Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Wyobraźcie sobie ogromną górską halę, taką na której latem pasą się owce i kwitną kwiaty ziół…

Materiał promocyjny

Zimą ta sama hala pokryta grubą warstwą śniegu staje się wspaniałą areną do uprawiania wszelakich aktywności. Włoskie wyrażenie Sci ai piedi, które w tłumaczeniu oznacza narciarstwo bez potrzeby odpinania nart, w sposób doskonały oddaje charakter wypoczynku w Seiser Alm. 62 kilometry maszynowo przygotowanych tras o różnej skali trudności obsługiwanych jest przez 20 wyciągów i kolei krzesełkowych.

IDM Sdtirol/ Harald WisthalerIDM Sdtirol/ Harald Wisthaler 

Większość z tych tras to szerokie „autostrady" o średnim poziomie trudności, na których można do woli rozkoszować się narciarstwem lub poprawiać swoje umiejętności. Spokój, fantastyczne widoki najpiękniejszych górskich szczytów, stoki zapewniające zabawę całym rodzinom i wspaniała, lokalna kuchnia, którą znaleźć można w jednej z rozlicznych klimatycznych, rustykalnych chat ulokowanych zaraz przy stokach, to znaki rozpoznawcze Seiser Alm.

Materiał promocyjny

Nie zapomniano o najmłodszych narciarzach. W rejonie Dolomitów Seiser Alm działają dwie  licencjonowane szkoły narciarskie, a „Lot Wiedźmy", czyli podróż wokół całego ośrodka (z atrakcjami), stanowi fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny. Snowboardziści i narciarze nowej szkoły mogą wyszaleć się w największym w Południowym Tyrolu snowparku, którego długość linii wynosi 1,5 kilometra z siedemdziesięcioma przeszkodami!

Dolomiti Superski/ Harald WisthalerDolomiti Superski/ Harald Wisthaler 

Seiser Alm ma jeszcze jednego asa w rękawie, a są nim najpiękniej położone na świecie trasy do narciarstwa biegowego. 80 kilometrów szlaków o różnej skali trudności położonych jest na wysokości pomiędzy 1800 do 2300 m n.p.m. Przygodę z biegówkami warto rozpocząć na trasie prowadzącej z Ritsch do Hartl. Amatorzy zimowych wędrówek znajdą w rejonie Dolomitów Seiser Alm 60 kilometrów szlaków, na których z bliska spotkają się ze wspaniała górską naturą. Seiser Alm to miejsce na prawdziwe zimowe wakacje.

Seiser Alm Marketing/ Werner DejoriSeiser Alm Marketing/ Werner Dejori 

W każdą środę marca można wziąć udział Early Bird Skiing, czyli narciarstwie o poranku. Spotkania o 6:45 przy dolnej stacji kolei linowej Seiser Alm. Rejon Dolomitów Seiser Alm tworzy wraz z ośrodkiem Val Gardena obszar, gdzie do dyspozycji gości wytyczono 181 kilometrów przygotowanych tras zjazdowych oraz 133 kilometry biegowych. Rejon Dolomitów Seiser Alm/Val Gardena należy do Dolomiti Superski (16 ośrodków, 1200 km tras) i Dolomiti NordicSki (9 ośrodków, 955 km tras). Z lokalną Südtirol Guest Pass można poruszać się po okolicy komunikacją publiczną, bez potrzeby użytkowania własnego pojazdu.

Materiał promocyjny

IDM Sdtirol/ Harald WisthalerIDM Sdtirol/ Harald Wisthaler 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.