Po moich wnikliwych obserwacjach doszedłem do wniosku, że głównymi przyczynami częstego niezadowolenia kobiet z powodu przesuszonych, puszących i elektryzujących się włosów jest przede wszystkim brak czasu, wiedzy i odpowiedniego sprzętu, co zdarza się najczęściej!

Do tej pory suszarki stawały się po prostu kłopotliwe w użyciu. Wszystko przez wiele funkcji, nakładek oraz dodatkowych gadżetów. Najnowsza propozycja marki BaByliss Paris, czyli pierwsza na świecie inteligentna suszarka do włosów 6500E, podejmie za Ciebie właściwe decyzje co do pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. I to w kilka sekund! 

Prostota wykonania i minimum funkcji zapewnią niespotykany dotąd komfort i maksimum efektów. Zacznijmy od funkcji jonizacji, dzięki której włosy przestaną się elektryzować, nabiorą sprężystości i lekkości oraz staną się łatwiejsze do modelowania. Dodatkowo komplet trzech nakładek, w tym najcieńszy koncentrator na rynku do ultraprezycyjnej stylizacji, koncentrator dedykowany do wygładzania oraz dyfuzor, który nada twoim włosom pożądaną objętość. W dodatku wszystkie działania będą w pełni bezpieczne, ponieważ stała temperatura nie pozwoli przegrzać Twoich włosów.

Zdradzę Wam w kilku krokach, jak  sprawnie i zjawiskowo wysuszyć włosy, modelując je jednocześnie!

Pamiętaj - zawsze!

Po oczyszczeniu, a przed stylizacją osusz lekko włosy za pomocą ręcznika, a następnie delikatnie rozczesz je palcami. Możesz sobie pomóc nieinwazyjnymi mgiełkami bez spłukiwania, które ułatwią Ci rozczesanie włosów, jednocześnie je nawilżając i chroniąc przed uszkodzeniami. W końcowym kroku przeczesz włosy płaską szczotką. Zanim przejdziesz do finalnej stylizacji, delikatnie wmasuj w wilgotne włosy jeden z kosmetyków i nieco podsusz włosy (nie mogą być mokre, tylko wilgotne!)

Efekt stylizacji spotęgują kosmetyki codziennego użytku, w tym:

  • Pianki / volumizery – jeśli lubisz włosy dobrze odbite od nasady, obfite i pełne objętości
  • Musy / kremy / balsamy – służą zmiękczeniu i wygładzeniu włosów, dodatkowo je nawilżają i nabłyszczają
  • Fluidy do podkreślania skrętów – produkty przeznaczone dla  kobiet, które uwielbiają fale i loki
  • Lakier (suchy) – idealnie utrwali i nabłyszczy powstałą fryzurę.

Przechodzimy do stylizacji:

- Koncentrator 6x90 mm - profesjonalna objętość i wygładzenie

Koronę głowy, czyli tzw. skalp, zepnij klipsem bądź spinką. Wybieraj dolne pasma włosów od potylicy w stronę szczęki, modelując je na okrągłą szczotkę. Staraj się „odbijać“ włosy ruchem od nasady po niewidocznym okręgu. Koncentrator trzymaj bezpośrednio nad szczotką – suszarka automatycznie dostosowuje strumień powietrza, czego nie ma żadna inna suszarka na rynku.

Wszystkie pozostałe włosy z korony nawijaj na szczotkę jak na wałek i modeluj je od grzywki w stronę linii ust – zapewni to piękny połysk i wygładzenie. Zajmie to kilka chwil, ponieważ przepływ powietrza 280 km/h niezwykle skróci czas pracy, tak cenny szczególnie o poranku. Będą idealnie zdyscyplinowane i pełne życia, a efekt utrzyma się przez długi czas.

BaByliss koncentratorBaByliss koncentrator materiały prasowe BaByliss

- Dyfuzor – max objętość

Wybierz pasmo włosów w okolicach karku, nawiń je pomiędzy wypustki dyfuzora i delikatnie obracaj suszarkę w przeciwległych kierunkach wokół własnej osi. Dyfuzor posiada 15 wypustek, a jego wklęsły kształt idealnie odzwierciedla okrągły kształt pukli włosów. Poczekaj, aż włosy wyschną całkowicie. Ze wszystkimi pasmami powtórz tę samą czynność. Jeśli chcesz spotęgować efekt objętości, spuść głowę w dół i lekko, ale stanowczo ugniataj włosy w dłoniach, pryśnij lakierem i szybkim ruchem zarzuć włosami. Jeśli z kolei lubisz delikatniejsze skręty, przeczesuj je w ulubionym kierunku, delikatnie mierzwiąc palcami.

BaByliss dyfuzorBaByliss dyfuzor materiały prasowe BaByliss

- Koncentrator 4x75 mm – ultraprecyzja stylizacja

Dla kobiet, które lubią precyzyjne i wypracowane stylizacje, nie ma lepszego rozwiązania. Najcieńszy koncentrator na rynku sprawi, że każdy włos będzie miał dokładnie taki kształt, jakiego pożądasz. W zależności od preferencji możesz stylizować włosy na wąskiej, płaskiej szczotce, wtedy będą misternie wystylizowane, niczym figurki origami. Masz do wyboru również wersję okrągłą o średnim przekroju. Taki wybór pozwala Ci stworzyć każdą opcję, o jakiej marzysz - fale, loki, półfale.

BaByliss koncentratorBaByliss koncentrator materiały prasowe BaByliss

Powtarzamy dokładnie te same czynności jak w kroku pierwszym, z zaznaczeniem, iż wybieramy sekcję włosów o maksymalnej szerokości, którą pokryje koncentrator. Pomocne tu będzie modelowanie w przeciwległych kierunkach. Jeśli chcesz, aby włosy pięknie układały się na lewą stronę – susz i stylizuj je na prawą stronę.

We wszystkich wariantach dzięki funkcji jonizacji pozwalasz milionom ujemnych jonów zneutralizować ładunki dodatnie. Dzięki temu poskromisz nawet najbardziej oporne włosy.

Każdą stylizację zakończ kilkoma strumieniami chłodnego powietrza – będzie wytrzymała i olśniewająca przez cały dzień/noc.

W okresie jesienno-zimowym nie ma nic ważniejszego niż odpowiednio wysuszone włosy! Ich niedokładne przygotowanie przed obcowaniem z niskimi temperaturami może bardzo uszkodzić włosy, a nawet ich cebulki.

Na szczęście nowa linia Digital Sensor od Babyliss Paris myśli za Ciebie i to 366 razy na sekundę, a tylny filtr zredukuje hałas do minimum.

Sebastian Kobielski, stylista marki BaByliss Paris