Po moich wnikliwych obserwacjach doszedłem do wniosku, że głównymi przyczynami częstego niezadowolenia kobiet z powodu przesuszonych, puszących i elektryzujących się włosów jest przede wszystkim brak czasu i wiedzy. Najczęściej zdarza się również brak odpowiedniego sprzętu!

Do tej pory suszarki były po prostu kłopotliwe w użyciu. Wszystko przez szereg funkcji, nakładek oraz dodatkowych gadżetów. Najnowsza propozycja marki BaByliss Paris, czyli pierwsza na świecie inteligentna suszarka do włosów 6500E, podejmie za Ciebie właściwe decyzje co do pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. To wszystko w kilka sekund!

Prostota wykonania i minimum funkcji zapewni niespotykany dotąd komfort
i niezwykłe efekty stylizacji. Zacznijmy od funkcji jonizacji, dzięki której włosy przestaną się elektryzować, nabiorą sprężystości i lekkości oraz staną się łatwiejsze do modelowania. Zestaw dodatkowo zawiera komplet trzech nakładek: najcieńszy koncentrator na rynku do ultraprezycyjnej stylizacji, koncentrator dedykowany do wygładzania oraz dyfuzor, która nada włosom pożądaną objętość. W dodatku wszystkie działania będą w pełni bezpieczne, ponieważ stała temperatura nie pozwoli przegrzać Twoich włosów.

Zdradzę Wam w kilku krokach, jak sprawnie i zjawiskowo wysuszyć włosy, jednocześnie je modelując!

Nie zapomnij!

Po oczyszczeniu, a przed właściwą stylizacją, lekko osusz włosy za pomocą ręcznika, a następnie delikatnie rozczesz je palcami. Warto zastosować mgiełki, czy odżywki bez spłukiwania, które ułatwią Ci rozczesanie włosów, jednocześnie je nawilżając i chroniąc przed uszkodzeniami. Następnie przeczesz włosy płaską szczotką. Zanim przejdziesz do stylizacji nieco podsusz włosy – powinny być wilgotne, a nie całkowicie mokre.

Odpowiednie kosmetyki

Efekt stylizacji mogą spotęgować kosmetyki codziennego użytku w tym:

  • Pianki / volumizery – jeśli lubisz dobrze odbite od nasady i pełne objętości włosy
  • Musy / kremy / balsamy – zmiękczają i wygładzają włosy, dodatkowo je nawiżają i nabłyszczają
  • Fluidy do podkreślania skrętów – produkty przeznaczone dla kobiet, które uwielbiają fale i loki
  • Lakier (suchy) – idealnie utrwali i nabłyszczy powstałą fryzurę.

Stylizacja

Koncentrator 6x90 mm - profesjonalna objętość i wygładzenie

Koronę głowy, czyli tzw. Skalp, zepnij klipsem badź spinką. Wybieraj dolne pasma włosów od potylicy w stronę szczęki, modelując je na okrągłą szczotkę. Staraj się „odbijać“ włosy ruchem od nasady po niewidocznym okręgu. Koncentrator trzymaj bezpośrednio nad szczotką – suszarka automatycznie dostosowuje strumień powietrza, by był on skuteczny i bezpieczny dla Twoich włosów.

Pozostałe włosy z korony nawijaj na szczotkę jak na wałek i modeluj je od grzywki w stronę linii ust – zapewni to piękny połysk i wygładzenie. Zajmie to kilka chwil, ponieważ przepływ powietrza 280 km/h niezwykle skróci czas pracy, który jest cenny szczególnie o poranku. Będą idealnie zdyscyplinowane i pełne życia, a efekt utrzyma się przez długi czas.

.. .

Koncentrator 4x75 mm – ultraprecyzyjna stylizacja

Dla kobiet, które lubią precyzyjne i dopracowane stylizacje, nie ma lepszego rozwiązania. Najcieńszy koncentrator na rynku sprawi, że każdy włos będzie miał dokładnie taki kształt jakiego pożądasz. W zależności od preferencji – możesz stylizować włosy na wąskiej, płaskiej szczotce. Będą wtedy misternie wystylizowane, niczym figurki origami. Masz do wyboru również wersję z okrągłą szczotką o średnim przekroju. W ten sposób możesz stworzyć każdą fryzurę o jakiej marzysz - fale, loki, półfale.

Powtarzamy dokładnie te same czynności, jak w kroku pierwszym, z zaznaczeniem, iż wybieramy sekcję włosów o maksymalnej szerokości, którą pokryje koncentrator. Pomocne tu będzie modelowanie w przeciwległych kierunkach. Jeśli chcesz, aby włosy pięknie układały się na lewą stronę – susz i stylizuj je na prawą stronę.

We wszystkich wariantach dzięki funkcji jonizacji pozwalasz milionom ujemnych jonów zneutralizować ładunki dodatnie. Dzięki temu poskromisz nawet najbardziej oporne włosy.

.. .

Wykończenie

Każdą stylizację zakończ kilkoma strumieniem chłodnego powietrza – dzięki temu fryzura będzie wytrzymała i olśniewająca przez cały dzień/noc.

W okresie jesienno-zimowym nie ma nic ważniejszego niż odpowiednio wysuszone włosy! Ich niedokładne przygotowanie przed obcowaniem z niskimi temperaturami może bardzo uszkodzić włosy, a nawet ich cebulki.

Dowiedz się więcej:
https://www.facebook.com/BabylissPolska/?ref=br_rs