Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nad tym, aby podróż była bardziej komfortowa inżynierowie ŠKODA pracowali od lat. Każdy kolejny model był lepszy od poprzedniego. Technologia, miniaturyzacja przecież pędzą dynamicznie. Widać to nie tylko w naszym telefonie, ale i też w motoryzacji.

Oglądaj, nawiguj, łącz

Oczywiście najważniejsze są systemy bezpieczeństwa i kierowania jak: asystent parkowania, toru jazdy czy aktywny tempomat, ale inżynierowie ŠKODY zadbali też o komfort jazdy. Doskonałym przykładem jest ekran 9,2 cala w Octavi. Można połączyć się z nim telefonem i odtwarzać filmy w jakości HD. Idealne dla kogoś, kto musi zrobić postój dla rozluźnienia.

Wszystkie modele ŠKODY posiadają też nawigację 3 D. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest wyjście naprzeciw „epoce aplikacji” i uruchomienie platformy i portalu ŠKODA Connect. Dzięki niemu kierowca może połączyć się ze swoją ŠKODĄ, m.in. poprzez aplikację ŠKODA Connect Mobile. Rozpoczyna ona nowy rozdział w motoryzacji ŠKODY, umożliwiając kontrolowanie auta ze smartfona.

W aplikacji znajdziemy bieżące dany dotyczące ruchu drogowego, pogody czy cenach paliw. Nie „zgubimy” też samochodu na parkingu. W aplikacji możemy bowiem sprawdzić lokalizacje i czy nie zostawiliśmy włączonych świateł. Dodatkowo, wprowadzono usługę eCall do łączenia się ze służbami ratowniczymi w nagłych przypadkach.

Materiały prasowe SkodaMateriały prasowe Skoda 

Mobilne centrum dowodzenia

Nowe auta ŠKODY są też przystosowane do ładowania wielu urządzeń. Dla przykładu nowa Octavia jest wyposażona w dwa porty usb, gniazdo 230 V z tyłu oraz port usb i wyjście AUX-in z przodu. Jadąc na ważne spotkanie możemy więc na raz ładować laptop, tablet i smartfona.

Komfortowe użytkowanie to jednak nie tylko elektronika. Inżynierowie wciąż pracują nad elementami stylistycznymi oraz rozwiązania ułatwiającymi obsługę wyposażenia. Mamy też opcje podgrzewania kierownicy i spersonalizowany kluczyk.

Dla wielu istotny jest też system nagłośnienia. W autach marki ŠKODA  potrafi być to aż 10 głośników, włącznie z centralnym głośnikiem na desce rozdzielczej i subwooferem zainstalowanym w bagażniku.

Nowe auta to bowiem nie tylko środki komunikacji, ale prawdziwe mobilne centra dowodzenia, z pokładu których można komfortowo podróżować oraz wypoczywać. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.