Rozwiązanie konkursu #becomingmojahistoria

Zainspirowane książką Michelle Obamy „Becoming. Moja historia” zapytałyśmy czytelniczki o to, co sprawiło, że stały się osobami, którymi są. Zapytałyśmy o przełomowe momenty w ich życiu, ważne decyzje, o to, co je ukształtowało i być może zmieniło.

Dostałyśmy ponad 70 prac z opowieściami o życiu i wewnętrznej przemianie. Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy.

Kapituła, w której skład weszły redaktorki „Wysokich Obcasów” oraz wydawnictwa Agora (organizatorów konkursu) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

- nagroda główna - spotkanie z Michelle Obamą 16 kwietnia w Paryżu oraz podróż do Paryża i nocleg w dzień spotkania, książka Michelle Obamy oraz publikacja historii na łamach „Wysokich Obcasów” otrzymuje Monika McBride,
- dwa wyróżnienia - książka Michelle Obamy oraz publikacja historii na łamach „Wysokich Obcasów” otrzymują Zyta Trych i Beata Ponczek.

Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach „Wysokich Obcasów” do końca kwietnia 2019 r.

***
Michelle Obama - pierwsza Afroamerykanka na stanowisku Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych - w książce „Becoming. Moja historia”, która stała się już światowym bestsellerem, opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy godziła macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Pisząc z niebywałą szczerością, odwagą i humorem, odkrywa kulisy swojego życia rodzinnego. Opisuje, jak Obamowie znaleźli się w centrum zainteresowania światowych mediów i jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem kluczowych lat, kiedy poznawała Amerykę, zaś Ameryka poznawała ją. To zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady. Przy okazji stawia nam pytanie: kim jesteśmy i kim chcemy się stać?

Regulamin konkursu