Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żyjemy w szybkim tempie, realizujemy się w pracy, domach, robimy co możemy, by osiągnąć work-life balance. Staramy się dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Nie jest to wcale łatwe, bo obowiązków, zamiast ubywać, stale przybywa, a czasu dla siebie mamy coraz mniej. Do tego fizjologia kobiecego ciała nie dodaje pewności siebie. Chcemy czuć się świeżo i komfortowo, ale nie zawsze jest to możliwe. Dyskomfort może powodować zostawiająca ślady na bieliźnie wydzielina z pochwy czy pojawiająca się przed spodziewanym terminem miesiączka, która z kolei może zabrudzić nawet ubranie. Receptą na ten dyskomfort są wkładki higieniczne. Wkładki Bella Intima Plus pokryte bawełną organiczną nie tylko chronią bieliznę przed zabrudzeniem, ale i pochłaniają przykry zapach, dając uczucie świeżości, a względu na ekologiczne surowce, są bezpieczne dla kobiet z bardzo wrażliwą skórą.

Ekologiczne uprawy

Bella Intima to wkładki przeznaczone dla kobiet, którym sprawy ekologii nie są obojętne. Bawełna organiczna, z której są wykonane, pochodzi ze sprawdzonych źródeł, a proces pozyskania surowca jest kontrolowany już od momentu siewu i spełnia wiele rygorystycznych standardów środowiskowych. Na plantacjach bawełny organicznej przywiązuje się ogromną wagę do sposobu uprawy roślin i pilnuje, by była ona przyjazna środowisku i okolicznym mieszkańcom. Do uprawy nie stosuje się nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin (pestycydów, herbicydów) oraz nasion modyfikowanych genetycznie (GMO). Bawełna organiczna musi spełniać surowe normy, dlatego kontrola jej uprawy jest prowadzona przez różne instytucje certyfikujące i obejmuje nie tylko samą uprawę, ale i środowisko pracy. Przy produkcji bawełny organicznej zastosowanej w Bella Intima eliminuje się metale ciężkie, dba się o zamknięty obieg wody i obowiązkowo tworzy oczyszczalnie ścieków. Przykłada się także ogromną wagę do przestrzegania w zakładach produkcyjnych standardów Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Bezpieczne dla zdrowia

Aby wkładki Intima były jeszcze bardziej ekologiczne, marka Bella poszła o krok dalej. Celuloza zastosowana we wkładzie chłonnym wkładek jest bielona bez użycia chloru – metodą ECF (Elemental Chlorine Free). Proces ten zapobiega wydzielaniu tzw. dioksyn, substancji szkodliwych dla środowiska i naszego zdrowia. Wkładki pozbawione są też naturalnego latexu, często stosowanego w produktach higienicznych. To dobra wiadomość dla kobiet, u których w kontakcie z latexem występują objawy alergii. W trosce o środowisko, Bella Intima zapakowane są w kartonik wykonany z surowca pochodzącego z kontrolowanych źródeł. Kupując wkładki, wspiera się więc odpowiedzialną gospodarkę leśną na świecie.

Noś, kiedy potrzebujesz

Wkładki higieniczne można nosić na co dzień lub tylko w sytuacjach, kiedy najbardziej obawiamy się o swój komfort. Świetnie sprawdzają się w przypadku obfitych wydzielin z pochwy. Fizjologiczna wydzielina z pochwy występuje u każdej zdrowej kobiety i nie powinna być powodem do obaw. Jej ilość zależy między innymi od dnia cyklu. Więcej jest jej w czasie owulacji, ale też podczas karmienia piersią czy stosunku seksualnego. Czasem może mieć przykry zapach, niemal zawsze pozostawia ślady na bieliźnie, dając uczucie wilgoci i powodując odczucie dyskomfortu. Wkładki Bella Intima, dzięki „oddychającemu” materiałowi, jakim jest bawełna organiczna, odprowadzają wilgoć, dając odczucie świeżości i suchości, pochłaniają brzydki zapach oraz zapobiegają zabrudzeniom bielizny. Wkładki świetnie sprawdzają się tuż przed miesiączką, kiedy obawiamy się, że pojawiający się nagle okres może zabrudzić bieliznę, a nawet ubranie. Można nosić je także podczas miesiączki, jako dodatek i zabezpieczenie do tamponu, a także w ostatnich dniach okresu, gdy występuje jeszcze plamienie, które może zabrudzić bieliznę. Bella Intima Plus to ratunek dla kobiet, które mają też inne kłopoty natury fizjologicznej, jak na przykład problem z trzymaniem moczu. Niezależnie od potrzeb, zawsze troszczą się o komfort, poprawiając samopoczucie i dodając pewności siebie.

Materiały PartneraMateriały Partnera Bella

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.