Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz więcej wiedzieć o seksie? Zapisz się na nasz cotygodniowy newsletter pod tym linkiem!

Żebyśmy miały wolność ekspresji i pełne prawo do przyjemności, na naszych, kobiecych zasadach. Bez podpowiedzi od kapitalizmu, który na tym święcie skroi zyliony, od producentów czekoladek w pazłotku, sklepów sieciowych z ciuszkiem, butików z niby sexy bielizną wrzynającą się w nasze delikatne części, kultury popularnej wymagającej daniny z kwiatka i pary rajstop, przypadkowego porno czy internetowych wyborów „8 najpopularniejszych fantazji erotycznych kobiet”.

Prowadzę zajęcia z relaksacji, czucia ciała i widzę, że trudno nam (i nie piszę tu nam, kobietom, ale nam, ludziom!) przychodzi znalezienie dla nas samych czułego, ciekawego, przyjemnego dotyku. Że na co dzień go sobie nie dajemy – nawet make-up zmywamy, jakbyśmy orały pole, a balsam wklepujemy z konieczności (bo rozstępy), traktując ciało jak kucharz kotlety.

Największą satysfakcję po zajęciach mam zawsze wtedy, kiedy ktoś mówi: „Wiesz, nie wiedziałem/-łam, że mogę to sobie sam/a dać!” – pod „to” wpiszcie ów ciekawy, przyjemny i czuły dotyk, automasaż, relaks, podniecenie, co chcecie.

Jeśli sami nie znamy „lajków” naszego ciała, tajemniczych zakamarków takich jak zagłębienie łokcia (albo rzadko korzystamy z ich potencjału orgazmicznego), to jak mamy powiedzieć (lub wyszeptać, napisać, zaesemesować) komuś o tym, czego pragniemy w seksie? A im jestem starsza i uważniejsza na siebie, tym bardziej widzę, jak nasze upodobania zmieniają wraz z wiekiem, porą dnia, Księżyca i roku. Ogarnąć to możemy tylko my sami, nasza ciekawość i jak ktoś ma szczęście – uważny, słuchający partner.

Na Dzień Kobiet życzę kobietom bardziej już uświęconego (a nie poświęconego!) czasu i uważności. Nieważne, czy od kogoś, czy od samych siebie. 

I naprawdę chcę tu partytetu! Tego samego – eksploracji pragnień, powrotu do czucia ciała, uważności i czasu – również dla mężczyzn.

Tekst pochodzi z newslettera „Seks na Wysokich Obcasach”, który wysyłamy co środę.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.