„Kobiety wiedzą, co robią” to cykl spotkań organizowanych przez redakcje „Gazety Wyborczej” oraz „Wysokich Obcasów”. Jest to forum wymiany doświadczeń dla kobiet: młodsze uczą się od starszych, a starsze od młodszych, doświadczone opowiadają tym, przed którymi jeszcze wszystko. Szansa na spotkanie na żywo z ekspertkami i liderkami: wysłuchanie wystąpień, paneli dyskusyjnych, wzięcie udziału w warsztatach, wysłuchanie opowieści o tym, co robią i jak to robią.

W Gdańsku kobiety spotkają się w sobotę 9 czerwca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Gościem specjalnym będzie b. pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska. W pierwszej części dnia będą się odbywać panele dyskusyjne (początek – godz. 11.30), w drugiej – warsztaty (początek – 13.20).

CZYTAJ TAKŻE: Czy biznes może być kobietą 

Warsztaty „Kobieta w podróży. Jak zaplanować podróż od A do Z” poprowadzi Ana Matusevic, fotografka, podróżniczka, autorka bloga JakMalowany.pl, gdzie można oglądać jej zdjęcia zakochanych par, sesje rodzinne i modowe, portrety kobiece oraz zdjęcia z podróży. Ana Matusevic jest również współorganizatorką TRAMP-ek – Spotkań Podróżujących Kobiet, jedynego w Polsce kobiecego festiwalu podróżniczego odbywającego się od kilku lat w Gdańsku.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Bo zostały zorganizowane po to, by uczestniczki wzmocniły przekonanie, że kobieta może podróżować samotnie. Ana Matusevic postara się rozwiązać obawy z tym związane oraz omówić sposoby na bezpieczne podróżowanie w pojedynkę.

Ruszyć w drogę, ale strach samej

– Często spotykam się z pytaniami o to, jak przygotować się do samodzielnego wyjazdu, jak przygotować bliskich do swojego samotnego wyjazdu, na jakie sytuacje warto być gotowym, a także jak poradzić sobie ze strachem, który nie raz towarzyszy kobietom, kiedy są same w drodze – przyznaje autorka bloga JakMalowany.pl.

Uczestniczki warsztatu (i uczestnicy) będą pracowały przez 45 minut m.in. w grupach, próbując znaleźć odpowiedzi na te oraz inne nurtujące je pytania. Podczas spotkania z Aną Matusevic będzie można porozmawiać m.in. o zaletach samotnego podróżowania, nocowaniu w hostelach, o asertywności oraz bezpiecznym noszeniu pieniędzy i dokumentów w podróży. Prowadząca będzie bazować nie tylko na swoim doświadczeniu, ale też na doświadczeniach uczestniczek warsztatu oraz podróżujących kobiet, które spotkała na swojej drodze i które udzieliły jej cennych rad.

– Na warsztaty zapraszam kobiety w każdym wieku, przede wszystkim te, które chciałyby wyruszyć w drogę same, ale nie mają odwagi lub mają obawy. Panowie również są mile widziani – mówi Ana Matusevic.

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego w polskim show-biznesie kobiety zarabiają mniej? Rozmowa z Karoliną Korwin-Piotrowską

Informacje o zapisach na warsztaty pojawią się w poniedziałek na profilu wydarzenia na Facebooku (Kobiety wiedzą, co robią – konferencja w Gdańsku). Tam też jest dostępny cały program konferencji.

Warsztaty „Kobieta w podróży. Jak zaplanować wyjazd od A do Z”, 9 czerwca, godz. 13.20, Polska Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1, Gdańsk.