W sobotę, 9 czerwca w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance spotkają się kobiety, które wiedzą, co robią. Cykl spotkań organizują redakcje „Wysokich Obcasów” oraz „Gazety Wyborczej”.

Młodsze uczą się od starszych, starsze od młodszych

W polskich miastach rozmawiamy z kobietami i o kobietach: o ich sile, o sposobach na życie, o tym, co chciałyby zmienić i jak. „Kobiety wiedzą, co robią” to forum wymiany doświadczeń dla kobiet: młodsze uczą się od starszych, a starsze od młodszych, doświadczone opowiadają tym, przed którymi jeszcze wszystko. Do aktywnego uczestniczenia i współtworzenia naszych wydarzeń zapraszamy nasze bohaterki i czytelniczki, kobiety świadome i pragnące się rozwijać – liderki, artystki, polityczki. Świadome swoich praw i atutów. „Kobiety widzą, co robią” to spotkania dla kobiet pełnych energii, ale też tych, które potrzebują energii innych kobiet. Dla tych, które są ciekawe życia, i które kierują się ambicją. Ale też takich, które życie, swoje potrzeby czy marzenia – dopiero poznają.

CZYTAJ TAKŻE: Dlaczego w polskim show-biznesie kobiety zarabiają mniej? Rozmowa z Karoliną Korwin-Piotrowską

„Kobiety wiedzą, co robią” to szansa na spotkanie na żywo z ekspertkami i liderkami: wysłuchanie wystąpień, paneli dyskusyjnych, wzięcie udziału w warsztatach, wysłuchanie opowieści o tym, co robią i jak to robią. Spotkanie w Gdańsku jest wyjątkowe – łączy doświadczenia redakcji „Wysokich Obcasów” oraz „Gazety Wyborczej Trójmiasto”, która od trzech lat organizuje „Kobietę pracującą”.

Siła kobiet – skąd ją brać?

Całodniowe spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30 panelem dyskusyjnym „Siła kobiet – skąd ją brać?”. W rozmowie o tym, jak na przestrzeni lat zmieniła się sytuacja i warunki do realizacji zawodowej kobiet, jak sukces rozumiany jest przez różne pokolenia kobiet wezmą udział pani prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Henryka Krzywonos, Iwona Guzowska oraz dr Natasza Kosakowska-Berezecka z Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. 

Panel dyskusyjny sygnowany akcją „Kobieta pracująca” będzie poświęcony dziewczynom zajmującym się nowymi technologiami. Programistki, vlogerki, założycielki start-upów opowiedzą, jak zacząć pracę w zawodach związanych z nowymi technologiami i jak na tym zarabiać. Dyskusję poprowadzi Karolina Wasilewska, dziennikarka TOK FM, autorka bloga girlsgonetech.pl.

W drugiej części dnia odbędą się warsztaty poświęcone m.in. planowaniu podróży czy sztuce pozytywnego myślenia. Całodniowe spotkanie zakończy panel zatytułowany „Kobiety z pasją”. Wezmą w nim udział Bogusia Bodziarek, blogerka gier playstation, Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka, która opłynęła świat oraz Joanna Mędraś, która wygrała ekstremalny maraton na Antarktydzie.

CZYTAJ TAKŻE: Norwegowie wiedzą, że zajmowanie się dziećmi ma same zalety