Wykorzystane we wszystkich produktach z tej serii formuły zawierają: ponad 90 proc. składników pochodzenia naturalnego oraz 0 proc. olejów mineralnych, silikonu, parabenów. Mają potwierdzone badaniami działanie - odbudowują włókna kolagenowe w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu wzmacniają jej strukturę. Wszystkie produkty z tej linii mają delikatny i przyjemny, roślinny zapach i są przystosowane do potrzeb skóry każdej kobiety.

W poszukiwaniu formuły doskonałej eksperci Yves Rocher opracowali formuły kosmetyków zgodnie z zasadami firmy - dbając o ich skuteczność oraz bezpieczeństwo i przyjemność stosowania. Jak na markę produkującą kosmetyki z roślin przystało, Yves Rocher zadbała również o przyjazne środowisku naturalnemu opakowania: ekologiczne słoiczki ze szkła nadającego się do recyklingu i plastikowy flakon stworzony w 25 proc. z plastiku z odzysku.

Natychmiastowy efekt detoksykacji

Cała seria kosmetyków Elixir Jeunesse bazuje na niezwykłych właściwościach wysoko skoncentrowanego wyciągu z aphloii (pozyskiwanego z madagaskarskich upraw zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz z poszanowaniem ludzi i środowiska), który jest doskonałą tarczą ochronną dla skóry przed zanieczyszczeniem powietrza, w tym także przed smogiem.

Linia Elixir Jeunesse została opracowana właśnie z myślą o pielęgnacji antysmogowej. Kosmetyki te, stosowane regularnie rano i wieczorem, sprawiają, że skóra jest bardziej gładka w dotyku i dobrze nawilżona, a cera dobrze radzi sobie z niedoskonałościami, jest widocznie oczyszczona i staje się bezproblemowa.

Na gamę kosmetyków Elixir Jeunesse składa się sześć produktów: Krem Restrukturyzujący Na Dzień, Krem-Maska Na Noc Niwelujący Oznaki Zmęczenia, Detoksykujący Żel Micelarny, Rewitalizujący Roll-On Pod Oczy Niwelujący Oznaki Zmęczenia, Błyskawiczna Maska Detoksykująca, Esencja Podwójny Efekt Elixir Jeunesse.

Kremy – Krem Restrukturyzujący Na Dzień i Krem-Maska Na Noc Niwelujący Oznaki Zmęczenia – są lekkie i wchłaniają się błyskawicznie. Co ważne, skóra jest po nich nawilżona, ale nie tłusta i gładsza. Innowacyjna konsystencja i sposób stosowania kremów, których naturalny skład nie zawiera silikonów, czynią z nich kosmetyki nowej generacji.

Na uwagę zasługuje serum Esencja Podwójny Efekt Elixir Jeunesse, którą używa się   przed nałożeniem kremu rano bądź wieczorem. Esencja ta ma delikatną, wodnistą konsystencję, dzięki czemu bardzo szybko wchłania się w skórę i pozostawia ją idealnie gładką i dobrze nawilżoną. 

Z kolei Rewitalizujący Roll-On Pod Oczy Niwelujący Oznaki Zmęczenia ma trzy metalowe, obracające się kulki, na które wystarczy wycisnąć odrobinę kosmetyku z tubki i wsmarować pod oczy. Dzięki kuleczkom rozprowadzenie kremu jest bardzo proste i przyjemne, przynosi też ulgę zmęczonym oczom. A po jakimś czasie cienie pod oczami stają się jaśniejsze.

Aby jeszcze lepiej dbać o środowisko, marka Yves Rocher zatroszczyła się o to, aby żaden z jej produktów nie zawierał olejów mineralnych ani silikonu. Jednocześnie zapewnia skuteczność i przyjemność stosowania, za które klientki cenią kosmetyki Yves Rocher.