Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mój nowy chłopak ma - zwłaszcza w porównaniu z poprzednim - bardzo duże przyrodzenie. Nie wiem, co z tym zrobić, ciągle się boję i wydaje mi się, że się po prostu we mnie nie zmieści, nie jestem przyzwyczajona. Co mam robić?

Alina, 30 lat

Na pytanie Aliny odpowiada Andrzej Gryżewski - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), certyfikowany edukator seksualny, współautor książek „Jak facet z facetem” i „Sztuka obsługi penisa”.


"Kobieca pochwa ma fenomenalną zdolność do rozszerzania się, a jej ścianki są niezwykłe elastyczne. Dziecko, które przechodzi przez pochwę ma około 50 cm długości i 2 kg wagi.

Członek mężczyzny nawet najbardziej obdarzonego jest kilkakrotnie mniejszy.

Warto przed penetracją sporo czasu poświęcić na dotyk, pieszczoty, pocałunki i seks oralny, by pochwa została odpowiednio przygotowana. Dobrze jest użyć lubrykantu, najlepiej na bazie wody, gdyż taki nie rozpuszcza prezerwatywy"

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.