Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Imponują rozsądkiem i spokojem. I umiejętnością dogadania się nawet wtedy, gdy wydaje się, że nie ma szans na zażegnanie konfliktu.

Wybrałyśmy w redakcji „Wysokich Obcasów" dziesięć kobiet, które w 2021 roku zawalczyły o lepszy świat. I im się udało. Ten świat naprawdę jest lepszy – o uratowane dziecko, o kogoś, komu wróciła nadzieja, że będzie żył w demokratycznym kraju, o człowieka, który poszedł na terapię, o kobietę, która zmieniła swoje życie, o osobę LGBT, która przestała się bać, o uchodźcę, który znalazł dom.

Każda z nas, kobiet, jest na swój sposób superbohaterką, bo o coś zawalczyłyśmy, coś wygrałyśmy, a jeśli się nie udało, no cóż, idziemy dalej. Superbohaterki zarażają energią, która roztacza się jak kręgi na wodzie, bierze we władanie cały świat. Wystarczy rzucić kamyczek i wszystko się zmienia. One – podobnie jak my wszystkie – nieustannie rzucają kamyczki.

Wiemy, że trudno wybrać tę jedną jedyną. Wszystkie są wspaniałe. Głosujcie na tę, która jest najbliższa Waszemu sercu.

Do wygrania w konkursie:

Regulamin konkursu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.