Wszystkie one to bohaterki, które spotkaliście na naszych łamach w zeszłym roku. Kobiety, które swoim życiem, postawą, wartościami rozpaliły Waszą i naszą wyobraźnię. Które swoją śmiałością, swoją wizją zmieniają świat. Zarażają energią, siłą i niezłomnością. Potrafią przezwyciężać zarówno osobiste bariery, jak i społeczne czy polityczne ograniczenia. Czasami to osoby słynne, gwiazdy sceny, nauki, biznesu. Czasami znane jedynie lokalnie. Czasami kobiety zupełnie nieznane – które zdobyły się na zryw. 3 kwietnia, w 18. rocznicę powstania „Wysokich Obcasów”, po raz drugi przyznamy nagrodę. Głosując, możecie wygrać nagrody.

BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O SUPERBOHATERCE, KLIKNIJ TUTAJ

AGNIESZKA BAL - aktywistka społeczna

Za przezwyciężenie barier ciała (atetoza) i języka (Agnieszka nie mówi), za pracę na rzecz praw osób niepełnosprawnych. Za zdrową ambicję. Za pokazanie nam, czym jest silna wola i jakie trudności można pokonać.

ELŻBIETA BUDNY - prezeska fundacji Krwinka

Za stworzenie fundacji pomagającej w Łodzi śmiertelnie chorym dzieciom. Za lata oddania dla tych dzieci, dawania wsparcia rodzinom.

ZOFIA CZERWIŃSKA - aktorka

Za postawę, która rozjaśnia starość. Za otwarte mówienie, czym jest starość, i za rozbrajające poczucie humoru, którym uczy, jak przezwyciężać życiowe mroki.

MARTA HABIOR

Za współorganizację Marszu Godności, za aktywizację tysięcy zwykłych kobiet, przełamanie pasywności politycznej i zorganizowanie sprzeciwu wobec zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

NATALIA FIEDORCZUK - piosenkarka, pisarka

Za wyzwalające opisanie depresji poporodowej. Za odczarowywanie macierzyństwa. I za mistrzostwo literackie w książce „Jak pokochać centra handlowe”.

MARTA FREJ - rysowniczka

Za poczucie humoru, które wybija z nudy i frustracji. Za opisanie życia milionów Polek, wyrażenie ich zmartwień, radości i gniewu.

JOANNA GRABARCZYK - z fundacji Hejtstop

Za walkę z hejtem w sieci, za bycie strażniczką języka, który nie rani, za zwalczanie nienawiści słownej, która wzmaga nienawiść realną.

KRYSTYNA JANDA - aktorka

Za zbudowanie zaufania społecznego całym swoim życiem. Zaufania, które pozwala jej porwać kobiety, zmobilizować ich pospolite ruszenie – wystarczy, że rzuci hasło.

AGATA KOMOROWSKA - blogerka, mama trójki dzieci, w tym niepełnosprawnego syna

Za dramatyczny, poruszający list do Episkopatu z pytaniem, czy są gotowi wychowywać dzieci z chorobami genetycznymi. List, który poruszył całą Polskę.

MARTA KRUPIŃSKA - bizneswoman, innowatorka, szefowa Azimo

Za stworzenie innowacyjnego start-upu, który ułatwia życie imigrantom. Za odwagę poruszania się w świecie nowego, globalnego biznesu i technologii.

PAULINA MŁYNARSKA - dziennikarka

Za promowanie feminizmu w mediach masowych. Za uświadamianie kobietom korzyści z niezależności, za otwieranie oczu na to, jak kiwa nas patriarchat. Za książkę „Jeszcze czego!”.

ALEKSANDRA PRZEGALIŃSKA - filozofka badająca sztuczną inteligencję

Za podbój świata nauki, za spoglądanie w przyszłość ludzkości z ekscytacją, za przybliżanie nam wyzwań, które niesie rozwój technologii.

NATALIA PRZYBYSZ - piosenkarka

Za protest song „Przez sen”, piosenkę, która przerywa milczenie wokół aborcji. Za odwagę bycia pierwszą osobą publiczną, która mówi: „Miałam aborcję”, wiedząc, jakie będą konsekwencje takiej deklaracji.

SYLWIA SPUREK - zastępczyni rzecznika praw obywatelskich

Za walkę o prawa kobiet. Za obronę ofiar przemocy domowej i przekonywanie ich, że mogą się zgłaszać do rzecznika, bo gdy są bite, to łamane są ich podstawowe prawa.

JOANNA WARECHA - dziennikarka, autorka

Za opowiedzenie historii ludzi z PGR-ów poprzez porażająco szczerą opowieść o swoim życiu. Za siłę przebicia i niezgodę na życie w ubóstwie, wykluczeniu, w stereotypie.

Zagłosuj na Superbohaterkę 2016 w Plebiscycie czytelników. Uzasadnij swój wybór i wygraj cenne nagrody. Kliknij TUTAJ