10 gadżetów, które każdy podróżnik powinien mieć przy sobie

Red.
Mapa z gadżetami

Mapa z gadżetami (Pexels.com)

Adapter do gniazdek, powerbank, kłódka szyfrowa - te i inne sprzęty znajdą się i w plecaku wprawnego wojażera przemierzającego Amerykę Południową i w torbie amatora wchodzącego pierwszy raz w polskie Tatry.
1 z 10
123rf.com
123rf.com

Powerbank

To bezprzewodowy akumulator wielkości telefonu komórkowego, który najpierw ładuje się w domu lub samochodzie, by później w czasie podróży naładować z niego dowolne urządzenie - smartfona, kamerę, tablet.

2 z 10
Screen: YouTube
Screen: YouTube

Czytnik

Zawsze lepiej zabrać ze sobą kilka książek załadowanych na jednym urządzeniu mobilnym niż wozić grube tomiska. Tym bardziej, że na czytnik można też zrzucić swoje ulubione gazety. Przydaje się właściwie w każdej podróży - samochodem, autokarem, pociągiem czy samolotem. 

3 z 10
123rf.com
123rf.com

Kłódka szyfrowa

Kłódkę szyfrową każdy podróżnik powinien mieć przy sobie. Przyda się by zamknąć szafkę, szczególnie jeśli śpi się w hostelu. Można nią także dodatkowo zamknąć bagaż - torbę, walizkę. Małe kłódki są albo na szyfr albo na kluczyk, nie są oczywiście żadną ochroną na wprawnego i zmotywowanego złodzieja, ale amatora mogą odstraszyć.

4 z 10
123.rf
123.rf

Kawiarka

Włoska kawiarka, elektryczna lub do postawienia na kuchence zajmuje w bagażu bardzo mało miejsca, a sprawia, że można napić się smacznej kawy w praktycznie każdych warunkach. Trzeba tylko pamiętać, żeby taki gadżet był jeszcze lekki i łatwy w czyszczeniu.

5 z 10
Olympus E-PL8
Olympus E-PL8

Aparat fotograficzny

Jest niezbędny na każdym wyjeździe. Dziś, gdy każdy jest fotografem nie trzeba profesjonalnego sprzętu, by zrobić dobre zdjęcie. W podróży najlepiej sprawdzi się bezlusterkowiec, który jakością zdjęć nie ustępuje lustrzance, a jest znacznie wygodniejszy w użyciu, bo dużo mniejszy.
 

6 z 10
123.rf
123.rf

Adapter do gniazdek

Na świecie istnieje ponad 10 różnych typów gniazdek. Dla wprawnych podróżników podłączenie się do kontaktu po drugiej stronie kuli ziemskiej może okazać się wyzwaniem. Taki uniwersalny adapter, który ma kilka różnych wtyczek bardzo przyda się na przykład w Anglii, Irlandii, czy na Malcie.

7 z 10
Dafi
Dafi

Butelka z filtrem

Jest nie tylko ekologiczna, ale i ekonomiczna. Szczególnie przyda się na wyprawach trekkingowych i rowerowych oraz, w tych krajach, w których na ulicach są hydranty z bieżącą wodą i butelkę można uzupełnić w każdej chwili.

8 z 10
123rf.com
123rf.com

Stopery do uszu

Sprawdzą się na kempingu, jako ochrona przed owadami i robakami, w hotelu - przed zgiełkiem w imprezowych kurortach i w samolocie - zredukują ból w uszach pojawiający się przy lądowaniu.

9 z 10
123.rf
123.rf

Scyzoryk

Może przydać się nie tylko w buszu, ale w zasadzie we wszystkich okolicznościach, w których musimy radzić sobie bez kuchni. Do otwierania butelek, puszek, do krojenia. W wyjątkowo nieprzyjaznych warunkach może też zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

10 z 10
Pexels.com
Pexels.com

Słuchawki

Są niezbędne podczas każdej wyprawy. Najlepiej dobrać je do tego, jak spędzamy wolny czas. Do komórki, tablet sprawdzą się słuchawki dokanałowe, otwarte lub półotwarte, bo wyciszą też otoczenie. Dla osób wyjątkowo aktywnych i sportowców najlepsze będą te, dobrze umocowane w uszach odporne na pot.

Więcej na ten temat: gadżety, podróże
Komentarze
"Adapter do gniazdek, powerbank, kłódka szyfrowa"
Od kłódki szyfrowej lepsze jest spaghetti al dente. Bo taniej.
już oceniałe(a)ś
2
0