Odblokuj swój potencjał

 • Urszula Radzińska

  Warto posłuchać, co mówi ciało. Czy wiesz, jak to zrobić [Wideopodcast]

  Śpisz - twoje ciało pracuje; zarabiasz - pracuje; denerwujesz się - pracuje; jesteś w długotrwałym stresie - pracuje i się skarży. Ciało służy nam przez całe życie, dlatego warto o nie dbać i dobrze je poznać.

  05-12-2022 10:27
 • Taisja Laudy

  Czy marzenie wpisane w kalendarz nadal jest marzeniem? [Wideopodcast Taisji Laudy]

  Czy marzyć mogą tylko dzieci? Dlaczego uważa się, że dorośli powinni dać sobie spokój z bujaniem w obłokach i skupić się na celach możliwych do realizacji? Nie zapominajmy o marzeniach, dzięki nim stajemy się lepszymi ludźmi - Opowiada Taisja Laudy, prezeska Certyfikowanego Coachingu / Consultingu Mocnych Stron Instytutu Gallupa i założycielka fundacji GeniusLife.

  29-11-2022 18:57
 • Aleksandra Mijakoska-Siemion

  Kąpiel w wannie pełnej ciepłej wody odpręża nie tylko ciało. Może być skuteczną medytacją

  Medytacja jest silnym środkiem łagodzącym stres i nawykiem, który może znacząco poprawiać komfort życia. Częstą wymówką do tego, by nie spróbować medytacji, jest brak czasu i zmęczenie. A co by było, gdyby spróbować medytowania w wannie?

  29-11-2022 05:32
 • Aleksandra Mijakoska-Siemion

  Nie uciekaj przed stresem. Zaakceptuj, że istnieje i pozwól sobie na życie bez zmartwień [PODCAST]

  Stres dezorientuje człowieka i dezorganizuje życie. Sprawia, że zapominamy. W mózgu powoduje trwałe zmiany, pogarsza funkcje poznawcze i zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na alzheimera czy demencję. Jak sobie z nim radzić?

  09-11-2022 09:41
 • Anna Woźniak

  Siedem głębszych na dobry sen. Wystarczy 10 minut ćwiczeń oddechowych dziennie, aby poczuć spokój

  Gdy czujemy, że stres opanował nasze ciało, możemy planować ucieczkę w Bieszczady albo wziąć kilka spokojnych oddechów. Głębokie, świadome oddychanie to najprostszy i najszybszy sposób na regenerację i wyciszenie. Wystarczy 10-15 minut dziennie. O tym, jak oddychać, aby się uspokoić, i w jaki sposób czytać sygnały płynące z naszego ciała rozmawiam z Michałem Niewęgłowskim*, autorem aplikacji do medytacji Intu.

  02-11-2022 06:00
 • Red. IDZ

  Urszula Radzińska - ambasadorka projektu "Odblokuj swój potencjał"

  Autorka wideopodcastu "Medytacja w ruchu", w którym dzieli się skutecznymi i łatwymi do wykonania metodami radzenia sobie ze stresem.

  27-10-2022 13:20
 • Urszula Radzinska

  Medytacja w ruchu: Wytrząś z siebie stres

  Kiedy w szkole szkole muzycznej przed koncertami słyszałam porady: "Rozluźnij się, przecież wszystko umiesz" - wcale nie działało to na mnie rozluźniająco. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej się usztywniałam. Szkoda, że nie wiedziałam wtedy, że zamiast rozmyślać o rozluźnieniu, mogłam się potrząść.

  22-10-2022 05:35
 • Tomasz Kryszczyński

  Ambasadorzy o akcji "Odblokuj swój potencjał"

  Psycholog, nauczyciel mindulness i ambasador akcji "Odblokuj potencjał". Z czym jest ona związana? Dlaczego treningi mindfulness są ważne?

  20-10-2022 15:22
 • Taisja Laudy

  Ambasadorzy o akcji "Odblokuj swój potencjał"

  Taisja Laudy - certyfikowany trener Instytutu Gallupa - uzyskała 5 globalnych Certyfikatów Gallupa. Jest ambasadorką akcji "Odblokuj potencjał".

  20-10-2022 14:47
 • Anna Woźniak

  Stres nie obciąża tylko psychiki. Wpływa na naszą pamięć, serce i podnosi ryzyko nowotworu. Jak sobie z nim radzić

  Przed stresem nie da się uciec, ale możemy nauczyć się sobie z nim radzić. - Prawdopodobnie nasz mózg wraz z wiekiem powoli zatraca zdolność "pozbierania się" po kolejnych sytuacjach stresowych. Posiadając jednak odpowiednią wiedzę i chęci, można identyfikować i wygaszać punkty zapalne generujące niepotrzebny stres - mówi neurolog Adam Hirschfeld z kliniki PsychoMedic.

  18-10-2022 06:01
 • Taisja Laudy

  Talenty są jak narzędzia. Trzeba je znaleźć i odpowiednio wykorzystać

  Czy wiesz, że każdy ma w sobie talenty, które rozwijają się w nas od urodzenia? To unikatowe połączenia neuronów, stanowiące o naszych wyjątkowych cechach. Kiedy człowiek odkrywa swoje wnętrze, ma szanse przejść na inny poziom życia i stać się najlepszą wersję siebie.

  10-10-2022 15:07
 • Urszula Radzińska

  Medytacja w ruchu? Serio? Brzmi to jak oksymoron

  Już od czasów studiów słyszałam o tym, że medytacja znakomicie wpływa na nasze zdrowie, koncentrację, kreatywność. Dlatego regularnie siadałam w ciszy - tylko z takim obrazem kojarzyłam medytowanie.

  04-10-2022 08:24
 • Urszula Radzińska

  Medytacja bełkotu: jak uspokoić umysł i być tu i teraz

  Kiedy mamy nadaktywny umysł, często dostajemy poradę: "oderwij się od swoich myśli", "ćwicz uważność" lub "przenieś się do chwili obecnej". To może zadziałać, jeśli umiemy oddzielić naszą uwagę od myśli. Jednak w chwilach, kiedy jesteśmy pochłonięci myśleniem, takie sugestie są po prostu irytujące. Wtedy może zadziałać medytacja bełkotania.

  30-09-2022 11:25
 • Tomasz Kryszczyński

  Podcast "Życie z mindfulness": Mindfulness istnieje od co najmniej 2500 lat. Czym jest i jak go praktykować

  Tylko w latach 2010-2016 wydano ponad 70 000 publikacji poświęconych mindfulness, z których przeszło 3000 dotyczyło badań, a ponad 50 to metaanalizy. Równocześnie nie można zapomnieć, że uważność w sposób systematyczny praktykowana jest co najmniej od 2500 lat. Była przedstawiana, omawiana, nauczana w czasach, gdy naszą część Europy porastały głównie lasy, a o chrześcijaństwie nikt nie słyszał, gdyż jeszcze nie powstało.

  27-09-2022 09:41
 • Anna Woźniak

  Jesienne odpuszczanie czy sezonowa depresja? Jak je odróżnić

  Mamy jesień, możesz sobie odpuścić i zwolnić z herbatą w ręku, przykryta ciepłym kocem - słyszymy od życzliwej koleżanki. - Weź się w garść, ile można siedzieć na kanapie. Jesień to nie usprawiedliwienie dla lenistwa - mówi druga, także życzliwa. Jaka jest różnica między zdrowym odpuszczaniem sobie, a popadaniem w przygnębienie i stany depresyjne?

  26-09-2022 12:59
 • Anna Woźniak

  Chcę mieć sukcesy i chcę czuć, że to, co robię, ma sens. Jak osiągnąć wellbeing w pracy

  Wellbeing w pracy to coś więcej niż karnet na siłownię czy owocowe środy. Warto o niego zadbać, bo choć brzmi to jak truizm - zadowolony człowiek to efektywny pracowik. O tym, czym jest wellbeng, rozmawiam z Agatą Pelc, dyrektor zarządzającą Wellbeing Institute.

  26-08-2022 16:03
 • Anna Woźniak

  Możesz tego nie lubić, choć robisz to codziennie, przez 52 minuty. Dlaczego warto plotkować w pracy?

  Plotkowanie w pracy nie ma dobrej opinii. Tymczasem naukowcy donoszą, że pogaduszki zza biurka są zazwyczaj nieszkodliwe, a bez nich czujemy się samotni i bezużyteczni. Czy to oznacza, że plotkowanie powinno być wpisane na listę zawodowych obowiązków?

  31-08-2021 12:34