pod nazwą „Oswajanie starości”.

Dziewczyny mają moc!

W kolejnym panelu dyskusyjnym – „Moc dziewczyn to nowe technologie” – dziewczyny opowiedziały o swojej pracy w branży IT.

W godz. 14.40-16 w Sali Kameralnej uczestnicy konferencji mogli posłuchać kobiet z pasją – Joanna Mędraś opowiedziała, jak wygrała maraton na Antarktydzie i prawie na biegunie północnym (zajęła drugie miejsce), a Kasia Gulczyńska o pomyśle, by 100-lecie praw wyborczych uczcić kobiecą wyprawą na Kilimandżaro. Jako panelistki wystąpiły również Magdalena Kalisz, animatorka kultury, założycielka Sztuki Wyboru, oraz Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka, która opłynęła świat.

 
Konferencja „Kobiety wiedzą, co robią” to nie tylko panele dyskusyjne, ale również warsztaty prowadzone przez kobiety i dla kobiet – "Kobieta w podróży", "Jak zaplanować podróż od A do Z", "Zadbaj o siebie" oraz "Zmień perspektywę". Ana Matusevic, fotografka, podróżniczka, autorka bloga JakMalowany.pl, opowiedziała m.in., jak się przygotować do samodzielnego wyjazdu i jak do tego przygotować bliskich. 

Natalia Kalocińska z Fundacji Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia, osoba niewidoma, tak mówiła o swoich warsztatach: "Serdecznie zapraszam do aktywnego udziału w przygotowanych aktywnościach. Podczas warsztatów będzie można postawić się w sytuacji osób z niepełnosprawnością, zrozumieć ją i nauczyć się odpowiednio reagować. Będzie także przestrzeń do zadawania pytań, których nie wypada zadać w innych okolicznościach".

W kawiarni z Sylwią Kubryńską


W spotkaniu autorskim przy kawie w Kawiarni na Piętrze Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (godz. 14.40) udział wzięła pisarka Sylwia Kubryńska, autorka wydanej w maju tego roku książki „Mama”.

 
„Kobiety wiedzą, co robią” to cykl spotkań organizowanych przez redakcje „Gazety Wyborczej” oraz „Wysokich Obcasów”. Jest to forum wymiany doświadczeń dla kobiet: młodsze uczą się od starszych, a starsze od młodszych, doświadczone opowiadają tym, przed którymi jeszcze wszystko. Szansa na spotkanie na żywo z ekspertkami i liderkami: wysłuchanie wystąpień, paneli dyskusyjnych, wzięcie udziału w warsztatach, wysłuchanie opowieści o tym, co robią i jak to robią.